ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.09.2023
Familie
BUN

Sub orice critică

Avra Studio - ieftin si bun

Am ales aceasta cazare din oferta agentiei cu care am ajuns in Sarti, intrucat nu am gasit multe review-uri despre locatie, curios sa vad cat de neinspirata poate fi alegerea mea, comparativ cu suma platita.

Ajunsi la cazare in jurul orei 11, camerele erau pregatite, curate, iar cheile ne-au fost inmanate de catre reprezentantul local al agentiei. In camera am descoperit ca totul era peste asteptarile mele (ma asteptam la ceva mult mai modest) si ca cele oferite corespund minimului de cerinte: asternuturi curate, apa calda si internet. Nu a fost nevoie de aer conditionat fiind la inceputul lui septembrie dar putea fi achizitionat separta cu 5 euro/zi.

La parterul cladirii, proprietarii au o afacere de tip rotiserie unde pregatesc gyros si suvlaki, servite dupa reteta traditionala, zic ei. Am fost repartizat fix in camera unde era aerisirea de la hota insa nu m-a deranjat intrucat dimineata ei deschideau pe la 10 iar seara in jur de 22 inchideau, astfel ca aveam liniste in momentele de odihna si nici mirosul nu era puternic.

Mobilierul era in stare buna, daca ai sta sa cauti defecte sau neajunsuri, cu siguranta le poti gasi insa nu au avut niciun impact asupra confortului pe care il oferea camera. Studioul dispune de chicineta si de vase in care am putut gati omleta, cafeaua si salata. Totul era curat in zona mobilierului de bucatarie.

Citisem de pe site-ul agentiei ca nu se ofera prosoape iar curatenie in camera la mijlocul sejurului nu se face, in fapt te gospodaresti singur. Atata timp cat stii la ce te inhami, nimic nu te poate suprinde, ba chiar vii pregatit de acasa, ca mine: am adus in bagaj in mici sticle detergent de vase, ulei, burete de vase, prosop de bucatarie. Iar in baie am avut doar o hartie igienica, astfel ca venise pregatit cu supliment, gel de dus, sapun.

Am avut pe balcon matura si faras iar pe palier era cate o galeata cu mop de care ne-am folosit. Am avut suport de uscat haine, masa cu scaune pe balcon; in principal nu au lipsit multe fata de cazarile alese in vacantele anterioare.

Ce notez cu plus:

- cazarea este in zona buna, de nord a statiunii, unde se gasesc taverne, baruri, magazine de suveniruri si market-uri (supermarketul l-am descoperit spre finele sejurului desi era foarte aproape).

- am avut liniste desi eram pe o strada circulata intens seara. Oricum Sarti este pe chill si good vibe

- nu am avut probleme cu internetul, apa calda, utilitati, vietati sau alte ghinioane :)

Cu minus:

- am simtit lipsa acelui mic birou pe care puneam toate cumparaturile, insa ce-i drept nu stiu unde ar mai fi avut loc in camere

- ar fi fost dragut macar un prosop pe jos, la dus, saci de gunoi suplimentari dar deja cred ca devin pretentios :)) )

Dupa pozele vazute pe internet, ma asteptam la ceva mai saracacios, cu neajunsuri insa in fapt s-a dovedit o alegere inspirata iar balata pret - cazare a fost una pozitiva. Recunosc ca sunt genul de persoana care cauta sa fructifice vacanta, nu sa fie deranjat de micile imperfectiuni.

Trimis de geanyx in 25.09.23 21:21:08
Validat / Publicat: 25.09.23 22:08:23
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 1413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (geanyx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.09.23 22:06:15]

Bun revenit pe site, cu impresii

Mutat în rubrica "Avra Apartments / Studio, SARTI [Sithonia]" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

geanyxAUTOR REVIEW
[25.09.23 22:41:10]

@webmasterX: Salutare! Coordonatele sunt corect

webmasterPHONE
[25.09.23 23:57:05]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

geanyx