ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.10.2010
DIN: brasov
ÎNSCRIS: 26.06.10
OCT-2010

Către satisfăcător

Nu mai am cuvinte, sunt dezamagita!

Acum m-am intors din Antalya, si primul lucru pe care am vrut sa-l fac a fost sa-mi postez primele impresii. Am plecat in vacanta pe 28 sept. cu cursa Turkisk a. cu escala Istanbul si dupa aceea Antalya. Zborul a decurs fara probleme.

Am ajuns la hotel in jurul orei 17, tin sa precizez ca agentia care ne-a preluat ne-a urcat intr-un taxi, fara sa ne lasa vreun nr. tel. unde putem sa-i contactatam in caz de nevoie.

La hotel ne-a primit o domnisoara foarte frumoasa care ne-a servit cu rahat, ne-a dat sa ne spalam cu o apa parfumata pe maini, chek-in s-a facut in max. 10 minute, foarte receptivi cei de la receptie. In camera am gasit o sticla de vin cu o farfurie cu rahat si prajituri. Am crezut ca l-am prins pe Dumnezeu de un picior dar din pacate timpul avea sa ne arate ca totul nu era asa cum am perceput eu.

Cam a 3 zi am inceput sa vad ca mancarea era in fiecare zi la fel, ce nu se manca dimineata se punea la pranz nu se manca nici la pranz se punea seara, la un moment dat toata branza prinsese pojghita deasupra, maslinele erau mucegaite, nimic nu mai era bun, toate aveau un gust ciudat. Nu pot spune ca nu am avut baclavale sau prajituri dar in fiecare zi erau acelasi tip de prajituri. Fructele care au predominat au fost merele, struguri, mandarine si prune. Despre mancare cam asta ar fi, nu suntem cu fitze dar la banii care i-am platit se putea mult mai bine.

Despre animatie 0 barat, in fiecare zi ne punea muzica care ne batea in cap house, seara nu exista animatie sau spectacole, a nu mint in seara de martiera o formatie care canta muzica live, super tari dar atat, mini discoteca copiilor era faina, dar in fiecare seara aceleeasi melodii.

Pe plaja animatorii ii bagau in seama numai pe rusi, in perioada in care am fost 95% erau rusii, vreau sa precizez ca romanasii nostrii sunt micii copii pe langa rusii, o nesimtire mai mare decat la ei nu am vazut niciodata, betivi, scandalagii, tupeu fantastic, ce sa mai zic nesimtire.

Despre camera ne-a dat o camera sw, asta am platit, am avut si papucii, si halate, si gel de dus, shampoon, creme de corp, asta a fost un lucru bun. Am fost dejamagita de faptul ca fiind romanii am fost tratati fiferit de altii dar cred ca asta este soarta noastra.

Poate doar un pic de tratament altfel si totul era bine, si mai sunt dejamagita de agentia partenera din turcia care ne-a lasat la hotel si nu s-a mai interesat de soarta noastra, nu cred ca ca am cerut prea mult.

Trimis de pcarmen in 09.10.10 00:18:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: KUSADASI - SEA LIGHT HOTEL, BATIHAN

VIZUALIZĂRI: 4691 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pcarmen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

sandu.53
[09.10.10 08:56:27]

mi se pare foarte scump pentru luna octombrie tinand cont si de gradul tau de satisfactie... mai bine mergeai in Grecia sau in Cipru era mai ieftin si rusii sunt mult mai putini... drept mica consolare doar 400 puncte si multumesc pentru informatii...

valimi
[09.10.10 09:11:08]

Vad ca ai fost severa cand ai punctat plaja si marea, fara sa ne spui nimic de spre asta. Ma mai intereseaza cum a fost vremea in perioada asta.

Oricum, bine punctat in review-ul taui cam ce era de stiut, dau si eu puncte.

[09.10.10 10:06:59]

De ce ai punctat plaja si marea cu 70%? Si 2270 ce au fost?

anca_l*
[09.10.10 14:24:29]

Si eu ma mir de pretul platit, noi am platit pentru inceputul lui septembrie 1850 euro tot 10 zile.

Si intr-adevar, plaja chiar numai 70%? Noi am avut spectacole in fiecare seara, mai bune, mai rele dar erau, poate ca e sfarsit de sezon, nu stiu ce sa zic.

Referitor la reciclarea mancarii, asta chiar nu a fost!

pcarmenAUTOR REVIEW
[09.10.10 19:08:09]

2270 euro

magdalena
[10.10.10 08:33:38]

Vorbesti de rusi, sa vezi nemtii cum cadeau cu capul pe masa de la bar! La bulgari, nu la turci, dar eu cred pana la urma ca suntem catalogati gresit, altii sunt mai rau ca noi.

Romanii fac piramida lui Keops din mancarea de pe farfurie, dar am vazut ca si nemtii fac la fel, asta si la bulgari si la greci.

Si romani beti nu am vazut pe unde am fost, doar pusti teribilisti si zgomotosi.

Suntem tratati gresit pe unde mergem pentru ca suntem perceputi gresit.

Sunt altii mai nesimtiti ca noi!

Pana la urma inteleg ca a fost ok camera.

Cred ca vizavi de masa si distractie fiecare avem asteptarile noastre.

Felicitari pentru impresii! Imi intregesc opinia despre acest hotel.

[10.10.10 11:15:32]

@magdalena, din punctul meu de vedere camerele au fost ok, dar bineinteles mai exista carcotasi ca nu era periuta de dinti, ca nu era after shave, ca baia nu are cada... iar plaja si marea au fost super ok. Ce trage acest hotel in jos este programul de animatie dar si aici este discutabil. Din cate am inteles eu in urma discutiilor pe care le-am avut la plecare cu una din fetele de la receptie, ei au mers anul acesta pe spectacole live, si mai putin pe spectacole facute de animatori cu toate ca acestea au fost. In ceea ce-i priveste pe animatori veneau dimineata pe plaja, dadeau buna dimineata in limba romana, engleza si rusa si anuntau programul jocurilor din ziua respectiva: darts, volei beach, tir cu arcul, jocurile de la piscina... etc

magdalena
[10.10.10 14:13:47]

Muzica live? ... Aici e pe gustul meu!! E mai deosebit...

michaela_1961
[11.10.10 19:59:51]

La mancare pot sa inteleg, distractia deasemenea, fiecare cu gustul lui, dar la plaja ce te-a deranjat totusi? ! De curiozitate, ptr. ca noua ne-a placut f. mult si ma intreb ce s-a schimbat intre timp.

pcarmenAUTOR REVIEW
[11.10.10 20:53:10]

fiecare are parerea lui, nu trebuie judecat nimeni, asta este impresia mea si nu o poate schimba nimeni, nu ati fost cu mine in aceasta '' vacanta '' ca sa va dati seama cum a fost, groaznic, eu nu am avut nici piept de pui pane si nici cartof cum se arata intr-o poza, am avut parte numai de mancare refolosita, de niste rusii ingrozitorii, de niste animatorii care nu stiau sa vb. decat ruseste. Nu vreau sa ma cert cu nimeni dar fiecare sa-si tina parerea pt. el, sa comenteze exact ce s-a intamplat in sejurul lui, mai ales ca pe mine acest sejur m-a costat 2270 euro, foarte multi banii iar serviciile jalnice

[11.10.10 21:20:21]

Nimeni nu a judecat pe nimeni si nimeni nu se cearta, doar ca fiecare e liber sa-si spuna parerea... e parerea ta si din punctul meu de vedere ti-o respect, doar mi se pare ca esti prea radicala. Acest hotel mi se pare ca este unul din cele mai controversate hoteluri... sunt convinsa ca daca mai era cineva cu tine parerile erau diferite. De exemplu cand am fost eu majoritatea turistilor erau romani... iar animatorii au vorbit in ruseste si in engleza... referitor la plaja nu stiu care a fost problema.

anca_l*
[11.10.10 21:59:38]

Mancare refolosita? Iarta-ma dar nu inteleg, dupa cum scrii tu, se pare ca mancarea aceea a fost odata mancata, si apoi pusa iar pe masa!

In privinta animatorilor, chiar esti nedreapta, toti copiii aceia vorbeau binisor engleza, e adevarat ca vorbeau rusa cu conationalii lor (bravo lor) dar cu mine au vorbit numai engleza fluenta.

Si nici cu rusii n-am avut nici o treaba, n-am vazut niciunul beat sau galagios. In schimb romani care au venit cu palinca de acasa am vazut.

lalely
[19.01.11 11:31:33]

buna, as vrea sa stiu cum era barul de la plaja, deorece in poze nu se vede si sunt curioasa. in ciuda a ceea ce am citit as vrea sa merg in vara la acest hotel, dar vreau sa stiu cat mai multe detalii. anul trecut am fost la kervasaray lara si barul era mare si la umbra, puteai sa bei sau si mananci de pranz acolo fara sa te parlesti.

michaela_1961
[19.01.11 12:44:33]

Barul de la plaja este mare, dragut, umbros, dar se servesc numai bauturi la el, iar seara se transforma in discoteca. De mancat langa plaja se poate la Olympus a la cart care serveste si in timpul zilei tot felul de preparate. Mie mi-a placut mult la acest hotel, singurele mici obiectiuni le gasesti in review-ul meu.

Te-ai exprimat ca in ciuda a ceea ce ai citit vrei sa mergi totusi la el. Eu zic ca este o alegere inspirata.

[19.01.11 12:49:53]

Barul de pe plaja e ok, este destul de maricel. In perioada cand am fost eu (iunie 2010) se deschidea la ora 10... la ora 11 in fiecare zi era concurs de darts iar intr-o seara am avut de la ora 22 party latino... intr-o dupa amiaza a fost party cu spuma. langa bar.

lalely
[19.01.11 13:05:06]

multumesc pentru informatii si promptitudine, stiu ca mai e pana la vara dar vreau sa ma informez din timp.

meghido
[05.04.11 10:53:25]

anul acesta plec si eu la acest hotel in octombrie, ceva de stiut?

un roman parlit
[04.07.11 23:33:55]

Salutare,

Am fost in acest hotel in august 2010 si am alte opinii. Nu am citit ecourile tocmai pentru a nu fi influentat in ceea ce urmeaza sa scriu. Am ajuns in Rixos dupa ce mai fusesem de trei ori in Turcia si consider ca este una dintre cele mai bune locatii in care am fost pana acum -nu doar din Turcia. Am stat 10 nopti, asa ca am avut destul timp la dispozitie ca sa vad cam tot ce e de vazut in legatura cu acest hotel, asa ca o sa incerrc sa fac un mic sumar:

- receptie -nota 10. Am fost cazati in mai putin de 10 min, am fost condusi in camera si intrebati daca este pe gustul nostru (o formalitate probabil, dar DA BINE), bagajele ne-au fost aduse in camera in urmatoarele 15 min si atentie, fara ca "baiatul " sa intinda mana pentru bacsis.

Nota 10

- camera: camera dubla, spatioasa, cu baie suficient de mare, balcon suficient de spatios pentru 2-3 persoane. Mobilier - destul de modern, mobilat cu gust. TV LCD, CD Player. Dotate cu halat de baie, papuci, in baie inclusiv aparat si spuma de ras... Minibar umplut in permanenta cu sucuri naturale si acidulate, apa plata si minerala, bere.

Nota 10

- curatenie: in camera chiar si de doua ori pe zi, schimbate lenjerii, prosoape, refill minibar. In interiorul hotelului, impecabil, curatenie si miros placut. Pe terase, in baruri si restaurante, la fel

Nota 10

- mancare: din punctul meu de vedere, trebuie sa fi destul de carcotas, sa nu poti alege o masa pe gustul tau din multitudinea de sortimente. E drept ca nu sunt cel mai pretenios la mancare, dar de felul meu nici nu prea mananc re-incalzit

Un bufet suedez impresionant, la fiecare dintre mese. In perioada petrecuta acolo, pot spune ca unle dintre felurile de mancare s-au repetat, insa atunci cand ai de ales intre zeci de feluri (vorbesc serios!!), nu am considerat-o o problema. Mancare: de la macare dietetica, salate, peste, fructe (un bufet impresionant), dulciuri (cel putin 10 sortimente zilnic) mai multe tipuri de branzeturi, iaurt, carne de pasare (curcan, rata, pui, prepelita), paste, mancare chinezeasca... etc. La micul dejun, spre ex. aveai de ales intre oua fierte 5 min sau 3 min, ochiuri de oua mai bine sau mai putin prajite, omleta gata preparata sau omleta preparata in fata ta cu ingrediente pe care le alegeai tu...

Pentru pretentiosi, exista restaurante a la carte, unde esti servit la masa

Nota 10

Bautura: bere (Efes -light sau normala, neagra), bauturi alcoolice in general de-ale lor, dar daca solicitai primeai si straine, vin alb, rosu de lai ei (destul de ok), toate combinatiile posibile de cocktailuri, cafe frappe, ceai... etc

Nota 9,5

Baruri: ok, cel de pe plaja suficient de mare si protejat de soare cu o copertina insa doar bar (fara mancare), cel de langa piscine-asemenea. In interior mai sunt cateva baruri, insa nu am ajuns la toate

Nota 9

Piscine: super ok, curate

Nota 9 -pentru ca apa e prea calda in toate

Plaja: curata, suficient de multe locuri ca sa nu ai probleme cu alegerea locurilor cu noaptea'n cap. Prosoape free.

Nota 10

Animatie: o echipa care face cam toata treaba. In fiecare zi sunt organizate activitati diferite (care se repeta dupa 7 zile) spuma party, catarari, tras cu arcul, fotbal pe echipe... etc

In fiecare seara este organizat cate un show diferit: muzica live, acrobatie, latino party... La barul de pe plaja, in fiecare seara se organizeaza cate o petrecere cu tematica, din cand in cand mai aduc si DJ renumiti

Nota 8

Pentru copii: clasica mini disco in fiecare seara, loc de joaca ingradit dar destul de mare, piscina, animatori care se ocupa zilnic de ei

Nu pot nota, nu avem copii

Facilitati contra cost: biliard, bowling, masaj.

M-a surprins placut faptul ca nu am intalnit ghiolbani de nici o natzie, ceea ce e o raritate pentru Turcia. Personalul foarte amabil, zambitor in permanenta, insa oamenii aceia chiar erau munciti, seara se vedea asta pe fetele lor, desi incercau sa mascheze... Nici un angajat nu a pretins bacsis, desi daca il dai il accepta si-i stimuleaza

Poate ca am mai omis cate ceva, insa ceea ce vroiam sa transmit este ca eu sunt foarte multumit de concediul petrecut acolo si imi doresc sa ajung din nou

Consider ca raportul pret/calitate e ok.

[04.07.11 23:39:42]

Poate iti faci timp si scrii propriul tau review, ar fi pacat ca notele pe care le vei acorda astfel sa nu se reflecte si ele in media hotelului.

Eventual fa un copy/paste la ce ai scris aici

Foloseste linkul ADAUGA IMPRESII NOI (imediat mai jos) daca vrei sa initiezi un review nou...

anca_l*, celeste, lalely, magdalena, meghido, michaela_1961, pcarmen, sandu.53, un roman parlit, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort:

• pagină generată în 0.050209045410156 sec