ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2023
AUG-2023
Familie
BUN

încărcat de pe telefon!

Dreams, ne-ai plăcut și vom mai visa la tine

Alegerea hotelului ar fi trebuit să fie una simplă și directă, dar s-a complicat pe parcurs. Voiam să revenim la Miramar după vacanța minunată de anul trecut și pe șezlong fiind la HVD Bor, în minivacanța de Rusalii (vezi impresii), am făcut prima simulare de preț pe site-ul agenției pentru aceeași configurație de anul trecut. Mi-am adunat fața de pe jos crezând că am greșit ceva, pentru că prețul crescuse cu peste o mie de euro, adică mai mult de 50%. Am intrat și pe site-ul Miramar, aceeași situație. Știam bineînțeles cam ce s-a întâmplat în ultimul an și cum toate s-au scumpit îngrozitor, dar parcă trei mii de euro pentru o vacanță la Miramar… totuși NU. Le-am dat și mail celor de la agenție, iar răspunsul a fost să mai aștept, să mai urmăresc oferte.

Soțul a fost de părere că trebuie să avem și variante de backup în caz că situația nu se schimbă, dar pe mine nu mă încânta deloc acest lucru, știind deja ce a presupus cercetarea mea de anul trecut și cum Miramar s-a delimitat clar în fața celorlalte opțiuni. Desigur în aceste condiții, Reina, Wave au rămas doar undeva acolo pe un wishlist destul de îndepărtat.

Am început să caut și să mă documentez din nou și destul de repede mi-a apărut "în cale" Dreams Resort & Spa din Sunny Beach de care nu mai auzisem până anul acesta, am înțeles apoi că din cauza numelui, fiind fostul Riu Helios Paradise. Atât acest resort, cât și vecinul - actual Secrets adults only și altele din lanțul Riu au fost preluate începând cu 2023 de Hyatt, o companie americană cu peste 1350 de hoteluri în 69 de țări.

"Dreams Sunny Beach Resort and SPA se remarcă printr-o arhitectura spectaculoasa și se întinde pe o suprafață de 20 000 mp, în mijlocul unui parc natural. Clădirea este construită în 2015, cu 10 etaje, deservite de 6 lifturi și cu o capacitate de cazare de 597 camere. "

Conceptul e prezentat ca Unlimited Luxury sau la unele agenții/Booking - Premium All Inclusive. În mare mi-a plăcut ce am citit și văzut și știam că dacă o să le arăt băieților, nu o să mai am scăpare când vor vedea piscinele acelea imense. Doar că aveam rețineri mari pe partea de mâncare, unde recenziile punctau negativ destul de des cât să mă îngrijoreze. I-am spus și soțului care sunt temerile, i-am arătat resortul și el a fost din prima convins să mergem, argumentând că hotelul nu e totuși unul ieftin și că fiind mai ales primul an de Hyatt trebuie să demonstreze servicii la un nivel superior.

Între timp a mai scăzut prețul și la Miramar dar nu foarte mult și nu știam ce să alegem. Eu aș fi mers pe varianta cunoscută, soțul își dorea mai mult să încercăm Dreams, așa că ideea cea mai la îndemână a fost să facem cele 10 nopți jumi-juma. Ca să rămânem într-un buget ok pentru noi, am "împins" vacanța puțin și în septembrie, am ales ca Dreams să fie prima oprire, adică în zilele din august și Miramar - mai scump - în cele din septembrie. Am optat la Dreams pentru o cameră dublă deluxe cu vedere la mare Preferred Club și am finalizat astfel rezervarea pe final de iulie.

În mult așteptata zi a începutului de vacanță am plecat din București la 6 dimineața, am trecut vama Giurgiu în 10 minute și am mers foarte bine pe drumul cunoscut din celelalte două dăți, adică Ruse - Varna - Obzor - Sunny Beach, ajungând la Dreams la 11:15.

Primele impresii: Ne-am îndreptat către culoarul de recepție dedicat Preferred Club, unde nu am fost întâmpinați cu șampanie deși era acolo, dar nu ne-am supărat. Sincer puțin îmi păsa de șampanie, eu voiam să beneficiez de un early check in, inclus în acest concept "în limita disponibilității".

Paranteză: când am citit despre upgrade-ul Preferred Club, am bănuit că e vorba de ceva bâlbâială, pentru că beneficiile erau plus minus diferite chiar și între aplicația hotelului și site-ul hotelului, agenții, booking, etc., iar în recenzii la fel, unii scriau că au primit ceva, alții că nu și tot așa. O să detaliez pe parcurs ce am găsit concret la fața locului, cu mențiunea că nu mi-a părut rău pentru cei 15 euro/noapte plătiți în plus, chiar și cu această implementare slabă de care au dat dovadă, să zicem că a fost anul de acomodare și poate își vor reveni.

Pentru început, early check in nu a fost posibil, ba chiar ne-au dus cu zăhărelul de câte o jumătate de oră până aproape de ora 15 când era ora oficială de cazare, motivând că s-a beneficiat de late check out la camera respectivă și de-asta nu e gata. Super, doar că pentru mine nu era de interes, în ultima zi plănuiam să ajung devreme la Miramar pentru a primi camera dorită acolo.

Noutatea a fost că nu există brățări, așadar oricând ajungi ești liber sa te bucuri de toate facilitățile și la fel în ziua plecării, după ce predai camera, liber la rămas oricât dorești. Ai la dispoziție lângă recepție băi cu dușuri și cameră de bagaje, primești inclusiv prosoape dacă ai nevoie.

Între timp am explorat zona în interior și exterior și ne-a plăcut încă de la prima vedere, hotelul este unul care impresionează prin dimensiuni și stil, arătând ca un palat. Are și destul spațiu verde și zone cu umbră, iar faptul ca e dispus în terase deasupra marii cu spectaculoasele piscine, oferă o priveliște deosebită de oriunde ai privi. Cu atât mai mult dacă privești de la etajul 7, unde am fost noi cazați și ne-a plăcut enorm.

Din parcare intri în recepție care e la etajul 1. La parter e restaurantul principal World Café și cele tematice, bulgăresc Sofia Gastro și asiatic Himitsu. De la parter ieși către primul nivel cu piscină și zona de spectacole. Apoi se coboară câteva trepte către alte piscine, zonă cu toalete și dușuri, restaurantul Tides Poolside Grill, barul Sea Legs, încăperea pentru schimb de prosoape (se pot schimba ori de câte ori vrei în programul de piscină 8:00 - 18:00).

Mergând către mare se iese pe aleea care duce în dreapta la plajă și în stânga către Sveti Vlas.

Am primit doar o cartelă de acces în cameră inițial dar am cerut încă una și ne-au dat (pe cea pentru electricitate am gasit-o separat în fanta respectivă, nu avea decât această funcție, nu și de acces), o hartă a resortului și informații despre programul meselor, barurilor, parola wifi (securizat, a funcționat destul de ok), carduri pentru prosoape.

Sunt 6 lifturi și merg foarte bine, nu am avut niciodată mult de așteptat. Sunt situate în partea centrală a hotelului, așa că dacă ai camera spre sau în aripile laterale, mai faci puțină mișcare până ajungi. Noi aveam de traversat un culoar în aer liber de unde vedeam parcarea și pe partea opusă marea, apoi încă un hol și ajungeam. Nu ne-a deranjat deloc, dimpotrivă, dar eram cumva tot pe partea centrală, altfel am mai fi avut ceva de mers.

Camera a fost una dintre cele mai frumoase și în același timp funcționale camere de hotel în care eu am stat vreodată. De la dimensiuni, paturile mari și confortabile din care vedeam marea, spațiile de depozitare foarte generoase plus terasa superbă, până la dotări: Smart TV imens, aparat de cafea Lavazza cu capsule și cană fierbător, fier de călcat vertical cu abur, uscător de păr, cântar, seif, halate de baie și papuci, geantă de plajă cu prosoape mari și pufoase, minibar alimentat zilnic cu patru sticle cu apă de 0.5 l, doze de Cola, Sprite, Fanta, Schweppes, bere bulgărească, ciocolățele, o sticluță de gin și una de lichior de mentă, șampanie la sosire.

Baia mare, curată, duș walk-in încăpător, oglindă cosmetică și în recipiente mari fixate pe perete era săpun lichid, loțiune de corp, gel de duș, șampon, balsam.

Aerul condiționat centralizat a funcționat foarte bine, seara însă țineam ușa balconului deschisă având și plasă împotriva insectelor. Dacă voiai liniște deplină, închideai ușa balconului și pe cea dintre holul camerei și camera propriu-zisă și nu mai auzeai absolut nimic, nici de afară, nici de pe holurile hotelului.

Am primit camera fără reproș de curată, cu lenjerii de pat impecabile și prosoape la fel, multe perne foarte bune plus opțiunea de a mai comanda dintr-un meniu de perne cu diverse forme și dimensiuni.

Mi-a plăcut și aplicația World of Hyatt, unde aveam toate informațiile necesare despre resort, programul și meniurile barurilor dar și ale restaurantelor a la carte și puteam face rezervări pentru cină, plus posibilitatea de a comanda direct consumabile pentru cameră sau orice altceva ai nevoie (prosoape, schimb de lenjerie, alimentare minibar, rezolvarea unei probleme tehnice etc.). Chiar am folosit-o pentru a rezerva o cină a la carte și o dată pentru a cere niște șervețele cosmetice și totul a fost intuitiv și rapid.

Ca beneficiu Preferred Club conform prezentării de la agenție și din aplicație, trebuia să mai avem tabletă în cameră și boxă portabilă, gamă extinsă de cosmetice (apărea și o poză cu tot felul de cutii, sticluțe, nu am avut așa ceva) și minibar premium cu băuturi si snacks, care snacks mă gândesc eu că nu se referă doar la acele trei ciocolățele, dar altceva nu am avut. La fel și turndown service, nu l-aș fi solicitat oricum pentru că nu mă interesa, dar înțeleg că e un " extra răsfăț" pe care alți turiști l-au cerut și nu s-a întâmplat.

Curățenia pe parcursul sejurului a fost exemplară, doamna (aceeași mereu cred, pentru că aveam în cameră un bilețel sub geamul noptierei cu numele acesteia și rugămintea de a anunța la recepție dacă avem vreo cerință) venea dimineața și când ne întorceam de la plajă găseam totul în ordine, inclusiv baia igienizată, șters praful în cameră, aspirat, curățenie și pe terasă, minibarul completat, de asemenea setul pentru cafea și ceai. Prosoapele ni le-a schimbat zilnic deși nu am solicitat, iar lenjeriile in a treia zi. Mi-a făcut plăcere să-i las tips cu un mesaj de mulțumire și apreciere, a fost super meritat și la rândul ei ne-a lăsat bilețel cu mulțumiri și dulciuri :)

În restul spațiilor am apreciat de asemenea curățenia, în restaurante, băi, la piscine și plajă, cu excepția măsuțelor de la sezlonguri care ar fi putut beneficia de o curățare mai bună decât spălatul cu furtunul. Arătau destul de rău și oricât am încercat eu să curăț cu șervețele umede, murdăria depusă de la începutul sezonului probabil, intrase bine de tot în plastic. De asemenea umbrelele sunt cam șubrede și mici și le lipsesc cuiele de fixare, dar se improvizează cu bețe, noroc cu spațiul natural dimprejur ????

Piscinele sunt de vis, mari, cu adâncimi diferite, de la 90 la 1.60, fotolii cu hidromasaj, dar și cu swim up bar la una dintre ele, idee care ne-a plăcut, ne-am răsfățat. Mai este și un mini aqua park pentru copii, cu tobogane și alte posibilități de joacă și bălăceală, era nebunie acolo și distracție toată ziua. Lângă acesta e clădirea kids club, unde aveau loc diverse activități, nefrecventate de al nostru, deci nu aș ști sa spun ce și cum.

Există activități și pentru adulți, echipa de entertainment vine la șezlonguri și te invită, soțul a mers la Darts și mai erau și altele, fie în piscină, fie pe lângă.

Fiind un spațiu atât de mare cu șezlonguri dispuse peste tot, cu atâtea piscine plus plaja, nu am simțit aglomerația, era foarte lejer și aerisit totul, doar la masă în restaurantul principal se mai vedea cam cât de multă lume e cazată, mai ales pe la mijlocul intervalelor de masă.

Noi am preferat piscina de sus, care avea intrare lină până la 1.40. Aglomerație mai mare era la piscinele de jos, unde e și barul și restaurantul Tides.

Bineînțeles că se rezervă cu prosopul, m-aș fi mirat să nu, dar tot am găsit mereu locuri pe placul nostru. Intervine totuși aici altă "hibă" Preferred Club. Există câteva zone considerate mai bune (în primele rânduri de exemplu) pe lângă piscine, delimitate cu cordon roșu și afiș cu "Preferred guests only" iar la plajă au o etichetă agățată la umbrele. Există teoretic, adică ele sunt marcate și tot teoretic ar trebui să ai și servire la șezlong. Practic însă, nu au staff dedicat, deci nu se verifică nimic și nici nu există servire. Pentru Club aveam prosoape portocalii, ceilalți turiști aveau maro, iar în zonele Preferred rar vedeai un prosop portocaliu ici colo.

La masă în restaurantul principal este tot la fel un separeu delimitat, unde doar în prima zi am fost întrebați de numărul camerei și s-a verificat pe o tabletă, dar servire la masă cu băuturi nu am avut. În următoarele zile am observat că nu te mai întreba nimeni nimic și oricum am renunțat la acea zonă, nu ne încânta în mod special.

Plaja nu e chiar în fața hotelului, ca să ajungi mergi în dreapta pe o alee umbrită, treci pe lângă hotelul Secrets și ieși pe o poartă cu pază și turnicheți unde folosești cartela camerei, apoi urmează plaja celor de la Secrets și după aceasta e plaja Dreams. Cam 10 minute de mers lejer cu copilul pe care îl mai fură peisajul, se mai oprește, își mai pierde una alta pe drum și tot așa. Nu e chiar la îndemână dar nici departe nu e și merge chiar de minune la All Inclusive fiind, să te mai dezmorțești puțin ????

E o plajă destul de lată, cu nisip fin, curată și cu intrare lină în mare, apa mică la început, apoi o zonă mai adâncă ajunge pe la 1.40 la cum îmi venea mie și apoi iarăși o zonă cu apă până la genunchi pe o porțiune destul de întinsă.

Tot aici e și restaurantul Seaside Grill, care ziua funcționează ca snack bar și seara poți rezerva cină a la carte. La intrare ești întrebat și verificat cu numărul camerei, pentru că neavând brățări și venind de pe plajă… trebuie să se asigure că ești din hotel.

Ziua găsești sucuri la dozator și bere, cafea, gustări de tip fast-food (burgeri, cartofi prăjiți, nuggets, crochete de pește) legume, fructe, dulciuri, înghețată, de la 10 la 17. În restaurant sunt și toalete iar în față există dușuri și robinete pentru curățat nisipul.

Cum am spus, resortul funcționează fără brățări și mi s-a părut ciudat că de vreo 3 ori am găsit poarta de ieșire pe plajă blocată pe deschis, iar de la pază nu ne-a întrebat nimeni de sănătate. Ar fi putut intra oricine. Eu oricum nu prea am înțeles rostul acestei idei fără brățară într-un resort de tip All Inclusive, dar poate îmi scapă mie ceva.

Restaurantele sunt World Café, adică cel principal, Seaside Grill cel de pe plajă, Tides Poolside Grill de la piscină, unde găsești dimineața gustări de tip mic dejun, apoi un fel de prânz și după-amiază "Coffee and cake". Am mers și noi o dată la prânz dar nu ne-a plăcut, părea compus în mare parte din resturile rămase de la cina din seara precedentă, nimic nu dădea impresia de proaspăt. Poți face și rezervare pentru cină, dar tot tip bufet. Mai avem Sofia Gastro cu specific bulgăresc, e deschis la micul dejun pentru cei de la Preferred Club dacă vrei o atmosferă mai intimă decât în restaurantul principal, dar nu știu ce preparate aveau pentru că nu am mers, și se poate rezerva și a la carte pentru cină. Cu specific asiatic este Himitsu, doar pentru cina a la carte cu rezervare.

Mâncarea not the best, not the worst, ca să-i citez în special pe englezi, ale căror recenzii faultau destul de des hotelul din acest punct de vedere. De multe ori, ce făceau ei era să compare cu alte Dreams-uri vizitate și să susțină că acesta nu se ridică la standardele Hyatt. Ce uitau însă, am înțeles din răspunsurile altor cunoscători, era să compare și prețul plătit în acele țări versus Bulgaria. În fine.

Tot ce ne-am luat de mâncare a fost destul de gustos și bine gătit, nu am avut probleme digestive de niciun fel niciunul dintre noi, asta ca să o iau în ordinea temerilor pe care le aveam.

Inevitabil făceam comparația cu HVD și Dreams rămânea în urmă clar, așa că după primele două zile ne-am felicitat că nu am luat 10 zile doar acolo, probabil ne-am fi plictisit la capitolul mâncare.

Prânzul e cea mai slabă masă ca varietate și număr de feluri. Exemplu de prânz: pește bucăți, crochete de pește, porc cu sos, frigărui de porc, tocăniță de pui cu legume, cartofi prăjiți, cartofi la cuptor, bruschete, baby morcovi, orez cu ciuperci, fasole verde, paste cu sos roșu/sos alb, ciorbă de porc, supă cremă de legume. La care se adaugă desigur legume crude, aperitive, salate, fructe, prăjituri, înghețată.

La cină era mereu și pizza de mai multe feluri preparată pe loc și foarte bună, alte feluri de ciorbe/supe și a mai fost lasagna, quiche, paella, fructe de mare uneori mai multe feluri, somon, vită gătită în diverse moduri, curcan, plus preparate de genul celor de la prânz. Au predominat mereu puiul și porcul, restul mai rar.

Micul dejun avea de toate, de la bufet cald cu ouă fierte, poșate, ochiuri moi/bine prăjite, scrambled simple/cu diverse sau omlete, paste cu lapte/porridge, clătite, crenvurști și cârnați de mai multe feluri, bacon, fasole, felii de roșii coapte, tartine calde cu brânză, până la croissante și alte produse de patiserie, cremă de ciocolată, gemuri, miere, brânzeturi, mezeluri, fructe, legume, iaurturi, compoturi, lapte, cereale. Produsele nu erau chiar de calitate, asta se observa în special la mezeluri și brânzeturi.

Dulciurile - nu mă feresc să spun că au fost oribile, am renunțat să mai luăm de a doua zi și ne-am rezumat la înghețată care era cât de cât ok. Erau 3-4 feluri de prăjituri cu niște creme cu gust de margarină și colorate… ceva cu gust mai artificial nu am mancat de mult timp. Înghețata era cu autoservire cum nu îmi place mie deloc pentru că debandada creată acolo de copiii care dădeau navală te făcea uneori să-ți piară pofta. Măcar erau niște mini chiuvete să poți spăla ustensila de servit.

Băuturile la mese erau din gama Coca-Cola la dozator… ca la dozator, niște sucuri "de fructe" servite din carafă care m-au dus cu gândul direct la plicurile alea cu prafuri care se făceau pe vremuri cu apă, Tang le zicea. Sau cum spune soțul, "n-au văzut fructele nici măcar de la distanță" ????. De la frigidere te autoserveai cu apă la sticle de 0.5 l, cutii cu bere bulgărească, vin bulgăresc la sticlă. Cafeaua bună, de la automate Lavazza cu cafea boabe.

Mesele erau curate, se debarasau rapid, restaurantul foarte mare și cu două terase în exterior. Deși se mai făcea aglomerație, nu am stat la cozi de nesuportat pentru mâncare și am găsit mereu masă în ce zonă ne-am dorit.

Existau și dispensere cu dezinfectant, șervețele în toate zonele, tacâmurile, farfuriile și paharele le-am găsit mereu curate.

După ce am studiat meniurile restaurantelor a la carte, am rezervat o singură cină la Seaside Grill. Ne-a plăcut mult atmosfera, pe malul mării, cu muzică bună, iar mâncarea aici a fost absolut delicioasă.

Barurile: Moments în lobby, Sea Legs cel din piscină, dar cu servire și din exterior, Sports Bar unde se urmăresc evenimente din sport și seara am înțeles că era karaoke dar nu am fost, Showtime doar pe parcursul spectacolelor de seară în foișorul din fața sălii de spectacol.

În plus există în lobby și o mini cafenea Coco Cafe care are espressor profesional și o vitrină cu sandvișuri, brioșe, prăjiturele mai comestibile decât cele din restaurant.

Tot în zona de lobby mai e și Preferred Club Lounge, se folosește cardul camerei pentru acces. Aici găsești între orele 10 și 22 gustări de tip mic dejun și diverse chestii de ronțăit (alune, nuci, fructe uscate, etc.), brioșe, chec, fursecuri, fructe, ceai, cafea. Ai și un frigider cu apă, doze de suc, vin, șampanie, doze de bere. Nu era aglomerat și noi am beneficiat de el din plin, mai ales că în lobby sunt cam puține locuri.

Cocktailurile au fost bune, depinde bineînțeles și pe cine nimereai să le facă, uneori erau foarte slab alcoolizate dar eu prefer așa, alteori m-a luat căldura de la un Pina Colada ????. Voi pune poze cu meniul, soțului i-a plăcut selecția de băuturi internaționale mai mult decât la Miramar.

Personalul a fost așa și așa, majoritatea nu zâmbeau, nu vorbeau sau nu răspundeau deloc la hello, thank you, etc. Ce să zic, pot să înțeleg că munceau mult și erau probabil epuizați după un sezon întreg. Să vorbească urât sau să fie nepoliticoși cum am mai citit prin recenzii, nu mi s-a întâmplat.

Divertismentul de seară nu prea pot să-l evaluez pentru că nu prea am stat, am simțit nevoia să ne retragem și să dormim destul de devreme în acest concediu și noi și copilul. Era afișat în hol programul, îmi amintesc scris Movie quiz, Lotto Dance și am prins puțin din Jukebox într-o seară, show la care s-a trecut prin diverse stiluri de dans, drăguț. Înainte de aceste show-uri era și jumătate de oră disco pentru copii.

Alte informații: Parcarea e în fața hotelului, e foarte mare, păzită, am găsit loc pe alese și se plătește separat, 20 de leva/noapte.

În holul de jos existau și încăperi cu biliard, foosball, cred că a fost la un moment dat și Playstation pentru că am văzut niște televizoare cu fotolii puf dar nu mai existau unități sau joystick-uri. Am mai văzut și jocuri de tip Arcade sau mașinării cu fise pentru copii mai mici, plus două scaune cu ochelari VR cu diverse variante de testat, toate acestea cu plată 5-10 leva. Era chiar aglomerat acolo seara, copiii cereau. Tot seara se puteau distra copiii și în bile gonflabile plutitoare în piscină, dar nu știu cât costau.

Lângă recepție este un Exchange, cursul era ~2.7 lei să cumperi leva și un magazin mic cu jucărele, gonflabile, papuci și alte mărunțișuri, suveniruri, înghețată, dulciuri, snacksuri.

Normal, fiind Dreams Resort and Spa, au și un Spa foarte ofertant, era mai tot timpul o reprezentantă în hol care te invita, sau venea la sezlonguri cu pliantul propunând un discount de 10%. Nu am mers dar prețurile mi s-au părut rezonabile.

Turiștii erau majoritatea români, urmați cred că de englezi, apoi bulgari, nemți etc. Grupurile mari erau zgomotoase oricum și oriunde, indiferent de naționalitate. De la ai noștri te mai trezeai stând în rând la restaurant cu vreun telefon băgat în față, pe video call sau live pe Facebook ????"Ia uite băăăă mâncare aici!!! " și altele asemenea, să moară dușmanu' că ai venit la bulgari la AI ????. Însă per total nu ne-am intersectat cu purtări care să deranjeze, le și ocolim cumva din instinct.

Concluzie: Ne-am simțit bine la Dreams. Ne-am relaxat și odihnit cât aveam nevoie, piscinele au fost perfecte să ne bălăcim pe săturate, plaja ne-a plăcut și ea, cu mâncarea nu am slăbit (pe verificate cu hainele că de cântar nici nu am avut curaj), deci n-a fost rea până la urmă, iar camera foarte bună și resortul per total, cu view-ul superb ne-au plăcut cel mai mult. Băieții au decretat ca la anul mai luăm măcar câteva zile la Dreams ☺️

Trimis de Green???? in 04.09.23 12:12:59
Validat / Publicat: 04.09.23 16:42:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2396 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Green????); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P22 Ieșirea spre plajă
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19550 PMA (din 20 voturi)

[04.09.23 21:37:48]

[04.09.23 23:46:57]

@webmaster: Mulțumesc!

M'LiviuPHONE
[05.09.23 06:20:01]

Felicitări pentru această vacanță reușită.

Un resort impresionat nu foarte ieftin voi ați prins un preț bun.

Fiind intr o mică escapadă la Sunny beach am ajuns pe plaja hotelului intr o dimineață exact in dreptul turnichetilor si a restaurantului de pe plajă de care ai relatat!

As fi putut să jur că este plaja de la Secrets ca poziție chiar ma intrebam unde este plaja celor de la Dreams.

Apa super curată in această zonă si foarte caldă!

Toate cele bune și vacante frumoase întotdeauna!

elenaadinaPHONE
[05.09.23 09:17:02]

Un hotel frumos, elegant, luxos și ofertant!

Felicitări pentru vacanta și alegerea inspirata! ????

[05.09.23 10:40:52]

@m liviu*: Mulțumesc la fel, vacanțe minunate!

[05.09.23 10:43:37]

@elenaadina: Mulțumesc frumos pentru ecou și vot!

moroPHONE
[31.10.23 17:29:14]

Bună seara am fost la acest resort când era Riu la anul am vrea sa mergem din oferta de băuturi de la baruri este pt toată lumea sau pt Preffered, anul asta este diferența mare de preț între normal și Preffered, multumesc

elenaadina, Green????, M'Liviu, moro, Yoda
Alte impresii din această RUBRICĂDreams Sunny Beach Resort (ex RIU Helios Paradise) :

• pagină generată în 0.077651977539062 sec