Aqua Azur Hotel

înscris/ă în 26.01.18
DEC-2017

Aqua Azur - Revelion 2018

Salut,

Am crezut ca am fost singurul care am petrecut un Revelion de "neuitat", dar... se pare ca pe langa grupul din care am facut parte (20 de personae) au fost si alti.

Daca despre camera si partea de piscina nu am nimic de reprosat, restul: receptive, restaurant si Loby bar toate au lasat de dorit.

Micul dejun sarac in oferta (margarina in locul untului, care a fost gasit numai in prima zi, undeva la fundul bolului). Lipsa instructiunilor de folosire a prajitorului de paine sau a cuptorului cu microunde. Daca nu erai atent farfuria putea sa dispara de pe masa fara a fi intrebat daca se poate debarasa.

Masa "Festiva" de Revelion numai festiva nu se putea numi. Si la cantina sindicatului se putea organiza un Revelion mai bun. Pentru sampania prevazuta in meniu, de la miezul noptii, personalul s-a trezit cam tarziu ca trebuie sa desfaca sticlele sau sa le puna pe mese, asa ca a trebui sa solicitam noi sticlele si sa le desfacem, ca altfel puteam trece in noul an fara sampanie in pahare.

S-a remarcat lipsa apei carbogazoase de la masa (nu aveai cu ce bea vinul). Solicitarea acesteia de la bar s-a lasat cu raspunsul: "este ultimul pahar pe care il mai primiti". Frumoasa solicitudine din partea personalului.

O alta lipsa a mesei festiva, remarcata de participanti, a fost cafeaua.

Am apreciat piscina pentru ca era singurul loc in care puteai sa-ti petreci ziua.

In dimineata zilei de 31 decembrie am trecut in revista "statiunea". Totul a durat circa 20 minute. Totul era "mort". Nu aveai unde intra sa bei o cafea. 90% dintre hoteluri erau in renovare. Plimbari pe marginea soselei nu se puteau face, trotoarele fiind inpracticabile. O priveliste dezolanta.

In concluzie, un Revelion "de neuitat", nu pot recomanda locatia.

Impresii încărcate de Misu57 in 26.01.2018 10:10:47

Validat / Publicat: 26.01.18 13:02:02

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Misu57); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2699 PMA (din 6 voturi) nota2

[26.01.18 13:01:48]

@Misu57: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=84277

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[26.01.18 22:15:29]

@Misu57:

Ai omis să precizezi şi preţul plătit pentru acest revelion de neuitat :D.

De asemenea, ar fi fost utilă şi o comparaţie cu ceea ce ai fi obţinut de banii respectivi în ţară. Încerc să te ajut eu.

Pentru o masă festivă revelion de câteva ore la o cârciumă obişnuită din Bucureşti ai fi plătit cam jumătate din banii pe care i-ai dat la AquaAzur pentru trei nopţi de cazare la hotel de patru stele, pentru trei mese pe zi în regim bufet şi gustare, pentru băuturi locale cu şi fără alcool fără număr în intervalul orar specificat şi pentru acces la o piscină interioară de dimensiuni semiolimpice cu apă încălzită şi cu salvamar.

Vârsta mai fragedă nu mi-a permis experienţe prin cantine de sindicat :D, astfel că nu pot face o comparaţie, dar ştiu restaurantul mic, dar cochet de la acest hotel şi comparaţia ta mi se pare forţată.

Ţi-ai asumat din momentul rezervării sejurului dezavantajele unei mese festive cu meniu fix, probabil ai fost informat şi exact ce conţine acest meniu. Cei mai pretenţioşi pot alege hoteluri la care cina festivă să fie în regim bufet deschis, dar şi plătesc mai mult :D

Greu de crezut că s-au apucat să facă economie la apă minerală =))

Mult mai probabil mi se pare ca solicitarea ta să fi venit chiar înaintea încheierii programului all inclusive, orar care, ca peste tot, trebuie respectat.

Nici în Bucureşti nu vei găsi trotuare la margine şoselei.

Dacă te-ai fi plimbat prin staţiune, ai fi constatat că trotuare există şi sunt absolut practicabile, nicidecum "iNpracticabile", cum afirmi.

Într-adevăr, totul era închis, este extrasezon, nu erau decât vreo trei hoteluri deschise, dar puteai bea o cafea espresso excelentă chiar la barul de la recepţia hotelului, evident, contra sumei de maxim 4 leva.

- nrs
[27.01.18 09:18:32]
S-a remarcat lipsa apei carbogazoase de la masa (nu aveai cu ce bea vinul)

unde ai mai auzit, in afara de Romania, ca vinul sa se bea indoit cu apa minerala?

nu e obligatoriu ca strainii sa cunoasca obiceiurile noastre (si eu beau sprit dar nu ma atac cand un turc nu stie "combinatia" miraculoasa)

- Arya
[27.01.18 09:59:44]

@Misu57:

Dar măcar o poza cu "cantina sindicatului" nu pui? Ca sa ne convingem dacă este așa cum povestești tu.

Care a fost prețul minivacantei ?

pagină generată in 0.0819370746613 sec