Kaliakra Superior Hotel

AUG-2009
+ COPII: 4 ani -- varsta: 4 luni

ARTICOL ARHIVAT

Optim

Am fost anul trecut la hotel Kaliakra pentru ca desi merg in Bulgaria de 3 ani n-am reusit sa gasesc locuri la acest hotel. Si anul acesta merg tot acolo.

Am luat ca atare tot ce ne-au oferit ei: cazare, mancare, divertisment.

Dupa ce-am plecat, analizand cu sotul toate aspectele mentionate am ajuns la concluzia ca raportul calitate, servicii, pret pentru o familie cu copii este optim.

La masa ai de unde alege, poti lua cate ceva ca nu-ti spune nimeni nimic desi e un anunt mare ca n-ai voie sa pleci cu mancare din restaurant.

Mi-a placut foarte mult cum gatesc ei legumele (dovleceii, vinetele, rosiile). Nu se uitau urat la tine daca patai fata de masa sau daca foloseai tacamuri mai multe.

Copilul meu a vomitat intr-o zi la masa, dar n-au zis nimic efectiv, au venit repede si-au adunat si mi-au facut semn ca nu e nici o problema. In ceea ce priveste curatenia in camera intradevar nu e ca la carte dar nici nu pot spune ca ar fi mizerie.

Daca ii areti cameristei vine si face. Eu i-am spus sa vina pana in ora 2 si nu ne-a deranjat niciodata dupa aceasta ora. Prosoapele le schimba zilnic. Am avut prosoape inclusiv pt copil.

Cu copiii sunt extrem de atenti.

Seara aveau niste spectacole extraordinare pt ei iar daca ploua afara imediat intindeau mese cu culori si acuarele iar 2 animatori care stiau putin limba romana stateau cu copiii si colorau sau pictau.

Echipa de animatori era formata numai din tineri foarte talentati si care isi dadeau silinta sa faca ceva bun. Acum 2 ani am fost la Rio Grifith Arabela din Nisipuri unde pot spune ca n-am avut ce sa reprosez decat cafeaua extrem de proasta care o puneau pe masa la micul dejun.

Mancarea, curatenia, bautura toate au fost de super calitate. Pentru familiile fara copii este un super hotel.

As putea sa povestesc multe dar nu stiu cati au rabdare sa citeasca. Concluzia:

pentru familii cu copii e super bine.

Impresii încărcate de diana edu in 22.07.2010 10:45:10

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (diana edu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1000 PMA (din 4 voturi) nota2