ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2023
JUL-2023
Familie
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Din nou sub soarele grecesc ????

Ei bine, ne-am întors la Atrion Resort după 6 ani (vezi impresii) și a fost o decizie excelentă! Am revăzut hotelul cu emoție și pot spune că nu am fost dezamăgiți niciun moment. Hotelul arată la fel de bine, zona este imaculat de curată, angajații sunt politicoși și mereu cu zâmbetul pe buze.

Puteți crede că am fost cazați în exact aceeași cameră ca acum 6 ani? Fără să cerem acest lucru, la recepție nu știau că mai fuseserăm acolo. Acum vorbim despre camera noastră... Ce surpriză plăcută am avut când am intrat și am găsit o cameră complet renovată, la fel de spațioasă și frumoasă, dar cu multe elemente moderne. Camera are 2 paturi twin mari și încă un pat de o persoană, tv mare, fierbător, cești și pahare, un minifrigider. Pe tavan, un ventilator, complet silențios, îl foloseam alternând cu AC-ul. Balconul acestei camere este foarte mare, cu măsuță și 3 scaune, totuși nu toate camerele se bucură de un balcon așa generos. El este perfect camuflat de vegetație deoarece dă către o străduță laterală.

Baia este foarte modernă, cu duș generos, ventilație, prosoape albe de calitate. La duș există o doză mare de gel de duș și săpun mic în baie.

Curățenie se face zilnic, se aduc prosoape și este strâns gunoiul.

Într-una din zile, am fost anunțați că din cauza caniculei angajații de la curățenie nu vor putea lucra, aceștia au luat doar gunoiul.

Piscina este așa cum o știam, mare, cu șezlonguri, și o zonă de masaj la cerere, printre palmierii uriași. La piscină este nevoie să aveți propriile prosoape. Barul de la piscină era și el modernizat.

Restaurantul servește feluri de mâncare foarte gustoase, bine preparate, dulciuri sățioase. Aveți pui, pește, porc, miel, feluri grecești, salate. Nu este opulență dar este bun gust, și cred, tendința de a nu risipi mâncare, totuși este din plin pentru toată lumea. Cu toate acestea nu cred că o persoană vegană sau complet vegetariană s-ar descurca, ci doar dacă optează pentru mic dejun, nu pentru demipensiune. La cină, un litru de apă costă 1 euro, un preț excelent din punctul meu de vedere!

Este minunat să servești masa pe terasa exterioara, acoperită și să simți vibe-ul grecesc încă de dimineață. Micul dejun este cam același, cu produse proaspete, dar parcă roșia și brânza au un gust mai bun când le mănânci în Creta ????.

Lângă terasă este un loc de joaca, un spațiu generos cu iarbă și leagăne.

În fiecare miercuri și duminică cina este servită lângă piscină unde se ascultă muzică grecească live, sunt invitate mici formații de muzică sau se dansează alături de turiști.

Wifi-ul funcționează fără probleme!

Zona hotelului este foarte animată, găsiți taverne minunate, magazine cu suveniruri și supermarketuri la 2 pași distanță.

Plaja din Agia Marina este superbă. Trebuie doar să traversati strada și vis-a-vis de hotel sunt plaja Nireas și plaja Gorgona. Ambele au și restaurant, puteți servi masa acolo. Pe plaja Nireas, dacă comandați ceva, vi se aduce direct la șezlong. Aici am preferat noi să stăm unde 2 șezlonguri cu umbreluță costă 8 euro, un preț foarte bun spre deosebire de alte zone din Creta. Și pe plaja Gorgona era un restaurant superb cu terasă și mese cu vedere la mare.

Raportul calitate preț, este din punctul meu de vedere, foarte bun în ce privește hotelul dar și zona Agia Marina, cu taverne și magazine.

Atrion Resort este un loc cu energie pozitivă, care va rămâne în inima noastră și unde vă recomand să mergeți.

Trimis de laura mihaela in 26.07.23 10:48:01
Validat / Publicat: 26.07.23 12:07:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1063 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laura mihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P20 Plaja din Agia Marina spre apus

[26.07.23 11:05:27]

Bun și acest review

laura mihaelaPHONEAUTOR REVIEW
    [26.07.23 11:20:52]

@webmasterX: ok, mulțumesc!

[26.07.23 14:50:15]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

laura mihaela
    Alte impresii din această RUBRICĂAtrion Resort Hotel & Apts [Agia Marina]: