ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2010
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 09.08.10
AUG-2010

Un hotel foarte OK

Trebuie sa marturisesc ca am plecat cu multe temeri, in urma citirii review-urilor de pe acest site si de pe TripAdvisor. Din fericire mi-au fost toate infirmate.

Recomand hotelul si cred ca este peste multe hoteluri din Antalya. Am mers pentru a doua oara in Turcia si pot sa spun ca am fost multumita. Totusi nu va asteptati la megaluxul pe care il au hotelurile din lantul Rixos, cel mai luxos din Turcia. Poate cei care scriu comment-uri negative se asteapta sa gaseasca luxul din Rixos Belek sau Sungate spre exemplu. Sa nu uitam totusi ca e o diferenta de pret de aprox. 1000 de euro intre ele. Oricum sejurul mi s-a parut foarte ok relativ la banii platiti. Evident sunt si plusuri si minusuri, pe care le voi detalia.

Check in

Am ajuns la ora 12, check in-ul a fost foarte prompt. Desi cei de la agentie au rezervat o camera landview ni s-a facut un upgrade si am fost cazati in corpul C, intr-o camera deluxe cu vedere partiala la mare. Corpul C este foarte linistit, ptr ca nu are deschidere spre Titanic (unde urla muzica pana la 12 noaptea). Bagajele au fost preluate de un bell boy si transportate foarte prompt in camera, lucru de altfel firesc ptr un hotel de 5 stele.

Camere

Camerele deluxe sunt foarte spatioase, au pat matrimonial sau twin si in plus un divan langa fereastra. Mobila este cea veche dar reconditionata, ptr ca hotelul a fost preluat de curand de Rixos si modernizat. Totusi daca te uiti atent observi zgarieturi si mici fisuri in placaj. Eu sunt perfectionista si spaima hotelurilor asa ca m-am uitat in cele mai ascunse colturi.

In camera ai sistem audio si flat screen. E drept o marca mai no name, Vestel, dar functioneaza foarte OK. Poti sa vii cu stick-ul de acasa sau cu CD-ul. Canalele de la TV sunt pentru toate nationalitatile.

Baia este foarte ok, dus in cubical (inainte existau cazi de baie, dar le-au transformat in dus) ceea ce e foarte ok. Si asta vine de la o persoana care petrece minim 3 ore in cada de baie. Sincer, in concedii e mult mai practic sa ai dus si mult mai igienic. Baile sunt doatate cu absolut tot ce ai nevoie: periute de dinti, pasta, gel de ras, after shave, gel de dus, sampon, lotiune de corp si vanity set.

In camerele deluxe exista halate de baie si papucei. In cele standard, din cate am inteles din alte review-uri, nu.

Barul are 2 Cappy, vreo 3 Nestea, Cola, Fanta Sprite si 2 beri Efes, 2 ape plate si 2 ape minerale. Barul e free si se completeaza in fiecare zi. Tinand cont ca ai bautura peste tot in hotel, e mai mult decat suficient. E chiar absurd sa vrei mai mult, noi nici macar nu am reusit "sa dam gata" tot barul intr-o saptamana. Pe langa bauturi ai si o ciocolata, o punga de chipsuri si un mix de alune, dar asta nu s-a completat dupa ce le-am consumat.

Dimensiunea camerei deluxe e mai mult decat satisfacatoare, nu am vazut insa camere standard, evident sunt mai mici dar din ce am vazut / citit peste nivelul Titanic. Si oricum sunt hoteluri mai scumpe in Antalya in care nu s-a mai schimbat mobila de prin 2005...

Aer conditionat

Foarte OK. Citeam un review pe acest site in care se spunea ca aircon-ul e foarte slab. Mi se pare de-a dreptul hilar, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar e posibil sa nu fi stiut sa regleze aerul conditionat. Spun asta pentru ca in prima noapte am dormit din greseala cu aerul conditionat pornit si ne-a fost atat de frig (si vin din zona de munte) incat ne-am invelit si cu cuvertura de pe pat. Aerul conditionat a fost in camera noastra cel putin, asa cum trebuia sa fie. Ptr o temperatura optima lasam aircon-ul sa functioneze toate ziua, iar noaptea il opream.

Curatenia

Exemplara, asternuturi si prosoape schimbate zilnic. Intr-o zi d-na de la curatenie ne-a si impaturit hainele:) Si i-am lasat traditionalul tips doar la finalul sejurului.

Chestia cu venitul la ore nepotrivite a cameristei citita intr-un review, iar m-a facut sa rad. Poti sa pui pe usa, please do not disturb cum am facut noi o zi intreaga ptr ca efectiv n-am avut chef sa fim deranjati si am primit pe sub usa un proces verbal prin care ni se anunta faptul ca au incercat sa intre in camera dar nu au putut din cauza semnului. Imediat ce am plecat din camera la masa de seara si am scos semnul, au reintrat si au facut curat.

Impresionant modul in care reusesc sa ingirjeasca spatiul verde din complex (suprafata cu verdeata de la rixos lares intrece pe cea de la hotelurile din jur)

Zgomot

Asta e o chestie care ma obsedeaza si de care nu prea scap in niciun hotel. Aici a fost OK, mai ales ca in corpul C nu ai vedere spre Titanic. Cei de la Titanic au animatia si amfiteatrul langa piscina si discoteca tine pana la 12 noaptea. La Rixos Lares au mutat clubul pe plaja, animatia de la piscina se termina pe la 10. 30 - 11. 00, cea de la beach party la 12. 00 noaptea. Iar de la 12. 00 noaptea se deschide clubul de la subsolul hotelului. Dupa ora 12. 00 e super liniste, nu mai vezi pe nimeni pe langa hotel sau pe la barul de la piscina. Intr-o singura noapte DJ-ul a bagat pana la ora 2 - 3 cu muzica super tare... cred ca a fost ziua lui sau vreun invitat mai special ptr ca s-a auzit de pe plaja pana in camera.

Camerele nu sunt foarte bine izolate fonic, cred ca hotelul e facut pe structura metalica si rigips. Camera in care am stat a fost foarte linistita, m-am odihnit excelent. Doar ca dimineata se auzea copilul din baia de langa, urland. Din ce mi-am dat seama era mai prost izolat holul si implict baia care era pe hol. In plus se zguduia patul cand cel din camera de langa inchidea usa. Asta ar fi un minus maricel, dar culmea nu m-a deranjat desi am o obsesie cu zgomotele din hoteluri si pensiuni.

Mancare

Nu mananc foarte mult, dar sunt genul gourmet si sunt foarte pretentioasa. Mancarea a fost variata si gaseai de toate de la somon pana la sushi. Trebuie doar sa cauti. Denumirile mancarurilor sunt trecute in turca si engleza si nu in turca si rusa cum spunea cineva intr-un review anterior.

E drept nu e foarte multa carne la gratar, sotul meu a fost un pic dezamagit de asta. Doar in 2 seri a fost piept de pui la gratar, respectiv ceafa de porc. In rest, curcan, pui si peste gatite intr- o multime de feluri, pulpe de pui si frigarui Eu m-am infruptat cu sote-urile gatite de bucatarul chinez la wok.

Legume, fructe si verdeata cat cuprinde, salate preparate pe loc, salate speciale, chiar si putina mancare junk ptr cei cu preferinte de fast food, dar foarte putina. Prajituri foarte bune. Si niciodata nu mi s-a intamplat sa nu mai gasesc dintr-un anume fel de mancare, permanent se alimentau tavile.

Am apreciat si existenta unui diet corner cu mancare foarte variata gatita pentru cei la regim.

In Sunflower, restaurantul principal cam aglomeratie, dar mese pentru toata lumea. Noi stateam doar pe terasa, unde era mai gol decat in restaurant. Chelnerii foarte OK, cel putin cei de pe terasa si nu exagerez, poate ca erau prea intruzivi, veneau, iti trageau scaunul, se starduiau sa retina ce preferinte ai, incercau sa faca conversatie. Te intrebau ce vroiai. Spre exemplu mi s-a intamplat sa comand doar apa si sa ne intrebe "dar totusi nu vreti si vin"? Nu va asteptati la ceva gen chelnerul si masa. Asta se intampla doar in a la carte si sa o spunem drept in cate restaurante din Romania? ! ? ! . Deci implicit existau si momente in care trebuia sa faci semn chelnerului sau sa te duci sa te servesti cu vin / apa. Totusi nu va imprieteniti cu chelnerii asa cum sunt tentati romanii sa faca, desi par amabili, ei isi fac doar meseria si pana la urma e firesc sa zambeasca din complezenta si ptr ca asa scrie in fisa postului. Ce mi s-a parut dizgratios in schimb era atitutdinea de superioritate a catorva romani fata de chelneri. Mi-a ramas in minte un domn trecut de 50, care in timpul animatiei de seara ptr copii (cand se canta tot felul de melodii funny) l-a intrebat pe chelner daca nu cumva au si celebra melodie portugheza cu P@@la, P@@la... absolut jenant si mitocanesc...

Intre 14. 00 si 17. 00 mancam la Cantina Mexican, un fast food a la carte cu pizza, cheesburger, hamburgeri foarte bune toate.

Patiseria era deschisa cateva ore pe timpul zilei la restaurantul Moonflower, foarte buna!

Nu ratati gustarea de la miezul noptii.

Bauturile

Daca va asteptati la Chivas Regal si Jack Daniels gratis, poate ca ar fi mai bine sa va orientati catre un alt hotel, ceva mai scump. Au doar bauturi locale, vinul lor local e la sticla si bun, baubil, nu da dureri de cap, chiar un la gust. Bauturile de import se platesc, la fel si vinurile foarte vechi. Oricum bautura e la discretie. Mi-am luat la un moment dat o vodca cu suc de mere si trei sferturi din cocktail era doar vodca.

Pentru detalii privind programul barurilor consultati pliantul care vi se ofera la check in.

Facilitati

Excelente. Rixos Lares are cel maimare spatiu verde din zona, foarte bine ingrijit, ideal pentru liniste si relaxare, poti sa stai cu sezlongul pe iarba, sau in hamace.

Piscinele exterioare senzationale. Apa e de 140 de cm peste tot, o gramada de locuri libere pe sezlonguri. Zona animata era cea de langa tobogane unde gaseai sezlonguri chiar si dupa ora 11. 00. Ptr relaxare eu am ales piscina de langa jacuzzi. Ptr zonele departate de bar, existau fete pe role care iti luau comanda de bar si periodic trecea o fata cu un carucior cu bauturi puse la rece.

Sala de fitness e foarte bine dotata si exista si un instructor care iti explica ce sa faci. Piscina interioara un vis frumos. De incercat spa-ul, baia turceasca, sauna uscata.

Plaja foarte lata si la fel ca psicina mi se parea goala, ptr ca sunt foarte foarte multe sezlonguri. Mie mi s-a parut curata fara tigari sau pahare aruncate aiurea. E plaja blue flag cu intrare relativ lina, apa marii foarte calda si curata.

Facilitati ptr persoanele cu dizabilitati in tot complexul.

Facilitati OK si ptr copii: minidisco, rixy club.

Entertainment

E minusul cel mai mare. Sunt in faza de exerimentare, incearca diverse retete. Asa ca e un pic dezorientant. Sunt zile in care animatia e foarte buna, dar si zile in care animatia mi s-a parut absenta total.

Am apreciat show-ul Ministry of Sound - o data la doua sambete mixeaza un DJ de la Ministry of Sound (noi l-am prin pe 30 iulie). Mi-a mai placut party-ul cu spuma, in fiecare Joi de la ora 16. 00, la beach bar. Foarte interesant au fost si workshop-ul de dans respectiv spectacolul oferit de o trupa cubaneza.

DJ-ul de la beach bar mixa in special muzica de club dar si muzica disco, anii '80.

Seara la pool bar, pe scena special amenajata aveau loc spectacole de muzica live, circ, ladies night. In plus la sala de forta, intre anumite ore puteai lua lectii de fitness de la Mr. Universe.

In schimb, nu am vazut in nicio seara artificii, la resort-urile din jur au fost, ceea ce m-a dezamagit un pic.

In resort am vazut foarte multi rusi, arabi (araboaicele fac baie imbracate - de neratat!!! ), evrei, britanici, germani, chiar si nordici. Cu totii foarte disciplinati!!! M-am bucurat ca nu am intalnit foarte multi romani in perioada in care am fost eu.

In concluzie este un hotel foarte bun din perspectiva raportului calitate - pret. Cu 1900 de euro (fara taxe de aeroport) beneficiezi de un sejur la un hotel de 5 stele din Grecia, Tenerife sau Palma de Mallorca, in care ai doar micul dejun inclus, fara bauturi si un sfert din facilitatile pe care le ofera rixos lares. De serviciile de all inclusive din Grecia, Spania si Bulgaria nici nu are sens sa mai vorbim ptr ca sunt sub Turcia...

Din ce am discutat cu oameni care "fac" Antalya de 15 ani, in toate hotelurile nivelul serviciilor oferite a scazut usor. Iar din ce ne spunea ghidul turistic hotelurile din Antalya iau in calcul varianta de a renunta la un moment dat la sistemul de all inclusive, la preisunile populatiei. Asa ca la banii dati, mi s-a parut o vacanta excelenta.

Trimis de MiauMiau in 09.08.10 20:59:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Batihan, Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 2907 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MiauMiau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.08.10 21:05:56]

un simplu bravo pentru cel mai complet review scris pana acum despre acest hotel! Multumiri. Si felicitari pentu modul echilibrat in care stii sa-ti evaluezi si valorizezi vacantele

[09.08.10 21:09:37]

Multumesc mult! Poze nu am mai pus...sunt destule si relevante, zic eu

[09.08.10 21:48:42]

Cu mult drag iti ofer si eu punctaj maxim, chiar ai atins toate aspectele care ar putea interesa un viitor turist. Felicitari!

celeste
[09.08.10 23:42:34]

Cel mai realist review scris pana acum pentru acest hotel. Felicitari... punctaj maxim din partea mea. Numai cine a fost atent la detalii probabil nu s-a simtit bine.

Cand am plecat, la receptie ne-a intrebat o domnisoara cum ne-am simtit si ce avem de reprosat iar sotul meu le-a spus ca mai au de lucrat la programul de animatie, iar domnisoara i-a raspuns ca vor sa mearga f. mult pe spectacole live (era vorba de animatia de seara).

Am crezut ca au mai umblat pe la entertainment si aici ma refer la focuri de artificii si la lipsa unei seri turcesti dar una peste alta si pt. noi a fost ok.

Felicitari inca odata pentru vacanta excelenta.

[10.08.10 09:20:26]

Multumesc ptr aprecieri, am scris review-ul ptr ca eu am plecat la drum cu multe temeri si am constatat ca in final lucrurile au fost OK. Evident sunt si minusuri si asa cum spuneam Rixos Lares e momentan un pic sub nivelul hotelurilor super deluxe din lantul Rixos, dar parerea mea e ca daca esti un om realist apreciezi raportul pret calitate si te intorci multumit din vacanta.

Ptr cei care vor sa mearga le recomand sa incerce sa faca un upgrade la camerele deluxe ptr ca sunt foarte spatioase, nu ma pronunt asupra celor standard ptr ca nu le-am vazut.

presario
[10.08.10 09:35:49]

Foarte tare, felicitari !

celeste
[10.08.10 10:52:11]

MiauMiau vezi ca sunt atasate poze cum arata camerele standard. Pt noi care am fost 2 adulti a fost super ok.

In iunie cand am fost noi 90% au fost romani, unii dintre ei la plaja jucau baschet la cosurile de gunoi cu paharele de plastic, cu samburii de la nectarine..... . etc; ce cadea pe langa cos acolo ramaneau din cauza asta am spus ca unde sunt multi romani e si galagie multa si mizerie.

[10.08.10 11:11:13]

Celeste, te cred. Din pacate romanii sunt mai putin civilizati decat rusii. Si cand am fost noi erau romani, dar foarte putini, poate pentru ca era deja varf de sezon. Evident ca i-am remarcat: unul statea la bustul gol pe terasa la masa de seara si a venit seful de sala sa il roage sa isi puna camasa pe el... dar oricum se pierdeau foarte usor in multime si poate ca de-asta a fost foarte foarte curat pe plaja si la spicina.

Ce m-a frapat a fost un grup de sud americani (cred ca asta erau) : trei barbati cu niste pitipoance de-ale lor. Barbatii se legau de toate femeile pe langa care treceau. La un moment dat s-au asezat pe iarba langa piscina si la finalul zilei in urma lor a ramas un morman de gunoaie: zeci de sticle goale de apa! Eu asa ceva n-am vazut in viata mea.

Complexul e oricum foarte mare si nu te deranjeaza astfel de lucruri ptr ca te poti retrage unde vrei. oricum sunt cazuri izolate si cein de la curatenie mi s-au parut foarte prompti, cel putin pe partea de piscina.

[10.08.10 13:27:56]

Cum ai facut sa primesti camera in corpul C, care e mai departe de Titanic? Ai pus ceva in pasaport? Tine la ei figura?

[10.08.10 15:20:32]

Noi am fost in honeymoon, sa-i zicem honeymoon, ptr noi a fost in primul rand concediu. Cei de la agentie au rezervat camera cu landview, desi noua ne-au spus ca este sea view. Ghidul turistic i-a explicat situatia tipei de la receptie si ne-a repartizat o camera deluxe cu sea view. Cred ca corpul C era mai liber. In mod normal upgrade-ul se plateste, dar ptr honeymooners probabil fac upgrade-ul automat daca au camere libere. I-am dat tips abia la final, 20 de euro, deci n-am avut nimic in pasaport.

Ne-au intampinat in camera cu baclavale, trandafiri, vin spumant (original, dar nebaubil total diferit de ce avem noi in Ro), cos de fructe. Si in fiecare seara camerista ne aducea cate o cutie de Turkish Delight. Cam asta e standardul in hotelurile Rixos ptr honeymooners, asta daca nu rezervi pachete speciale (momentan au pachete speciale ptr honeymooners doar ptr Belek si Sungate si sunt mult mai complexe)

[10.08.10 15:36:58]

Multumesc mult pentru informatii, pacat ca nu mai suntem demult in luna de miere!

Kimu
[14.08.10 23:41:17]

Si-a fost buna ceafa de porc la gratar, in Turcia?

[23.08.10 09:52:18]

Care este defapt orientarea celor 3 corpuri A-B-C ?

Multumesc !

[23.08.10 11:02:46]

C-ul este orientat catre Delphin (intre Delphin si Rixos e o zona in care nu e nniciun hotel, ci un drum de acces catre mare de aceea e zona mai linistita), A este corpul din mijloc si B este cel dinspre Titanic... sper sa nu le fi incurcat

[23.08.10 11:04:01]

@Kimu

da a fost buna... daca era de porc, eu cred ca de porc era... tara muslmana, dar totusi...

[23.08.10 11:14:31]

Multumesc mult!

Din 15.09 mergem si noi la acest hotel eventual daca ni se confirma astazi rezervarea. Sper ca am facut alegerea corecta!

Din pacate anul acesta am luat o tapa mare cu agentia Colibri din Tmisoara. Am platit in ianuarie in conditii de EB un sejur de 14 nopti la Miracle. Acum 2 saptamani primului grup de turisti din Timisoara le-a fost anulata plecarea din conditii de neplata catre tur operator. De atunci nu a mai plecat nimeni prin aceasta agentie. Si pe deasupra i s-a si retras licenta. Am pierdut 2000 euro pe care o sa-i recuperam cine stie cand si cum. Momentan suntem in situatia de a alege alt hotel - am optat pentru Rixos Lares. Cum ziceam si la inceput sper ca am ales bine!

Multumesc inca odata

[23.08.10 11:28:35]

Nu stiu cum e la Miracle, nu am fost acolo, dar la Rixos mi-a placut overall, singurul aspect la care mai au de lucrat: partea de animatie.

Am vazut si eu la stiri cazul agentiei din Timisoara, foarte urat...

[23.08.10 11:34:15]

Multumesc din nou!

Pentru noi Miracle ar fi fost anul acesta al 3-lea an consecutiv - in ideea ca noi ne-am simtit bine la acest hotel si am stiut pe ce dam banii.

La Rixos Lares nu avem in plan sa facem nici o comparatie cu ceea ce am avut la Miracle, avem in plan doar sa ne simtim bine si sa ne bucuram de concediu.

Sper sa si reusim,

O zi buna!

iman
[26.08.10 09:54:07]

buna miaumiau.poti sa imi spui daca in sejurul vostru ati avut inclus-1 day boat trip si daca da ce ma sfatuiesti :sa aleg sau nu!?.astept sa imi raspunzi.multumesc

[26.08.10 10:06:44]

Da, a fost inclus. Cred ca plecarea e din Kemer. Trebuie sa verifici la agebtie. Eu nu m-am dus, dar asta doar ptr ca am avut chef sa stau la soare, la piscina. Eu te sfatuiesc sa te duci. Singurul inconvenient e ca intre Lara si locul de unde pleaca vaporasul e ceva distanta...

iman
[26.08.10 10:29:22]

mersi pt. raspuns.chiar nu stiu ce sa fac sunt intr-o dilema.vom cantari bine decizia .multumesc inca odata.

pcarmen
[30.08.10 20:51:05]

Buna, sunt si eu din Brasov si o sa plec pe 27 sept. la RL. Am tot citit diverse impresii despre RL, chiar acum a postat cineva ca s-a intors de la rixos si a avut furnici in pat, este posibil asa ceva?

Sper sa nu nimeresc asa ceva, nu sunt o fitoasa si cred ca nu cer f. multe de la o vacanta dar sa am furnici in camera chiar ca nu vreau. Am platit 2170 euro pe un sejur de 11 zile si sper sa ma simt bine. Cu ce agentie ai plecat din BV. ?

Am rezervat o camera SV mai tb. sa dau ceva la receptie sa-mi dea o camera buna? Atat eu cat si sotul nu suntem pretentiosi nici la mancare dar sa avem ce manca.

[30.08.10 21:02:43]

Furnicile faceau parte din sistemul AI-AE, de-aia am platit atat! Am glumit, bineinteles! Si eu merg acolo in septembrie, dar nu cred toate prostiile scrise de unii. Nu stiu daca ai observat dar se pare ca unii dintre conationalii nostri sunt f. greu de multumit. Uita-te si pe site-urile straine, sa vezi ce scriu ei despre hotel, cred ca sunt mai realisti si pot face o apreciere mai corecta calitate-pret!

Sunt convinsa ca totul va fi bine, incarca-te cu energie pozitiva, nu cauta inghetata dimineata si bucura-te de vacanta!

pcarmen
[30.08.10 21:12:19]

Iti multumesc mult pentru incurajare, poate ne intalnim acolo, eu plec acolo pe 27 sept. si sunt din BV. O sa ma incarc cu energie si sper ca vacanta sa-mi dea puteri pentru inca un an de munca.

Ai dreptate, multi conationali sunt de-a dreptul fara rusine cand pleaca dincolo, de asta ne dispretuiesc totii strainii.

Am mai fost in Turcia de 2 ori dar in Kusadasi la Batihan si la Sea Light Resort unde a fost super bine.

[30.08.10 21:24:49]

Eu plec mai repede in 7 septembrie, dar iti promit sa trimit furnicile la alt hotel! Pana ajungi tu, o sa fie O. k.

Eu am impresia ca oamenii cand spun Rixos, au impresia ca vor ajunge in rai, ignorand faptul ca pretul platit a fost mult mai mic decat la alte Rixosuri. Pe mine chiar nu ma deranjeaza ca nu am halat in camera, si nu am cipsuri in frigider, cand poti sa mananci 24 de ore nonstop.

Crede-ma ca la un moment dat, ti-e ciuda ca nu poti gusta macar o gura din toate felurile de mancare expuse! Pacat sa mergi in vacanta, si sa apreciezi asa putine lucruri, mai ales dupa un an greu de munca, dar sa ai totusi atatea de reprosat. Mie imi pare rau de oamenii astia care nu se pot bucura!

Mergi linistita, vacanta placuta, si ne impartasim parerile la toamna!

[31.08.10 09:06:34]

Eu n-am vazut furnici decat in iarba, dar prezenta lor acolo era absolut fireasca. Pana la urma iarba e populata de insecte. In camere sau in spatiile amenajata ale hotelului, nici vorba.

dumidalba
[03.09.10 19:25:35]

Consider ca merita sa citesti ecoul dumidalba de pe review-ul dana iesan

dumidalba
[03.09.10 20:06:48]

Am citit review-ul tau si, intradevar, de astfel de comentarii avem nevoie.

Am simtit altfel punctele tale de vedere, atat cele pozitive cat si cele negative.

La cele cu minus nu te justificai, ci, simplu de tot, scriai ceea ce ai simtit si atat.

Cu aceasta ocazie am aflat si de schimbarile din bai, de restaurantul Mexican.

Negativistii ar trebui sa citeasca review-ul tau si sa afle despre toate lucrurile minunate pe care nu le-au vazut.

Nu poti avea toate felurile de distractii intr-un singur hotel.

Nu poti avea in prea multe locuri, la un astfel de pret, asa de multe lucruri bune.

Acceptati sa primiti educatie, pentru a sti cum sa alegeti.

Amfostacolo este un astfel de loc si poate fi si mai bine si mai bine si mai bine !

Distractie placuta!

anca_l*, celeste, dumidalba, iman, kiki, Kimu, MiauMiau, pcarmen