ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2010
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 17.08.10
AUG-2010

Cel mai bun raport calitate/pret

Despre Guesthouse numai lucruri bune... Sincera sa fiu si eu m-am dus putin nelinistita din cauza ultimelor postari citie insa conditiile de cazare au fost mult peste asteptarile noastre. Am fost intampinati de o gazda draguta si foarte primitoare care a fost gata sa impartaseasca cu noi ponturi si informatii utile pentru a putea avea parte de un concediu ideal. Sincer, sfaturile pe care le-am primit in prima zi, legate de trasport, obiective turistice si hipermarketuri, ne-au ajutat foarte mult deoarece ne-au dat ocazia sa economisim niste banuti.

Un alt lucru este bun este ca la cazare am primit ghidul orasului si harti in limba romana...

Desi am fost cazati in, deja faimoasa, "prima camera de pe stanga" nu avem nimic de reprosat legat de conditiile de cazare. Mirosul proaspat si curat din camera si al lenjeriei au fost primele lucruri pe care le-am remarcat laintrarea in camera. Si baia era foarte curata iar cu scurgerea noi nu am avut probleme. Este drept ca dimineata de pe la ora 8.00 incepe agitatia in curte insa daca geamurile sunt inchise de tot, galagia nu mai este o problema. Si in plus, la cat de frumoasa si bogata in obiecive turistice este Budapesta, nici u iti doresti sa dormi pana tarziu. Recunosc ca pentru noi a fost un avantaj sa fim treziti de zumzetul din curte.

Nu am regretat nici o clipa alegerea facuta si cu siguranta vom reveni in minunata capitala cat de curand... iar pentru cazare vom alege tot Guesthouse! Curaj, nu o sa va para rau!

Trimis de evanagy in 17.08.10 20:22:42
  • A fost prima sa vizită/vacanță în UNGARIA

VIZUALIZĂRI: 2357 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (evanagy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

magdalena
[08.09.10 21:42:35]

Este un fel de pensiune? Unde este localizata? Ce a inclus pretul?

fluturas1*
[08.09.10 22:35:18]

Ai fi putut sa ne oferi mai multe detalii din sejurul pe care l-ai petrecut aici, nu fi zgârcit/a cu cuvintele.

[09.09.10 10:31:13]

@magdalena, este o casă de oaspeţi dar unde sunt cazaţi doar turiştii. Proprietara locuieşte în altă parte dar poate veni la faţa locului de câte ori este nevoie.

Este situată în Pesta, până în centru se poate ajunge cu 2 mijloace de transport cam în 40 de minute, depinde de oră. Camerele sunt situate la parter, de o parte şi de alta a unui culoar şi au toate baie proprie.

Nu se asigură servicii de masă, exista o cameră unde se putea lua masa dar care fusese transformată în cameră de dormit în perioada în care am fost eu. Cuptorul cu microunde şi frigiderul se găsesc afară, pe o terasă acoperită.

Camerele sunt destul de mici iar fotografiile de pe site arată puţin mai bine decât în realitate.

Este o cazare simplă şi ieftină, 20 euro camera dublă şi 15 euro camera single.

magdalena
[09.09.10 11:11:42]

Multumesc @krondia! Totusi, e departe de centru...

[10.09.10 10:35:52]

Mă întreb dacă nu este totuşi o eroare în preţul afişat, 400 euro/4 nopţi. În primăvară camera dublă costa 20 euro/noapte. Ar mai trebui precizat că "bucătăria" se găseşte în curte, într-un fel de foişor, poate de aici nota mai mică, vedeţi foto.

[10.09.10 10:54:42]

[@magdalena]: Da, este departe iar autobuzele sunt vechi, prăfuite şi vin destul de greu în afara orelor de vârf, acesta a fost unul dintre puţinele puncte slabe pe care le-am găsit în Budapesta.

De la pensiune se merge cu un autobuz până în Piaţa Eroilor de unde se ia metroul până în centru. Se poate merge şi cu maşina dar în timpul săptămânii găseşti greu parcare în centru, în weekend, în schimb, parcarea este gratuită.

Eu sunt surprinsă că nu s-au mai adăugat fotografii din aprilie de când am fost eu deşi s-au scris mai multe impresii, toate cu un grad ridicat de satisfacţie.

[10.09.10 11:06:13]

Pretul unei camere este de intr-adevar, 20 Euro pe noapte.

400 a fost pretul pe tot sejurul, ceea ce pentru doua persoane mi se pare foarte bine atata timp cat cu acesti bani am acoperit transportul, masa, cazarea, intrarile la muzee, strand... Nu am simtit ca am mers pe minim!

Am avut un concediu super! Budapesta este o destinatie super si destul de ieftina!

[10.09.10 11:18:21]

Preţul este mic, într-adevăr. Poate ar fi bine să fie modificat costul sejurului pentru a nu exista confuzie. Cine nu ştie ce a inclus cei 400 euro se gândeşte că acesta este doar preţul cazării, mult prea mare pentru cât costă camera de fapt.

[10.09.10 11:20:50]

modificat pretul sejurului la valoarea indicata mai sus "20 euro/noapte"

@saceleva: sa intelegi ca esti una si aceeasi persoana cu userul evanaghy?

[10.09.10 11:55:58]

saceleva e userul celui cu care am fost in budapesta!

[10.09.10 16:13:32]

Nu sunt sigur ca inteleg...

Tu scrii acum de pe userul saceleva. Vrei sa spui ca nu este al tau, tu fiind de fapt evanaghy? De ce nu scrii de pe contul tau, in acest caz?

Alte impresii din această RUBRICĂGuesthouse Budapest - Casa Gyongyosi: