ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2010
DIN: Calarasi
ÎNSCRIS: 25.07.10
JUN-2010

Exact ce aveam nevoie

Marturisesc ca am ajuns sa stau la acest hotel din intamplare.

Initial rezervasem camere la hotelul frate Kervansaray, care se afla la cateva zeci de metri distanta de Anzac. Kervansaray l-am ales dupa criterii pur arhitecturale: in stil otoman. Rezervarile le-am facut telefonic si confirmarile, stabilirea pretului prin intermediul e-mailului.

Cand am ajuns in Canakkale, l-am sunat pe Yusuf (foarte amabil si prietenos) si un bell boy ne astepta in fata hotelului de unde ne-a indrumat intr-o parcare alaturata. Ne-a inhatat bagajele pe care s-a incapatanat sa le care pana in camera de hotel. Surprinsi, am aflat ca vom sta la hotelul Anzac. Pentru inceput, am fost iritat, dar in scurt timp m-am calmat.

Echipa de la receptie a fost foatre primitoare si prietenoasa. Un hol primitor, amenajat cu gust si curat.

Camera, pastreaza tipicul camerelor de hotel turcesti: nu foarte mare, curata, dotata cu ce iti trebuie. Pentru o noapte este exact ce ai nevoie, luxul celor 5 stele ne asteapta la destinatie, in Antalya.

Hotelul este situat intr-o frumoasa zona in centrul istoric, la cativa metri de iesirea de la ferryboat. Aveti grija sa nu ratati straduta de acces, care initial am crezut ca este o alee pietonala. Privelistea de la fereastra camerei era foarte frumoasa, inspre mare.

Micul dejun inclus in pret (55 euro - 2 adulti si doi copii) a fost mai bogat decat la alte astfel de hoteluri din Turcia si foarte gustos. Lenjeria curata, prosoapele curate, mocheta curata, baia curata.

Niciun motiv de nemultumire. Din contra, am plecat de la acest hotel cu o placuta senzatie ca am noi prieteni in Canakkale (Yusuf si echipa lui) si cu frumoase amintiri.

Va recomand acest hotel.

Trimis de bogdanm101 in 26.07.10 23:03:39

VIZUALIZĂRI: 1356 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdanm101); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Vedere de la fereastra camerei, inspre Dardanele.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂAnzac Hotel: