ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2010
4 AD. + 1 COPII -- v: 1.6

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu mai merg acolo

Buna ziua, "am fost acolo" si nu imi mai trebuie.

Cum am ajuns, nici n-am parcat bine, apare baiatul cu bagajele: "oooo... masina noua (2007), aveti asigurare? "; ii dau 20 leva si imediat masina intra la parcarea subterana care era goala cu toate ca cea exterioara era plina.

bun, cazare rapida nimic de zis, camere curate fara patut copil cu toate ca solicitasem acest lucru cu 3 saptamani inainte, se rezolva cu fotoliu pat (bun de dormit). aer conditionat la noi mergea, in cealalta camera nu prea, baie ok la noi dincolo nu se inchidea usa.

mancarea buna in sensul ca nu te imbolnaveai, in rest 4 zile aceeasi mancare de diminieata pana seara, la pranz si seara numai cartofi prajiti si cartofi fierti.

bauturi oribile, cafea oribila.

in viata mea nu am fost servit cu atata scarba. toti barmani (4 la numar) te serveau cu cea mai mare greata posibila pe lumea asta. cred ca erau platiti la cat de putin vindeau (fiind bauturile incluse in pret).

ce presupune sistemul all inclusive: mic dejun, pranz, cina, bauturi (sucuri, bere etc) oribile, cafea oribila si cea mai mare batie de joc: la ora 16. 00 era cofee time care presupunea niste gogosele minuscule pe care aveai toate sansele sa nu le prinzi si o inghetata care de fapt erau niste fulgi de gheata colorata.

piscinele exterioare fumusele, dar tinand cont de faptul ca doar in prima zi a fost soare si restul zilelor a plouat si a fost frig au fost nefolositoare. credeati ca merge la piscina interioara, nuuuuu, cu toate ca isi fac reclama cu piscina cu apa termala, nici macar o zi nu a fost apa macar incalzita, era rece ca gheata si nimeni nu intra in ea.

Trimis de bogdann in 15.07.10 13:15:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipuri, hotel iberostar izgreb

VIZUALIZĂRI: 4414 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdann); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.23 EUR pe cameră

adynutza26
    [15.07.10 17:41:24]

Hmmm, eu am fost acolo anul trecut, am postat si impresii despre scurta perioada petrecuta acolo si chiar nu-mi vine sa cred ce-mi spui, draga bogdann.

Se poate sa fii tu un pic cam pretentios? Nici eu nu am fost prea incantata de mancare, dar asa e la bulgari: un pic mai buna decat la romani si destul de proasta fata de turci... In schimb tin minte ca atat camera, cat si piscina m-au facut sa-l cataloghez drept un hotel bunicel.

bogdannAUTOR REVIEW
    [16.07.10 08:51:17]

da adynutza26, acelasi lucru am spus si eu: camere ok, piscina frumoasa, mancare bunicica dar mereu aceeasi si te cam saturi sa mananci acelasi lucru in fiecare zi. referitor la piscine: din 5 zile (4 nopti) am prins doar o zi cu soare, restul a plouat, deci piscina exterioara nu-mi folosea la nimic si ma asteptam ca cea interioara sa aiba macar apa calduta nu termala cum isi fac ei reclama.

daca ai fost stii cum e treaba cu gresia de la piscine, foarte alunecoasa, accesul catre statiune si plaja fiind pe acolo.

aaaaaaaaa, si sa nu uit in doua zile am vazut in piscina exterioara BROASTE vii, se amuzau copii din hotel, trageau in ele cu pistoale cu apa.

referitor la camere, sunt sigur ca ai observat ca toate usile de la camere nu sunt intregi (au un prag de 3-4 cm prin care poti sa te uiti in camera), deci chiar daca nu am pornit aerul conditionat pt ca nu a fost nevoie (vreme rece, ploaie) exista un curent de aer in camere si fetita mea de 1 an si 6 luni a facut pneumonie. cand am ajuns in tara direct spital - internare plus cea urmat (tratament, injectii etc).

eu am mai fost la Nisipuri, la iberostar acum 3 ani de 1 mai si a fost de o mie de ori mai fain.

anul acesta am ales acest hotel exact dupa comentariile postate pe acest site, inclusiv impresiile tale. la iberostar erau comentarii proaste si am crezut ca s-au prostit, pe cand la aqua azur erau trei comentarii bune si asta m-a incantat si asta a fost criteriul pt care am ales acest hotel. pretul nu a reprezentat un criteriu.

foarte dezamagit.

voaleta
    [16.07.10 16:16:36]

Bogdann, Iberostarul este super; nu cred ca s-a schimbat! In iunie, copilul meu s-a balacit in piscina interioara cu apa incalzita (30grade) cate 4-5 ore/zi. Curatenie exemplara, mancare super, angajati zambitori gata sa ajute oricand...... Eu nu cred ca voi mai "experimenta" alte hoteluri in Nisipurile de Aur pentru ca nu vreau sa imi mai asum riscuri inutile.

Sanatate multa puiului!

bogdannAUTOR REVIEW
    [19.07.10 08:14:04]

multumesc voaleta,

ce sa zic, a fost greseala mea ca nu m-am dus la iberostar, dar era un comentariu rau referitor la mancare si nu am vrut sa am surprize cu copilul dar am avut la aqua azur destule surprize neplacute chiar daca nu am patit nimic de la mancare.

stiu ca la iberostar piscina interioara are apa incalzita (avea si de 1 mai 2007) si are chiar un colt pentru copii cu adancime mica, iar la Aqua Azur toata piscina interioara are inaltimea de 1.50 m dar oricum apa era foarte rece si nu intra nimeni.

o zi buna

alba.ca.zapada
    [19.08.10 09:35:53]

cind am fost noi, apa din piscina era de 27 de grade, suficient zic eu.

In ceea ce priveste mincarea, mi se pare rautacios comentariul k au fost numai cartofi prajiti si cartofi fierti..chiar nu a fost asa cind am fost noi.

Multa varietate de salate si legume drept garnitura, 4 feluri de ,,fel2,,.

adynutza26, alba.ca.zapada, bogdann, voaleta
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Azur Hotel: