ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 13.06.10
    SEP-2010

L'incontro - pentru o seara fara pretentii!

L'incontro este o locatie fara prea mari pretentii, situata in cartierul Titan, in apropiere de Billa. Pentru o seara linistita in care nu ai chef sa mananci acasa este insa mai mult decat ok. Desi restaurantul are doua sali (una la parter, alta la subsol) si terasa (ce e drept, nu f mare) mai tot timpul gasesti aproape toate mesele ocupate.

Loc de parcare nu prea exista, masina se poate parca insa in apropiere daca ai rabdare, cu putin noroc gasesti pe cineva care pleaca si ii iei locul! :) !

De fiecare data cand a fost vreme buna am ales terasa. Nu are nimic deosebit, numai ca e un loc linistit in care poti sta la un pahar de vorba fara sa fii bulversat de manele.

In restaurant gasesti aceeasi atmosfera linistita, dar si un miros ademenitor!

Ce puteti manca?

Pizza pe vatra- diam 30 cm- 16.70 Ron (va recomand Pizza taraneasca... daca va place ceapa! :)))

Pizza -diam 30 cm- 14.7 Ron (noi o preferam pe cea pe vatra)

Specialitatea gurmandului (bucati de piept de pui, sunca, ficatei, smantana si sos de rosii, usturoi) - un fel de ciulama, dar un pic altfel- 15.7 Ron

Diverse specialitati din porc, vita, peste, pui, salate, paste si chiar mancare chinezeasca (pui cu ananas, morcov si sos dulce-acrisor chinezesc- 15.7 Ron)

Bauturile au si ele preturi destul de accesibile: bauturile racoritoare (intre 4.2 ron Prigat nectar- 9.5 ron Limonada/Fresh), bere in jur de 6 ron in functie de sortiment

La desert puteti opta pentru o inghetata (9.5-12ron), papanasi 9.5 ron sau de ce nu o felie de tort.

Eu zic ca pentru a scapa de gura soacrei, pentru a putea face niste planuri in liniste, pentru o seara in care nu ai chef sa gatesti este mai mult decat ok.

Ca puncte minus as pune: servirea- care nu este atat de prompta pe cat ti-ai dori, duritatea lemnului de la scaunele terasei- nu poti ramane atat cat ti-ai dori pentru ca amortesti! :) !

Trimis de aida.alecu* in 27.09.10 20:04:28

VIZUALIZĂRI: 3028 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aida.alecu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 0 vot)

corinne
    [27.09.10 20:20:09]

Primele puncte vin din Pucioasa, chiar daca nu o sa ajung in Titan sa iau cina.

Felicitari si de tinut minte restaurantul!

sandu.53
    [27.09.10 20:36:24]

interesant review si un loc relativ aproape de domiciliul meu... uneori locatiile din cartiere sunt la fel de bune ca si cele din centru...

celeste
    [28.09.10 08:53:11]

@aida. alecu, am fost si eu vara trecuta cu niste prieteni si vreau sa-ti spun ca am stat 30 de minute ca sa gasim loc la o masa avand in vedere, ca era sambata dupa-masa. Recomand pentru ce-i care vor sa mearga pizza pe vatra si vestitii papanasi care sunt nemaipomeniti.

[29.09.10 18:33:51]

celeste Intr-adevar sambata este mai aglomerat. Cu putin noroc gasesti insa o masa chiar si sambata, daca mergi insa cu mai multi prieteni e bine sa suni inainte.

Nu orice papanasi... cei cu dulceata de visine sunt cei mai buni! !

sandu 53 E o locatie de cartier in care poti manca fara fitze ceva ce poti manca si in centru! Iubitul meu nu da pizza pe vatra de aici pe nici o alta din Bucureti!

corinne Poate treci sa mananci ceva cand vii in Bucuresti! Eu am zis ca trebuie sa fac un cartier cu locuri unde poti manca bine prin toata tara! Nu se stie niciodata... Multumesc oricum!

chelie_d
    [29.09.10 19:29:09]

mai este o pizzerie L'incontro si la mine in cartier (Berceni), pe Bl. Alexandru Obregia (fostul Metalurgiei). Am mancat si eu de cateva ori la ea, este ok...

Ellada_sagapo
    [29.09.10 19:40:40]

Multam' pentru pont!

Si eu tot pizza pe vatra prefer, are ceva aparte.

Pentru capitala, gasesc preturile a fi ok, nicio diferenta fata de Pitesti.

celeste
    [29.09.10 20:24:45]

Mie imi plac cei cu dulceata de fructe de padure, dar nici cei cu dulceata de visine nu sunt de lepadat.

sandu.53
    [30.09.10 21:12:36]

hei, revin si sigur o sa trec sa-mi iau o pizza pe vatra ca mi-e clar ca e foarte buna...

[06.10.10 20:54:34]

chelie NU stiam ca mai exista inca o locatie cu acelasi nume, ma bucur sa aflu insa ca e la fel de buna!

pepsi70ro
    [07.10.10 07:27:40]

Este al doilea rw pe care il citesc in acesta dimineata despre Restaurante, noroc ca dimineata ma multumesc doar cu o cafea. Pare un loc interesant demn de luat in considerare.

Felicitari pentru review!

Zep000*
    [13.06.11 00:04:55]

Salut, doar ce vin de la L'incontro (berceni, al. obregia) si tin sa va spun ca servirea este foarte proasta... ne-am chinuit o jumatate de ora sa facem semn la ospatar, iar la sfarsit doamna Georgiana, ospatarita care ne-a servit, suparata ca nu i-am lasat bacsis (nemultumitit de servire), ne-a adus nota de plata de totalul de 49,20 ron, am lasat 50 de ron (repet din nemultumirea serviciilor), ne-a intrebat daca pastreaza restul fara sa se uite, noi am spus da... iar apoi ea nemultumita pe un ton nemultumit si relativ imperativ, "Poftiti restul inapoi" si ne-a adus 80 de bani, cu o privire... de nedescris, iar apoi se uita cu o "rautate"... specifica la momentul plecarii noastre din local. Ne-am luat cei 80 de bani... daca tot a fost atat de "amabila", bani pe care putea doamna georgiana sa cumpere o paine... Localul este ft. oke, mancarea este ok, dar servirea... relativ proasta, si ne-am hotarat sa nu mai venim in localul respectiv din pricina amabilitatii anumitor chelneri ai localului, care nu acorda nici o atentie clientilor noi localului... Iar apoi mai sunt nemultumiti ca nu primesc bacsis. Tocmai si-au pierdut noi potentiali clienti... din cauza servirii

[13.06.11 11:24:37]

zep In locatia din berceni nu am fost pana acum, dar ce aud nu e de bine. Imi pare rau sa aud asta. Si noi am avut surpriza sa asteptam destul de mult ultima data, dar asta pt pizza, ospatarita a venit sa ia comanda si a adus bautura, ne-a spus chiar ca va dura ~30 min pana aduce pizza. Era aglomerat si la urma urmei ne-a prins bine sa mai stam la palavre, asta daca nu iti e prea foame... clar!!

susu
    [30.08.11 22:34:23]

Am fost de nenumarate ori aici pentru ca stau in zona. Toate preparatele pe care le-am servit au fost nemaipomenite, ciorba de burta e cea mai buna din cate am incercat iar mancarurile chinezesti minunate poate chiar le intrec pe unele din restaurantele cu specific. Tot timpul este aproape plin la ei chiar si in perioada de criza. Am sa scriu si eu un review insa de cate ori am fost acolo nu am facut fotografii. Nu stiu daca localul din Berceni este tot al lor insa stiu ca aici se mananca foarte bine. Un minus din partea mea a fost pentru faptul ca nu au uniforma ceea ce ar da un alt aspect

aida.alecu*, celeste, chelie_d, corinne, Ellada_sagapo, sandu.53, susu, Zep000*
    Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: