ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2010

Foarte nemulțumit
    Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

La pomul laudat!...

Paiajeni ne luau de cap incepand din camera si terminand cu holurile si restaurantul... la baie mucegaiul era din plin, fiind alergica la mucegai am rugat la receptie sa-mi schimbe camera, dar le-a luat 3zile si asta dupa ce m-am dus la receptie "cu mana-n sold"... tipic balkanic... halate si papuci nu erau am cerut cameristei a2a zi afland ca asa se practica... probabil astepta banii, dar nu am scos un cent!!!

Serviciile hoteliere lasa mult de dorit pentru un hotel de 4*!!! animatie? ! la pamant, jocuri? ! exista o sala cu aspect de parasita unde era o masa pentru tenis de masa si un joc din acela de fotbal cu fise...

Prosoapele de plaja la fel trebuia sa sti sa ceri la receptie iti dadea un card plateai 20lv (de parca fugea careva cu minunile lor de prosoape) cu cardul mergeai la un bulgar nauc ce iti retinea cardul si-ti dadea 2prosoape valabile 4zile, la predarea lor am umblat jumatate de zi pentru predarea lor... bulgarul era de negasit!!!

Dragi mei atentie la acest hotel nu este ceea ce vrea sa para!!! in fiecare baie apa iese din dus si se revarsa in baie sub ghiuvete si spre wc.

Camera care am avut-o primele zile era la etajul 6 si avea in baie unele lucruri care nu erau in camera ulterior data... uimitor cum exista diferente intre camere la acelasi tarif practic erau camere 4*superior.

Samponul si consumabilele din baie nu au fost inlocuite pe tot parcursul sejurului!

Trimis de KYKY* in 09.09.10 20:30:08
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur si Nessebar

VIZUALIZĂRI: 6267 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (KYKY*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

fluturas1*
    [09.09.10 22:52:54]

Despre mancare ce poti sa ne spui ca vad ca ai notat aceasta rubrica cu 37,5 şi cum daca ai avul all inclusive.

TheEagle
    [09.09.10 23:57:48]

Si zici ca

... se revarsa in baie sub ghiuvete...

???

)))

Eu zic sa mai inveti limba romana si dupa aia sa incepi sa faci pe altii

fomisti

!

In alta ordine de idei, eu NU consider ca se justifica diferenta de pret intre "standard" si "superior". Am fost la ambele si tot la "standard" prefer. Este mai ieftin si in fond, ma duc la mare, nu ma duc sa stau in camera!

...animatie? ! la pamant, jocuri? !

Sa stii ca sunt oameni care prefera sa se relaxeze la plaja fara sa se agite ca "Iepurasul Duracell", oameni care au venit sa se simta bine si sa se relaxeze, nu sa caute "nod in papura"

divio*
    [10.09.10 11:09:47]

@KYTY:

Exista vreo legatura intre cunostintele dvs. si fomistii si dornicii de bauturi in cantitati nemasurate sau a fost doar o simpla constatare?

si asta dupa ce m-am dus la receptie "cu mana-n sold"... tipic balkanic

La ce va referiti ca este tipic balkanic, la faptul ca nu v-au schimbat camera decat dupa 3 zile sau la faptul ca v-ati dus cu mana-n sold pentru a-i impresiona?

Sincer, nu cred ca ati facut o inspectie generala a intregului hotel, pentru a constata ca in fiecare baie sunt probleme de genul celor semnalate de dvs in review.

Parere personala: ati plecat de acasa cu impresii deja formate prin prisma celor care au fost deja la acest hotel, iar cand ati observat ca sunt cateva neajunsuri, deja a fost prea mult, iar vacanta mult-asteptata s-a transformat in ceva neplacut, aproape de la A la Z.

O ultima intrebare: credeti ca acesti bani v-ar fi fost suficienti pentru un sejur asemanator si mult mai placut pe litoralul romanesc?

Eu cred ca nu...

Corina70
    [10.09.10 11:26:44]

la banii astia (800 eur/7 nopti/2 adulti+1 copil) puteati sa mergeti la Duni, tot in august, si acolo chiar ca nu prea aveati ce sa le reprosati...

Anturium
    [10.09.10 19:46:16]

Draga Corina, nimic nu e sigur.

Cred ca si de la Duni ar fi venit tot la fel de nemultumita.

Doar si acolo sunt "fomisti" si din cei " care se bucura la bautura ca innecatii ".

MiniME*
    [05.11.10 14:57:40]

Doamna,

Din punctul meu de vedere sunteti o ******(imi cer scz). Daca nu va convine 'papapapa'. Nu vreau sa fiu rautacioasa dar daca ati avut atatea probleme de ce nu ati facut plangere reprezentantului dvs?

"Am plecat foarte increzatori catre acest hotel laudat de majoritatea cunostintelor noastre, dar din pacate TEAPA! , acest hotel este doar pentru fomisti pentru cei care se bucura la bauturi ca innecati si tot asa, dar pe departe un hotel de 4*superior!!! "

Inseamna ca prietenii dvs sunt tot niste 'fomisti' din moment ce au laudat hotelul! Sa fim seriosi... Lasa'neeeeeee Lasa'neeee!!

[05.11.10 16:25:02]

@MiniME

Nu cred ca tonul dumneavoastra agresiv de aici si dincolo este cea mai buna solutie pentru a discuta despre hotel fara a aduce atingeri autorilor impresiilor. Sunt convins ca putem gasi un ton echilibrat si echidistant pentru rezolvarea diferentelor de opinie, un ton ridicat niciodata nu va ajuta intr-un dialog.

Am sters termenul folosit cu foarte multa larghete, sper ca pe viitor sa nu ne mai intalnim astfel de situatii.

Cu aceasta ocazie va invit sa scrieti propriile impresii despre hotel, poate astfel vor mai putea fi aduse clarificari.

ADO5000
    [13.11.10 22:01:23]

Am o intrebare pentru autoare... pozele sunt din august... sa inteleg ca nu mai sunt acele sezlonguri galbene pa care le-au introdus pe 02.07.2010??? Asta ar fi super ptr. ca sunt foarte putin practice... Tot mai bune sunt acelea albe (care necesita intr-adevar saltea) care sunt mult mai practice...

In legatura cu folosirea limbii romane... Sunt atat de multe personaje care incearca sa se dea interesante cu cunostintele lor (cacofonic nu)) ? ! de limba romana... Recomand evitarea acestor probleme de forma si postarea impresiilor mai mult cu privire la fond, chiar cu riscul unor mici greseli de ,,limba ,,sau de scriere...

crisco
    [20.05.11 11:25:51]

Draga Kyky

Cred ca exagerezi cu rautatile despre acest hotel, eu am fost de 3 sau 4 ori pana acum, ultima oara in august 2009 si nu am constatat nimic din ceea ce spui tu. Poate ai avut ghinion cu o camera poate deteriorata tot de noi turistii, neintretinuta etc, dar sa spui ca mancarea este doar 37% este gresit gresit gresit... iar cazarea o? !!!

Parerea mea: este unul dintre cele mai bune hoteluri din Albena si chiar Nisipuri.

Mancarea este excelenta, camerele mari curate, plaja super, animatia slabuta dar nu ma intereseaza asa mult pt ca eu vreau sa ma bucur de apa din mare si de soare pt ca pt asta merg la mare. Ce este prost la acest hotel (pt ca s-a dus vestea ca este f bun) si la multe altele: cei care vin si stau aici si uita cele mai elementare reguli de comportament si educatie (pleaca cu prosoapele si cu uscatoarele acasa, parca n-au mai vazut mancare si bautura, pleaca cu sticlele intregi de vin si whisky in camera).

In concluzie este un hotel excelent din toate punctele de vedere pt cine vrea odihna si o oaza de verdeata.

Tu Kyky daca mananci doar homari si icre negre... mergi in Las Vegas.

[20.05.11 11:51:15]

@crisco, poate candva vei gasi timpul si dispozitia necesara pentru a ne povesti si noua experienta de la acest hotel. Chiar daca ultimul sejur acolo a fost consumat in 2009, amanuntele si mai ales notele sunt binevenite, ele s-ar putea adauga la media generala buna de care se bucura Kaliakra Superior.

crisco
    [23.05.11 20:32:48]

EU as nota acest hotel in felul urmator:

nota 9,8 la mancare: ai de toate pt toate gusturile, bautura cata vrei si autohtona si din import, muzica live sustinuta de o formatie de-a noastra din Medias in fiecare seara (poti sa stai sa mananci si sa bei seara la restaurant cu formatie, cum era (si cum este ca nu am mai fost eu) si pe la noi. Nu am dat 10 pt ca se mai poate imbunatati usor pe la bufetul dintre mese, pe la omlete sa fie mai diversificate, cam atat. Ai un frigider in holul hotelului de unde iti iei -gratis normal -o sticla de 1,5 l de apa plata sau minerala, ca nu gasesti tot timpul nu e vina lor ci a noastra, nu mai repet ca a romanilor ca se stie, pt ca se gasesc destui care pleaca cu sacosa de plaja plina cu sticle...

La cazare dau nota 9,8 pt ca nu prea face fata aerul conditionat si uneori e cam zapuseala in camera, de fapt e sistem centralizat in tot hotelul, nu sunt aparate individuale in fiecare camera.

La animatie dau nota 7 in primul rand pt ca e o caldura in sala de animatie, parca ar fi la caminul cultural, iar jocurile pt copii mi se par slabute rau, in alte parti (de ex Grifid Arabella in Nisipuri) sunt mult mai tari, iar pt adulti nu am vazut niciodata pt ca nu am rezistat in boalca aia si nici nu stiu daca este. Iar in timpul zilei tot asa slaba animatia, 5 min sau 10 de muzica cu gimnastica aerobica si in apa de cate 2 ori pe zi. Slab nu mi-a placut la capitolul asta. Ca si servicii de cazare, curatenie nota 10, nu am avut probleme niciodata.

Hotel Kaliakra mie mi se pare un hotel de vacanta pe litoral "miroase a vacanta'", este o atmosfera de vacanta in complex, este foarte fresh, multa verdeata, multa curatenie in jur, barul de la piscina e foarte dragut, ca si cel de pe faleza, are de toate, am incercat toate cokteilurile, cafea buna cu rom sau fara, cu frisca, cu inghetata, sucuri bune, campari, vin, whisky, vodca ce vrei. Poate ma repet dar mancarea este excelenta numai un carcotas inrait ar putea da o nota mica acestui hotel.

Camerele mari, curate, 2 chiuvete la baie, papuci, halate, au dus, wc-ul este separat ca intr-o cabina cu usa de sticla, fierbator de apa, pliculete de cafea instant, ceai si zahar, minibarul doar o zi este free. Camerele de pe latura spre piscina sunt putin mai mici si au cada in baie, sunt pt 2 pers sau pt 2 + un copil mic. Camerele cu vedere directa la mare (toate au vedere la mare dar unele dintr-o parte) au fie un pat dublu imens si o canapea extensibila, fie un pat de 2 pers, un pat de o pers si o canapea de o pers. , asa am stat eu, au LCD-uri si minibar cum am mai zis.

Plaja este curata imediat cum iesi din hotel sezlongurile si umbrelutele aferente nu se platesc, barul este aproape, prosoape nu au intotdeauna pt plaja dar tot din cauza noastra a turistilor pt ca au plecat cu ele. Apa este mica asemanatoare cu cea de la Mamaia.

Mie mi-a placut de fiecare data cand am mers aici, este o oaza de verdeata, de relaxare.

[23.05.11 20:43:55]

@crisco, ok! Notele acordate n-au nici o relevanta aici daca nu initiezi propriul rw.

Dai copy/paste la ceea ce ai scris aici, eventual mai adaugi cateva informatii, notezi servicile care pot ajusta media hotelului si poti astfel beneficia si de aprecierea celor care sunt interesati de aceasta destinatie. Corect?

ADO5000, Anturium, Corina70, crisco, divio*, fluturas1*, MiniME*, TheEagle
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Superior Hotel: