ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.11.2008
ÎNSCRIS: 06.11.08
MAY-2008

Un loc ideal pentru oricine doreste liniste si relaxare

Am plecat din Bucuresti pe 16 mai cu autocarul la ora 17.30 si am ajuns a doua zi dimineata la ora 8.30. Ne-a intimpinat marea calma,fara valuri,aproape ca o piscina. Vreme superba am avut toata saptamina.

Hotelul a fost renovat de curand, are camere mari, este curatenie peste tot, curtea frumoasa si curata si f.f multa liniste. O atmosfera care te face sa-ti doresti sa ramii acolo tot restul vietii, te face sa te simti in siguranta,ca acasa.

Plaja este ingusta in dreptul hotelului, cu nisip nu f fin,iar intrarea in apa e cu pietre, dar sint plate. Apa ff limpede, vezi pestii. Sezlonguri sint in curtea hotelului, sunt gratuite, singura rugaminte este sa le ducem in curte inapoi, sa nu le lasam pe plaja.

A doua zi dimineata a venit un reprezentant de la o agentie care ne-a prezentat ofertele de excursii. Am fost la muntele Athos, Meteorele si Salonic.

Ideal ar fi sa inchiriati o masina, daca nu ati venit cu masina proprie, ca sa vizitati cit mai mult si mai ieftin. Excursiile organizate au pret cam piperat. Cele trei excursii ne-au costat 220 de euro ptr doua persoane.

Bratul Shitonia este ff frumos, nu am cuvinte. Au mai descris si altii, au fost postate poze, dar pina nu mergi acolo sa vezi cu ochii tai sa simti si sa "mirosi", nu ai cum sa exprimi exact ce reprezinta acel loc.

Fiecare persoana percepe in felul ei si acest hotel si bratul Shitonia,dar pentru noi a fost un concediu minunat pe care l-as tot repeta pina m-as satura de astfel de locuri. Cu alte cuvinte am fost ff multumiti si cu siguranta chiar daca vom fi cazati in alta parte, o sa trecem si pe acolo. Asa, de drag, in vizita.

Trimis de sniga in 06.11.08 01:16:25

VIZUALIZĂRI: 2111 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sniga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 stradute in panta care dau spre mare in neos marmaras,oraselul alaturat hotelului miramare bungalow
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

snigaAUTOR REVIEW
[01.04.09 18:16:02]

Am spus ca acest loc este ideal pentru liniste si relaxare. Am postat si alte poze ca sa nu creez confuzie si sa se creada ca este ideal din toate punctele de vedere. Si ca sa fie corect, pe linga pozele cu frumuseti, am postat si pietrele din apa si latimea plajei si drumul care leaga miramare de oras. Mai mult de atit nu stiu ce-as putea spune, sper sa fiu obiectiva, sa nu induc pe nimeni in eroare.

Pe linga pozele postate mai doresc sa adaog un lucru ff important care cred eu ar lamuri eventualele ezitari daca sa alegeti sau nu acest loc. N-as merge aici daca as avea copii... tocmai pentru ca e f liniste mai ales dimineata si seara si se aude orice, din cauza apei cu pietre si-a plajei. Este un loc potrivit pentru ce-am spus mai sus, sa vizitezi tot bratul cu masina si sa faci plaja pe unde apuci, sa explorezi pur si simplu zona, apoi sa te bucuri de linistea acelui loc. Atit. Noi am stiut exact unde mergem si la ce sa ne asteptam, ne-am informat si de pe softpedia forum, iar la pretul pe care l-am platit in luna mai, a fost f bine. Dar nu mergeti cu copiii daca vreti sa se balaceasca in voie sau chiar dumneavoastra sa trebuiasca sa intrati incaltati in apa.

Concedii placute!

tm67bru
[01.04.09 19:19:30]

super - complet & echilibrat.

sniga
Alte impresii din această RUBRICĂMiramare Bungalows: