ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.01.2017
DIN: mures
ÎNSCRIS: 15.07.11
JUL-2016

Lanț hotelier bun

Am fost cazati la inceputul lunii iulie in Hotelul Sol Nessebar Bay 2 familii, 4 adulti si 3 copii 10,12,14 ani.

Deoarece ne-a placut mult orasul vechi Nessebar, am hotarat sa ne cazam cat mai aproape pentru a putea merge si pe jos. Am vazut parerile de pe AFA (nu plec niciodata fara sa va consult). Avand copii nu prea mici ne-a incantat ideea de Aqaparc si nu regretam. Copiii nu s-au plictisit deloc dar nici taticii care au ales distractia in loc de plaja.

CAZARE:Camere mari, curate, oameni amabili si cu bun simt.

PLAJA: este intr-adevar ceva unic, amenajata in padurea de pini, erau locuri si la umbra si la soare, pentru a intra in apa se coborau cateva scari. O priveliste superba!

MASA: sistem AI, elegant, mancare buna proaspata, mult peste, fructe multe. Nu suntem gurmanzi, nici pretentiosi, ne place diversitatea, modul si locul in care sunt expuse si servite. Aici am gasit tot ce trebuie.

PISCINA:fiind 3 hoteluri, aveam acces la toate piscinele si barurile din comlpex.

Am avut parte de liniste pe tot sejurul chiar daca erau foarte multi oameni, asta puteam vedea seara cand se adunau la spectacolele desfasurate in gradina de vara., totul este foarte bine organizat si nu ai impresia de supraaglomeratie. Noaptea este o liniste deplina.

Noi am preferat seara sa ne plimbam mult, in orasul vechi aveti de parcurs 40 min. la pas, dar este foarte frumos, inapoi doar cu autobuzul.

Felicitari vecinilor bulgari, au demonstrat inca o data ca se poate face turism de calitate, iar noi ca turisti ar trebui da ne comportam cum se cuvine, cu respect si bun simt (mai sunt unii conationali care din pacate au uitat de aceste lucruri.)

Va recomand cu drag acest hotel, orasul vechi si regiunea, toate la un loc va ofera un concediu foarte frumos.

In fiecare an caut la noi ceva asemanator, sau ceva nou, dar din pacate nu gasim si anul acesta, cu ajutorul vostru ne vom petrece vacanta tot in Bulgaria, intotdeauna in alt loc.

Vacante frumoase!

Trimis de eli11 in 21.01.17 15:03:39
Validat / Publicat: 21.01.17 15:36:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena/ Kaliakra Superior Sunny Beach/Riu helios Paradise Nessebar/Sol Nessebar Bay

VIZUALIZĂRI: 3170 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eli11); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.01.17 15:13:58]

@eli11:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 88&ridAnt=75931

[22.01.17 01:11:33]

@eli11: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

vica1976
    [22.02.17 23:24:41]

@eli11: buna, sezlongurile la plajasunt cu plata? nu se intelege clar daca complexul are plaja privata sau nu. cat se face pina la plaja...

eli11AUTOR REVIEW
    [23.02.17 09:46:17]

@vica1976: Buna,

sezlongurile sunt gratuite, sunt amplasate pe o terasa, vezi fotografia plaja. Pentru a ajunge la mare cobori cateva trepte.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [23.02.17 10:13:33]

@eli11:

De fapt, sezlongurile de pe plaja propriu-zisă, acea fâșie îngustă, sunt cu plată, însă se poate sta foarte bine la sezlongurile gratuite de pe terasă, beneficiind și de umbră naturală de la copaci, și apoi se coboară câteva trepte pentru a face baie în mare.

eli11, vica1976
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Bay Resort & Aquapark: