ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2013
ÎNSCRIS: 07.07.13
JUN-2013

O vacanta de nota 10

Aydinbey Famous Resort este un complex de cladiri nu mai inalte de 4-5 etaje cu camere extrem de curate si cu servicii de nota 10. Orice problema, chestiune sau aspect solicitat aici primeste imediat solutie. Aici nu exista "nu se poate"! Uimitor!

Am ajuns acolo in jurul orei 16, am fost cazati imediat si am reusit sa facem si o plaja pana la masa de seara. Camera a fost foarte frumoasa, foarte curata si amenajata cu mult stil si bun gust. Surpriza placuta: chiar si seiful este inclus in pretul sejurului, adica l-am putut folosi fara a mai plati ceva in plus!

Piscina este destul de mica pentru numarul de camere al hotelului, dar am folosit-o rational, adica de la ora 7 pana pe la 10 dimineata, dupa care ne mutam la plaja de la mare. Toboganele in numar de 4 sunt destul de bune, nu foarte inalte si au program de functionare: 10-12,14-16.

Apa marii este curata si am avut parte de valuri maricele, ceea ce a sporit distractia. Plaja este foarte curata, niciun pahar de plastic nu se afla pe nisip, deoarece totul este ridicat de personal.

Serviciile de masa, restaurantele - principalul si cele de langa plaja, precum si cele a la carte - preparatele si diversitatea sunt de exceptie. Oricine gaseste ceva pe placul lui, iar vegetarienii s-ar simti fericiti! Fructe si legume proaspete si foarte gustoase din plin, numeroase sorturi de branza, preparate din legume, carne - de pui, peste, diferite soiuri - vita - fripturi si mancaruri gatite, calde si reci. Nu mai spun ce dulciuri pregatite acolo, ce torturi si ce delicii! O mentiune pentru serviciile barurilor din perimetrul hotelului unde copiii pot comanda sucuri si coctailuri fara alcool, iar adultii pot servi bauturi de toate felurile, alcoolice sau nu, locale si internationale, toate fiind incluse in pretul sejurului.

In fiecare seara aveam program, spectacole realizate de profesionisti, nu de amatori, dans si muzica.

Curatenia este la ea acasa in acest resort, la fel si solicitudinea personalului. O nota in plus pentru nivelul de securitate in perimetrul hotelului, la fel si pentru serviciile ghidului turistic de la care am achizitionat o deplasare la parcul acvatic din Belek - o realizare frumoasa pe tema razboaielor troiene. De mentionat ca in pretul intrarii este inclusa si masa de pranz.

Aydinbey Famous Resort este un loc numai bun pentru familiile cu copii, pentru seniori si nu numai. Tinerii au parte de distractii in fiecare seara cand pot merge la discoteci din Antalya.

M-am straduit sa gasesc ceva neajunsuri acestui resort si... surpriza: NU am gasit! Chiar de neinchipuit!

In concluzie, un sejur de nota 10 din toate punctele de vedere!

Trimis de miramar in 07.07.13 19:20:44
Validat / Publicat: 07.07.13 20:40:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Am efectuat sejururi in Antalya, Alanya si Belek, precum si in Kusadasi.

VIZUALIZĂRI: 6790 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miramar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster25 [07.07.13 20:39:56] »

@miramar: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂAydinbey Famous Resort [Bogazkent]: