ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2023
DIN: Oţelu Roşu [CS]
ÎNSCRIS: 28.02.10

Drum lin spre Cer, Costyy!

Sâmbătă userul Costyy a plecat într-o lume mai bună.

Vă mărturisesc faptul că am scris aceste rânduri cu lacrimi în ochi, am sperat inițial că nu este adevărat pentru că nu puteam concepe că o persoană așa de tânără și plină de viață să se stingă atât de brusc.

L-am cunoscut pe Costyy la întâlnirea AFA de la Alba Iulia, am stat la aceiași masă, am vorbit despre călătorii, despre cei dragi nouă și am schimbat numerele de telefon. Îmi amintesc că a participat în acea seară împreună cu iubita sa soție Cristina la concursul de dansuri populare.

Deja la întâlnirea AFA de la Herculane puneam împreună la cale costumația pentru seara tematică și bucatele tradiționale pe care urma să le aducem. Îmi amintesc ce mult ne-am distrat la Herculane, am dansat, am făcut poze si ne-am dezvăluit fiecare propriile visuri de călătorie.

Pe Costyy și familia lui frumoasă îi vedeam mereu pe internet postând poze din diferite locuri, ne felicitam de zilele de naștere și il consideram un prieten adevărat din marea familie AFA.

Dum lin spre Cer, Costyy! Dumnezeu a vrut să vii la El mult prea repede. Condoleanțe familiei, să aveți putere să treceți peste această mare durere.

Trimis de alinafulg in 27.08.23 20:23:13
Validat / Publicat: 27.08.23 20:47:10

VIZUALIZĂRI: 817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

crismisPHONE
[27.08.23 20:49:55]

@alinafulg: Dumnezeu să-l odihnească! Așa am zis și eu dimineață, când am văzut un articol pe fb: "Nu poate fi adevărat! " Din păcate, e... Atât de trist!... Condoleanțe familiei!

ovidiuyepiPHONE
[27.08.23 20:53:14]

Dumnezeu sa-l aiba in paza Sa! Sincere condoleante familiei????????????

mprofeanuPHONE
[27.08.23 20:58:55]

@alinafulg: Dumnezeu să îl odihnească! Mare pierdere! Condoleanțe familiei atât de greu încercate!

Alina53
[27.08.23 22:15:43]

Dumnezeu să-l odihnească în pace... Condoleanțe familiei... Încă o veste tristă, încă un nume din familia AFA încadrat de negru...

Zoazore
[27.08.23 22:22:47]

@alinafulg: Dumnezeu sa-l Ierte. Vestea asta m-a bulversat foarte tare. L-am cunoscut la Alba Iulia. Si pe el si pe sotia lui. Oameni tineri, plini de viata, joviali.

La Herculane am discutat mult!

Clar, Maria55 poate crea AFA ingerilor

Drum lin printre stele, @costyy!

Condoleante familiei

AZE
[27.08.23 22:36:01]

Sincere condoleanțe familiei.

Este o veste tristă, atunci când cineva din AFA nu mai este. Ne-am obișnuit cu el, de prezența lui.

Observ tot mai des pe site la useri cruciulița neagră și deduc de acolo că userul respectiv va scrie din ceruri de acum încolo. Și mai deduc de acolo că AFA are o vechime.

Dumnezeu să-l ierte ✝

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
nicole33
[27.08.23 23:34:24]

O veste tristă

Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Condoleanţe familiei!

Carmen IonPHONE
[28.08.23 07:57:13]

@alinafulg: Dumnezeu să-l odihnească!

Sincere condoleanțe familiei!

Michi
[28.08.23 09:22:29]

@alinafulg: Dumnezeu să-l aibă în grija lui!. Numai veşti rele în ultimul timp. Nu l-am cunoscut decât din ecourile pline de viaţă. Drum lin spre stele Costyy!

doinafil
[28.08.23 13:58:22]

Nici eu nu l-am cunoscut personal și nici din pozele atașate de tine nu-mi dau seama care este regretatul Costyy, dar...

ca o mică „rotiță” în această mare familie AFA, spun și eu:” - să ai drum lin printre stele, Costyy!” , iar familiei îi trimit sincere condoleanțe! ✝

ZoazorePHONE
[28.08.23 14:03:40]

@doinafil: In pozele de la Herculane, este cel "rotunjor", cu papion negru și melon.

Sigur l-ai remarcat. Era mereu vesel și jovial.

Ultimul lui articol este din 05. 07.2022, Pe urmele Colosului din Rhodos

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
doinafil
[29.08.23 00:12:01]

@Zoazore: Mulțumesc, Zozo! Am bănuit că el este, iar Cristina - Doamna lui - presupun că este cea cu pălăriuță și eșarfă roșie! Vag îmi amintesc de ei! Se vede că era un om vesel, jovial și bun!

Să-i dea Domnul putere Cristinei și rudelor lor să poarte cât mai ușor această grea povară a despărțirii! Dumnezeu să-l ierte!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
nelu73PHONE
[29.08.23 20:22:38]

Dumnezeu să-l odihnească! Și noi suntem bulversați, mai ales ca atunci când s-a anulat întâlnirea AFA de la Miruna din Sâmbăta, din cauza„pandemiei". Eu cu, Costyy și cu Radu Safta (bineînteles cu soțiile )am ținut legătură și am vrut cu orice preț să ne întâlnim până în ultima clipă, când cei de la pensiune au închis pensiunea. Ne pare atât de rău!!! Condoleanțe familie ! Și multă putere sa treacă peste asemenea durere !

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
Zoazore
[29.08.23 20:28:11]

@doinafil: Da, Doina! Niste dulci, haiosi si pusi mereu pe glume!

Pacat! Baiat tanar! Dumnezeu sa-L aiba-n paza lui si familiei sa-i dea multa putere. Usor nu este sa treaca prin asta!

Alina53, AZE, crismis, doinafil, hlli, Michi, mprofeanu, nelu73, ovidiuyepi, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂFilozofări de suflet (mai puţin turistice):