ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2010
DIN: targoviste
ÎNSCRIS: 18.01.09
JUL-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 13-16

Concediu placut... Nu e de evitat

Am ales si in acest an Bulgaria din motive cunoscute de multi dintre voi si ca si in anii trecuti am rezervat timpuriu tocmai pentru a avea siguranta concediului perfect.

Am optat pentru marina royal duni si asa cum am mai scris prin ecouri am avut dezamagirea sa primim overboking. Am acceptat cu greu deoarece nu mai auzisem de aceasta posibilitate in care hotelul poate anula o rezervare confirmata si arvunita cu atata timp inainte dar suntem romani si invatati sa le tragem...

Deci am inteles si am pornit la cautarea alternativei pret-servicii smd. la recomandarea agentiei am ales Festa pomorie resort si am stiut de atunci ca nu este ca la duni desi in contract scrie ca in caz de overboking agentia se obliga sa gaseasca alternativa similara sau mai buna si la aceeasi valoare sau apropiata. In fine am rezervat si am tot cautat impresii de la cei care au fost in aceasta locatie si... surprinzator nici un cuvant pe nicaieri, doar despre statiune pe Am fost acolo ionescunic a scris cate ceva dar probabil nu era construit festa pe vremea cand a vizitat pomorie, oricum ii multumim pentru ca ne-a raspuns la cateva intrebari.

Inainte de plecare cu cateva zile apar primele impresii, intai de la via pontika (si facem legatura cu festa pentru ca sunt mai multe hoteluri ale aceleiasi companii) dupa care apar si impresii negative de la festa situatie in care ne-am speriat si nu ne venea sa credem ca poate fi asa de rau la o locatie de 4 stele.

Am plecat pe o ploaie torentiala din Targoviste pe la 03 30 dimineata ploaie care completa ideea de concediu ratat pe care o aveam dar speram ca totusi va fi bine... Si asa a si fost. Am trecut granita pe la Ruse, ploaia a incetat, drumul a fost foarte bun si trficul incredibil de relaxat asa ca la 10 30 am ajuns la destinatie.

Totul arata ca in pozele de pe siteul lor, receptionera foarte amabila gata sa ne ofere bratarile pana erau gata camerele desi ajunsesem devreme singura problema a fost ca noi am avut 2 camere duble si le aveam rezervate la etaje diferite 4 respectiv 5. Am insistat sa ne caute camere pe acelasi palier dar nu a putut sa rezolve problema de aici gandul ca managementul probabil ca inca nu e cel mai bun (era logic ca pentru familie cu copii sa primim camere alaturate, dar avand copiii mari nu am insistat prea mult. Platisem 2 camere duble cu vedere la mare si am primit 1 apartament si o camera dubla fara balcon.

Amandoua aratau foarte bine de 4 stele, situate in corpul central, curatenia se facea zilnic, prosoapele murdare le puneam pe jos in baie si erau mereu schimbate, sapun, sampon si tot ce trebuie la baie primeam zilnic si nu am dat nici un leva (chiar nu inteleg cum poti da 50 Euro... pentru ce? ca de banii aia iti luai si cearceafuri...)

Piscina minunata cu destule locuri dar tot trebuia sa te duci dimineata sa pui ceva pe sezlonguri si chiar am remarcat ca desi in ultimele doua zile a fost vremea urata erau in continuare prosoape (multe de la hotel... asa ca ce sa mai zici) dar nu era ocupat nici un sezlong. In fine nu vreau sa insist pe acest subiect.

Masa si celelalte servicii ok cu minus pentru lipsa animatorilor care se ocupau doar de copiii mici desi cred ca 2-3 activitati pe timpul zilei (jocuri, aerobic...) si eventual un spectacol macar pe saptamana nu ii solicita prea mult dar avand in vedere ca sunt la inceput se iarta. Neasteptat de liber la masa, la lobby, personalul amabil, cel putin noi nu avem ce sa le reprosam, dar daca altii au fost nemultumiti probabil ca se mai uita si la client.

Oricum una peste alta locatia este in regula.

Trimis de savescuvv in 14.07.10 23:00:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: balcik, albena. com kaliakra, duni marina royal

VIZUALIZĂRI: 4257 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (savescuvv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

andutu
    [17.07.10 21:26:47]

,,probabil ca se mai uita si la client.

Cand am revenit acasa si am citit de soparle si nu mai stiu ce m-am gandit la vreo gradina zoo, nu-mi venea sa cred. Cum sa ai aer conditionat perfect functional si sa stai cu geamul deschis si sa te miri ca avem incalzire globala si schimbari de vreme?"

Ce le mai stii tu pe toate!

andutu
    Alte impresii din această RUBRICĂFesta Pomorie Resort: