#I#D

cu transport AUTOCAR

#G#0
#M#0

A fost foarte frumos!

Well, a fost foarte frumos la Vera. Recunosc ca am fost rezervata cand am tot citit atatea pareri, dar a fost foarte bine.

Am primit o camera frumoasa in main, in cladirea principala cu vedere spre strada (aici as putea sa spun ca ar fi o mica obiectie pentru ca se mai auzeau masini: nu va inchipuiti ca se auzeau tare dar undeva departe se auzeau.)

Noi am avut baie cu cada, mocheta pe jos, televizor, frigider. Se facea curat cam la 2 zile, insa zilnic te intrebau daca ai nevoie de ceva si ne lasau cate o sticla de apa in camera.

Mancarea a fost foarte buna si diversificata. E adevarat, unele mancaruri aveau un miros de vechi, dar nu mancam si gata. si asta s-a intamplat de 2 ori. Au fost si gratare si kebab, si peste!

De animatia de la hotel sunt super incantata! Faceau oamenii aia ce faceau dar nu te lasau sa stai deloc: aveai de ales intre: aqua gim, aerobic, pollo, dart, tenis, volei. In fiecare seara toata lumea se aduna ca la spectacol, pt ca la Vera in fiecare seara era cate un show: Miss, mister, bingo, best couple, aqua show.

Eu am venit foarte incantata de acolo! Oamenii foarte serviabili, vorbeau cu tine, te intrebau daca e totul ok, erau curiosi sa afle lucruri despre noi.

Per total, Vera este un hotel ok, poate mai sunt de lucrat si acolo (niste modernizari, ceva) dar daca nu esti fitos aici gasesti tot ce vrei: mancare, bautura, soare, distractie, oameni de treaba!

Plaja nu mi-a placut foarte tare, nu era departe deloc cam la 7 minute de mers pe jos (exista si un microbuz care te ducea acolo din juma in juma de ora) dar era cam ingusta si plina de pietre, altfel apa sarata, limpede. Noi am fost doar de 2 ori la plaja, am stat doar la piscina!

Eu una va recomand cu incredere acest hotel!

Impresii încărcate de elena.togan in 26.08.2010 16:43:51

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elena.togan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1200 PMA (din 4 voturi) nota2

[28.08.10 14:11:11]

buna, acum pe 6 septembrie urmeaza sa plec si eu cu prietena si mai multi prieteni la Vera, eu am trimis mail la hotel (scris in turca) si nu mi-au raspuns,

daca stii cum e treaba cu seiful daca e spatios sau nu, internet, as vrea sa ma duc cu laptopul... se platesc toate astea???

daca mai stii spune-mi si mie preturile la adaland si celelalte excursii...

aaaaa si numarul camerei de hotel ca sa o cer si eu...

multumesc...

- cris_bv_2007
[28.08.10 14:43:45]

seiful este gratuit, trebuie doar sa ceri cheia de la receptia hotelului.

in holul hotelului sunt 2 calculatoare si poti sta acolo pe internet contra-cost, wireles nu stiu daca este...

daca vrei camera in main mai bine sa ceri cu vedere la piscina ca este mai frumos peisajul

despre exursii: daca le vei lua de la agentia de langa benzinarie preturile la excursii sunt mai mici decat cele luate de la partenerii romani care te asteapta in holul hotelului

Concediu placut!

- alex1968
[28.08.10 17:23:32]

Wireless este in lobby si - asa cum a spus cris_bv - sunt si doua calculatoare langa receptie, pe care le poti folosi contra cost: 3 euro/ora (daca le folosesti, vezi ca tasta i este in alta parte, nu la locul obisnuit). Oricum, calculatoarele de la receptie merg destul de greu. Concediu placut!

- elena.togan
[28.08.10 18:58:23]

mai bine iti iei laptopul cu tine. La Adaland intrarea este 20 de euro/persoana. Costa ceva, dar crede-ma ca merita!

- andrei87*
[29.08.10 10:52:49]

salut! cu ce agentie pleci? la ce ora? de unde?

ms

[29.08.10 13:56:39]

va multumesc mult de tot la toti cei care mi-ati raspuns la review promit cand am sa ma intorc va scriu si va trimit si poze proaspete... ca de poate va este dor de vera :))))

[29.08.10 18:43:14]

salut, noi plecam cu agentia ****, ora 14:30, 06.09.2010... facem gasca mare???

- andrei87*
[30.08.10 12:08:36]

cati sunteti?

[30.08.10 13:06:19]

noi duntem 8 (4 cupluri) dar banuiesc ca nu intereseaza pe nimeni detaliile astea... asa ca daca operatorul ne permite... hai sa vorbim pe mail danny_blondu[at]yahoo. com... scrie-mi aici...

- iulibv
[31.08.10 12:41:07]

danny_blondu

Mai Danny tată, ce vrei sa pui tu atâtea in seif de intrebi dacă este mare?!!! Îți încap toți banii crede-mă și pasapoartele (oricâte aveți ...) . Altceva nu cred ca mai trebuie pus in seif. Dar ca să stai liniștit : nimeni nu da cu țapțarapul prin cameră. Acolo nu ești în Romania. Acolo trebuie să te ferești doar de ... români.

- liviuilie
[31.08.10 21:39:36]

Ai si wirless gratuit pe terasa de la etajul unu.Trebuie doar sa ceri parola la receptie.L-am folosit si eu si merge destul de bine....referitor la seif eu nu l-am folosit si am avut in camera la vedere destule lucruri de valoare (laptop ,camera foto,telefoane ....) si inclusiv portofelul cu bani ,dar nu mi-a disparut absolut nimic.Pe holul unde se intra in camere era montata si camera de supraveghere .

#G#1

#M#1