ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2023

Sub orice critică
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Nerecomandabil

Am fost de multe ori in Antalya, dar nu am crezut ca poate exista un resort atâta de slab la 5* Ultra All Inclusiv.

NU RECOMAND!!! Acest hotel Nu poate fi numit hotel de 5*. Si nici Ultra All Inclusiv nu poate fi numit ceea ce iti oferă! Este un resort micuț, cu o curățenie precară, cu o piscină mica interioară și una un pic mai mare exterioară. Pe plaja fără ponton, fără bar pe plaja si fara personal care să te întrebe, daca doresti ceva.

Încă de la receptie am fost dezamăgiți, erau foarte tineri nu prea vorbeau engleza, camerele mici, cu mobilier vechi, baia foarte mica si murdară. Minibarul conținea apa plata, apa minerală si suc cu pai ceva de foarte slabă calitate.

La micul dejun, daca ai vrut să bei fresh de portocale trebuia sa plătești 2 euro (desi esti la UAI), mancarea se cam repeta. Nici pe departe nu era oferta ca la alte hoteluri de 5*.

Bauturile lasa de dorit numai ieftinituri si la dozator, in tot resortul nu ai putut găsi un suc la sticla sau doza si nici bere, nici la sticla si nici la doza, doar Efes la dozator

Porumbul fiert era 3 euro, popcorn 2 euro si mentionez ca eram la Ultra All Inclusiv.

La barul principal care deservea si pe cei de la piscină și pe cei de pe plaja era foarte aglomerat, si stăteai la rând în soare. Angajații tineri, nepricepuți si nici nu prea stiu engleza. La cockteiluri foloseau băuturile lor locale de slabă calitate, cele internaționale erau expuse dar cam greu iti dădeau. Paharele de hârtie erau cele mai folosite la ei, pana ajungeai pe plaja cu ele se cam distrugeau.

Animația seara, era sub orice critica si era de râs, câteodată veneau niște acrobati care cred ca atunci făceau probe mai degraba, ca nu puteai sa zici ca stiu, deoarece nu le ieșea nici un număr ce vroiau să prezinte., in alte seri era karaoke ceva de genul (daca vreti show, faceti, ca pe noi sa nu ne coste si acesta), cel mai ok a fost cand a venit un cântăreț local si a interpretat cateva șlagăre internaționale.

Despre acest hotel singurul lucru bun si de apreciat ar fii masajul si oamenii care lucrează în cadrul spa -ului, acestia fiind si profesionisti si si foarte amabili, vorbind chiar mai multe limbi la un nivel ok.

In concluzie, Nu recomand nicidecum acest hotel persoanelor care doresc să își petreacă un concediu plăcut in regiunea Belek din Antalya, (acest hotel nu se poate alinia din punct de vedere ce iti oferă, cu celelalte din zona la 5*)

Trimis de ux130297 in 13.08.23 14:32:26
Validat / Publicat: 13.08.23 15:20:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Belek, Kemer

VIZUALIZĂRI: 1243 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux130297); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[13.08.23 15:18:58]

@ux130297: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux130297 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[13.08.23 15:20:01]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 112190&hid=6876.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [13.08.23 19:22:49]

@ux130297:

Simplul fapt că hotelul este localizat în Antalya şi că este clasificat la cinci stele nu-l face automat un hotel bun.

Mi-ar fi plăcut să citesc impresiile tale şi de la altele din multele hoteluri din Antalya la care ai fost şi unde ai avut sejururi probabil plăcute, pentru că altfel nu văd de ce ai tot revenit.

OK, am înţeles că nu-l recomanzi, nici eu nu aş face-o , dar este o mare diferenţă între clasificarea oficială, unde hotelul chiar are cinci stele, conceptul ultra all inclusive, unul slab, însă proporţional cu preţul plătit, şi propriile tale aprecieri despre acesta, aşteptări neîmplinite şi dezamăgiri.

Simpla citire a conceptului ultra all inclusive al hotelului pentru anul curent şi o scurtă privire pe hartă, desigur ÎNAINTE de a rezerva, te-ar fi scutit de toate aceste dezamăgiri.

Ai fi aflat că hotelul, care nu se află nici măcar în Belek, ci alături în Bogazkent, are un teritoriu foarte modest de doar 12000 metri pătraţi, că nu are ponton şi nici bar pe plajă, că minibarul conţine doar apă şi suc de fructe, că sucul natural de portocale este contra cost, că îngheţata este gratis doar o oră pe zi, precum şi multe altele.

Pentru a primi băuturi de import, secretul este să ceri exact marca dorită dintre cele incluse în concept, nu generic, şi sigur ai fi primit.

Personal prefer paharele de carton de unică folosinţă celor de plastic refolosibile, dar care ar putea fi spălate necorespunzător. Mi se pare mai safe aşa.

Îmi pare o dorinţă cel puţin utopică să te aştepţi să primeşti bere şi sucuri îmbuteliate la un hotel de acest nivel.

Dezamăgirea şi contrarecomandarea ta erau perfect previzibile în urma alegerii unuia dintre cele mai ieftine hoteluri de cinci stele din zonă.

=

Eram curioasă cât ai plătit pentru acest sejur şi dacă alegerea ţi-a aparţinut sau ţi-a recomandat cineva acest hotel care pe AFA văd că are numai review-uri negative din 2014 încoace.

Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂAydinbey Famous Resort [Bogazkent]: