ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2010

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Si eu AmFostAcolo!

Pot sa va spun ca acest sejur nu si-a meritat banii.

Plaja e plina de pietricele, pietre si pietroaie.

Cameristele cand iti este lumea mai draga intra peste tine in camera chiar daca ai pus pe usa chestia cu NU DERANJATI.

Nu conteaza ca ai luat ULTRA ALL INCLUSIVE si ca ai dat bani in plus fata de altii ca aceeasi mancare si bautura ai ca si cei ce au doar ALL INCLUSIVE.

Diferenta intre ULTRA ALL si ALL este doar ca ultra all bea pana la 3 dimineata si all bea pana la ora 12 noaptea.

Daca vrei o bautura (ex. jack daniels) trebuie sa platesti. Nu au decat suc la tec adica sirop cu apa amestecat si doar cafea ness.

Daca vrei o cafea turceasca primesti ceva de genul o gura de cafea iar restul zat.

Animatorii sunt ok. Noapte canta muzica pana la 3 dimineata iar la ora 5 ii cheama la rugaciune pe turci. asa ca dormi daca poti.

Dimineata daca vrei sa prinzi sezlong trebuie sa mergi pe la 6. 30-7. 00.

Ar mai fi multe de povestit dar in concluzie doar RUSII au parte de respect si zambete.

Daca vreti mai multe informatii despre acest hotel de r..... contactati-ma pe adresa de mail alinka. alina@yahoo. com.

NU VA CHELTUITI BANII PE ACEST HOTEL.

Toate cele bune.

Trimis de arisalina in 13.08.10 16:04:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4315 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (arisalina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

[13.08.10 21:45:20]

Ma bucur ca tot mai multi imi impartasesc parerile. Toti ma criticau ca am ceva cu acest hotel. Am linistea sufleteasca ca nu am gresit cu nimic cand am afirmat ca acest hotel e o dezamagire totala!

M-au luat toti la intrebari de ziceai ca eu gresesc cand afirm asta, hotelul e super!

Nici noua nu ne-a placut nimic acolo, a fost un esec total! cafeaua de 2 lei, sucurile oribile, nu era ultra all inclusive si am zis asta de cand ne-am intors.

Sunt intru totul de acord cu tine, si slujbele alea de se auzeau prin statie pe mine ma si speriau, sincer!

te sustin in tot ce spui ca acesta e adevarul! poate reusin sa convingem cat mai multi sa nu ia teapa cum am luat noi! sunt cu bebelusul in brate si scriu poate cu greseli si mai greu!scuze

[13.08.10 22:03:19]

Eu nu inteleg de ce va asteptati voi la mai mult pentru banii astia. Chiar nu inteleg, sincer, mi se pare absolut ABSURD! E ca si cand ati vrea sa cumparati un cal cu 5 lei.

Daca vreti conditii, duceti-va inapoi in Egipt, la Delphin nu aici, pentru ca aici nu veti gasi fite. Voi chiar nu v-ati uitat la banii aia pe care i-ati dat? E unul dintre cele mai ieftine hoteluri de 5 stele din Turcia, nu stiu ce vroiati mai mult.

Pe langa asta, notati cu foarte putin distractia si relaxarea doar din ura pe care o aveti si din dorinta de a oferi un calificativ cat mai prost; poate alte categorii le considerati mai slabe, dar pe asta nu aveti cum s-o considerati atat de proasta.

Am spus-o si o repet, daca vreti conditii asa duceti-va la Malibu in Mamaia. O sa va intoarceti plangand dupa Club Insula.

[13.08.10 22:09:58]

la aceiasi bani am fost la Delphin, nu inteleg de ce te oftici asa tare! Mergem unde dorim pe banii nostri si avem pretentii draga mea, ca nu am dat putini bani deloc si am muncit pentru banii astia, deci avem pretentii!

[13.08.10 22:18:17]

Ati muncit dar in comparatie cu muuuuuuuuuuuuuuuulte alte hoteluri unde e luxul pe care il vreti voi, ati platit putin. Atatia bani, atata peste.

Nu "ma oftic" pentru banii vostri, "ma oftic" pentru ca nu intelegeti ca cereti prea mult pentru banii pe care i-ati dat (probabil nu stiti preturile din Turcia, altfel nu-mi explic) si pentru ca vreti sa trageti pe toata lumea dupa voi, in timp ce eu si multa alta lume cu care am vorbit ne-am simtit foarte bine.

Credeti ca daca v-ati simtit voi 5 asa ca nu stiti sa faceti comparatii, toata lumea se va simti la fel.

N-am sa mai raspund de acum incolo, nu merita sa-mi bat capul.

[13.08.10 22:25:00]

stai linistita ca nu vom plange deloc! din pacate cei nemultumiti sunt din ce in ce mai multi! mare pacat pentru tine!

[13.08.10 22:26:31]

Ok, atunci iti recomand sa mergi acolo. Pacat pentru ce, ca m-am simtit bine la acest hotel? Te roade asta? Iti multumesc. A fost ultimul mesaj si nu astept raspuns. Merci inca o data!

tilinka
[13.08.10 22:58:40]

hai ca esti tare! )))))))))))))))))) normal ca ai aceeasi mancare! difera serviciile. de exemplu : poate ai un masaj, o baie turceasca completa etc.

[13.08.10 23:06:27]

iti urez sa-ti faci toate concediile la acest hotel!atat meriti sau atat ceri de la viata!

[13.08.10 23:26:24]

Rog a se opri aceasta disputa aici! Deja "plutesc in aer" ceva atacuri la persoana si este pacat sa ajungem la sanctiuni administrative.

Eu zic ca este loc pentru opinia fiacaruia pe acest site, atata vreme cat reactionam echilibrat si "combatem ideea, nu persoana".

[13.08.10 23:27:10]

Multumesc la fel si Doamne ajuta! Ma bucur ca macar imi doresti de bine Acum chiar am incheiat, mai ales ca a intervenit si wm.

david
[14.08.10 00:46:56]

@arisalina si @lacrimihai

Amandoua ati cumparat un Logan, de la care aveti pretentii de Mertan, sa ma exprim in rime. In majoritatea hotelurilor din lume pretul platit este in stransa legatura cu calitatea serviciilor oferite.

Se mai gasesc si "casatane", iar tu arisalina stii foarte bine de teparii de la Your Next... din Timisoara unde un sejur de 7 zile la Ella Quality hotel de top a fost cumparat cu 1600 euro.

La hotel Club Insula am fost si acum trei ani si pot spune ca calitatea serviciilor a fost la inaltimea pretului platit.

As mentiona la plusuri, sper sa mai fie valabile si in 2010.

- camera curata, bine intretinuta, de dimensiuni acceptabile

- aer conditionat bine dimensionat

- restaurant cu oferta culinara pentru toate gusturile, daca vroiai medalion de caprioara, cu siguranta nu se gasea.

- echipa de animatori cu un simt al umorului bine dezvoltat, o adevarata placere sa-i urmaresti seara de seara.

- rusoaice si ucraineince frumoase de obicei singure, eventual cu un copil

- pozitionarea aproape de unul dintre cele mai mari bazaruri din Turcia.

Minusuri:

- plaja destul de ingusta, in apa sunt bolovani sau stanci, trebuie mare atentie la picioare

- discoteca avea un playlist care nu atragea dansatori

- prezenta rusilor cu maieu mulat si cu gaurele care deranjau cu timbrul vocal.

La fel ca si Simonaa, cred ca este un hotel mediu spre low care mai pe romaneste, cat costa, atata face.

[14.08.10 23:03:53]

sunt intru totul de acord.

arisalinaAUTOR REVIEW
[15.08.10 09:38:48]

NU AI NICI MASAJ SI NICI NIMIC IN BANII ACESTIA. NU ESTI CU NIMIC MAI PRESUS DECAT ALTII CARE AU DAT MAI PUTINI BANI DECAT NOI. DACA AI ULTRA ALL INCLUSIVE BEI PANA LA 3 NOAPTEA BAUTURILE LOR SI NIMIC ALTCEVA. VREI MASAJ-PLATESTI, VREI BAUTURI DE IMPORT-PLATESTI, VREI CURAT IN CAMERA-PLATESTI, ...

ACEASTA E PAREREA TA SI DACA AI FI FOST TRATAT ASA CUM AM FOST NOI NU AI MAI FI LAUDAT HOTELUL SI SERVICIILE. O ZI BUNA.

[15.08.10 09:44:24]

arisalina, te rog evita sa mai scrii exclusiv cu majuscule! Este greu de citit si, in mediul internautilor, si nu numai, inseamna agresivitate.

arisalinaAUTOR REVIEW
[15.08.10 10:50:54]

SCRIU CUM VREAU. OK?????????????????????

[15.08.10 12:31:23]

Pentru curat in camera, tin sa te anunt ca nu e nevoie sa platesti. Curatenie se facea zilnic si se spala pe jos. Plateai (adica dadeai spaga 1 euro - 2 ceea ce se face peste tot) doar daca vroiai ceva mai special (petale de flori etc) dar altii le-au gasit si pe alea fara sa dea vreun ban.

[15.08.10 22:30:54]

draga mea, tu nu esti cumva vreo ruda de a mea? astia imi gasesc neamuri pe net, daca nu esti de acord cu ce spun ei, esti terminata aici e monopol! n-ai voie sa nu-ti placa ca sar toti pe tine!

[16.08.10 15:03:17]

SCRIU CUM VREAU. OK?????????????????????

(arisalina)

(lacrimihai)

@lacrimihai: desi arisalina nu iti este 'ruda', are totusi multe lucruri in comun cu tine, vezi impertinenta postului de mai sus (insa nu doar asta - sic!)

@arisalina: tu poti scrie, intr-adevar, cum vrei, insa nu pe acest site - deocamdata pentru doua zile, timp in care esti suspendata, ca efect al cartonasului galben pe care tocmai l-ai primit.

[18.08.10 23:24:59]

vai ce inteligent esti, webmaster! celor ce ridica hotelurile in slavi nu le transmiti nimic, desi fac atacuri la persoana! poate ar fi interesant sa scrie in presa ca o d-soara anonima de pe aici face acuze la adresa guvernului pe situl d-voastra personal fara sa luati nici un fel de atitudine! asta insolenta, domnule!

[19.08.10 00:13:02]

Gata am luat eu atitudine . In urma motiunii ai primit o suspendare de 7 zile.

Si daca nu-ti revizuiesti comportamentul ne putem lua la revedere definitiv.

Apropo sa ne trimiti si noua articolul din presa.

arisalina, david, lacrimihai, Simonaaa*, tilinka
Alte impresii din această RUBRICĂPalmeras Beach Hotel (ex Club Insula) [Konakli]: