Sol Nessebar Bay Resort & Aquapark

înscris/ă în 27.04.10
MEMBRU: SENIOR
AUG-2010
750 E

Concediu la inaltimea asteptarilor!

Salutare AFA!

Datorita postarilor voastre si a recomandarilor agentiei cu care mergem de 3 ani in Bulgaria, am plecat fara prea mari emotii la Nessebar.

Desi am ajuns in jurul orei 12, 30, camerele le-am primit imediat (am fost 2 familii), insa bratarile ne-au fost date la 14, 30, adica dupa terminarea mesei de pranz.

Camerele sunt mari, curate, cu un pat imens. Patul pentru copil este, insa, foarte-farte mic. Dar daca e sa fim optimisti, media iese buna astfel incat am dormit cu copilul in acelasi pat! Aerul conditionat merge super.

Ca sa evitam intalinirea cu camerista in timpul somnului copilului i-am lasat 5 euro sub cartonasul prin care ni se prezenta numele acesteia (cartonas care era pus pe televizor). Chiar m-am bucurat ca i-a luat. Prosoapele erau schimbate in fiecare zi, iar lenjeria la 3 zile.

Legat de camera singurul minus (asta ca sa fiu putin carcotasa) ar fi lipsa unui program TV de stiri in limba romana.

Pentru ca vederea o aveam in parcare pot sa va zic ca proportia romanilor cred ca era destul de mare, tinand seama de numarul masinilor cu numere de RO.

Referitor la parcare... aceasta este de 10 leva/zi, dar te scuteste de stresul cautarii unui loc de parcare sau, mai rau, a masinii!!!

Restaurantul mi s-a parut foarte "aerisit", desi ma asteptam sa fie full mai ales la pranz, asta deoarece nu se prea putea manca pe terasa din cauza caldurii.

Mancarea a fost variata, proaspata si... buna. Pornind de la legume si pana la fructele de mare, toate au fost pe gustul nostru.

Sucurile si inghetata au avut mare cautare la copii si nu am avut probleme (dureri de stomac sau de gat).

Ni s-au parut super toboganele cu apa. Copii au fost foarte incantati atat de aceste tobogane, cat si de minidiscoteca.

Animatorii isi faceau treaba cu zambetul pe buze fara sa para plictisiti.

Despre plaja nu pot sa va spun prea multe pentru ca-i aproape inexistenta, dar piscina a fost super. La orice ora gaseai sezlonguri libere!

Am plecat de acasa cu scopul de a ne odihni si relaxa si cred ca ne-am atins acest scop!!!

Impresii încărcate de cosminap in 10.08.2010 17:37:06

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni (RMP), Albena (Laguna Garden, Ralitsa, Oasis)

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cosminap); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4100 PMA (din 7 voturi) nota2