ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2010
DE mnv
DIN: targoviste
ÎNSCRIS: 12.07.10
JUL-2010

Noua ne-a placut! A fost frumos!

Am sa incerc sa descriu in mod obiectiv, experienta traita la acest hotel:

1. referitor la MANCARE. Meniul era FOARTE bogat, doar sa fii rau-voitor si sa nu gasesti ceva care sa-ti placa din meniu.

De dimineata aveai la alegere oua fierte, omleta simpla, omleta cu branza, omleta cu carne, carnati, mezeluri, cascaval, branza feta, paine prajita cu ou, rosii, castraveti, salata de rosii cu castraveti si branza, mai multe tipuri de paine (alba, neagra, felii, chifle, neagra cu seminte), aveai si prajitor daca preferai sa-ti prajesti painea, gem de fructe, miere, iaurt, lapte, cereale simple, cereale cu ciocolata, musli, mere, banane, portocale, cirese, nectarine, caise, piersici, cornuri cu branza, baclava, pandispan, rulada cu crema si inca vreo doua sortimente de cornulete insiropate.

La pranz aveai intotdeauna peste (in unele zile erau chiar doua tipuri de peste), gratar de porc, pui, tocanite, mazare cu peste, peste pane, peste afumat, peste murat, cartofi taranesti, piure, mici au fost intr-o zi, carnaciori la gratar, costite de porc la tava si probabil alte mancaruri de care nu-mi aduc acum aminte, doua feluri de ciorbe/supe (pui, vacuta, supa crema de porumb, supa crema de spanac, supa de peste), salate foarte variate si aratau foarte bine, nu erau deloc "ofilite" cum am vazut scris de cineva, era salata de varza, de rosii, castraveti, de rosii cu castraveti si branza de vaci, salata de morcovi (super buna), ceapa, salata de ceapa cu boabe de fasole, aveai branza feta, telemea, urda, inghetata, dulciuri cum am mai spus, fructe multe, varietati de paine.

La cina cam la fel.

Vreau sa atrag atentia asupra unui aspect: AVEAI CE SA-TI ALEGI, AVEAI CE SA MANANCI!!!

E adevarat ca nu-ti ofereau toate fructele din lume, dar erau fructiere si tavi cu fructele enumerate mai sus.

Este adevarat ca nu aveau foarte multe prajituri, dar daca vroiai sa mananci dulciuri, puteai sa te bucuri de savoarea baclavalelor din plin, le aveau la fiecare masa, plus celelalte sortimente enumerate.

Este tot atat de adevarat ca daca anul trecut ai avut parte de un sejur la turci, acum cam strambai din nas, deoarece nu aveau bogatia si varietatea sortimentelor turcesti. Dar si pretul pe sejur (450 Euro) in Bulgaria difera de Turcia (de la 800 Euro).

2. referitor la CAMERA. Eu si sotul meu am avut apartament, in cel mai indepartat corp al hotelului (in aceasi zona cu cei cu soparla).

Nu pot spune ca arata extraordinar de bine, dar era curat, baia chiar foarte curata, am avut un pat enorm si foarte foarte comod, cele doua camere ale apartamentului au fost mai, livingul avea 12 m lungime!

Pot spune ca si eu am fost dezamagita initial, deoarece doream un apartament la etaj, iar al nostru era la parter. Fiind la parter balconul nu era ingradit cu fier forjat, ci era ingradit de ghivece mari cu gard viu, iar pe aceasta terasa aveam masuta cu scaune. Cred ca noi am fost norocosi pentru ca nu ne-a dat intalnire soparla...

Si eu am vorbit cu managerul hotelului si luni (noi am ajuns sambata la hotel) ne-a prezentat alta camera disponibila, insa din comoditate am ales sa nu ma mai mut. A fost foarte bine in apartamentul nostru de la parter.

3. referitor la STATIUNE. Este foarte frumoasa, au un bazar mare mare mare, cu masinute si tot felul de jocuri pentru copiii mici si mari cum am fost noi. Este adevarat ca daca nu ai masina ajungi cam greu pana in bazar, hotelul fiind plasat in marginea statiunii. Dar odata ajunsi in centru te gaseai inconjurat de magazine, tarabe, terase...

4. referitor la TURISTII care au stat la acest hotel. Intamplarea face ca sa fi fost in aceeasi perioada cu alti "romanasi", printre care si familia cu soparla.

Imi pare rau ca trebuie sa spun, dar ne meritam renumele (in sens peiorativ) capatat din cauza turistilor romani. Aceasta familie care, cu adevarat statea in holul hotelului, certandu-se, facand circ, a fost poreclita de noi si ceilalti tineri prieteni cu care eram, drept * * * Va veti intreba de ce. Pentru ca aratau ca niste * * * [...] isi umpleau farfuriile cu mancare [...], prajituri isi luau aproape tot platoul si de fiecare data le ramanea mancare in farfurie! Gretos si disgratios.

Eu am fost educata sa imi pun un pic in farfurie, cat cred ca pot manca, iar daca mai vreau, sa merg si sa/mi iau, dar nu sa fac risipa, doar pentru ca am platit "all inclusive"...

Ar fi trebuit macar sa se gandeasca la proportiile la care deja erau... ca sa nu mai zicem de kilogramele castigate in concediu! Nu vreau absolut deloc sa fiu rea, dar acesti indivizi ne-au facut sa ne fie rusine ca suntem romani!

Cel putin puteau sa se gandeasca la fetita lor, sa o educe corespunzator, sa-i dea sa mance sanatos, fructe, salate si nu sa o indoape de prajituri si inghetata!

Ca sa nu vorbesc de o alta romancuta, Crenguta am inteles ca o cheama, care din toate aceste feluri de mancare despre care v-am vorbit ca erau, nu gasea ce sa-i dea sa manance fetei ei, vazandu-se nevoita sa cumpere pizza!!!...

Nu am inteles comportamentul acestor oameni si nu cred ca il voi intelege vreodata! Am mai fost plecati in concediu la mare, asa ca pot face o comparatie si pot spune sincer ca este un hotel pe care l-as putea recomanda.

Am uitat sa va vorbesc despre piscina, care era minunata... mare si cu apa foarte curata, nu foarte adanca (1, 65 m).

In concluzie, noua ne-a placut, ne-am simtit bine, am avut un concediu reusit.

Trimis de mnv in 12.07.10 13:01:16

VIZUALIZĂRI: 3356 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mnv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
    [12.07.10 13:09:05]

Jos palaria pentru acest review, ai toata aprecierea mea pentru modul in care vezi lucrurile. Mai ales atunci cand te afli in vacanta.Felicitari!

[12.07.10 13:15:13]

Multumiri pentru reveiw-ul detaliat, va fi sigur de ajutor multora dintre cei care se documenetaza despre aceasta destinatie pentru ca prezinta - in opinia mea - o perspectiva mult mai echilibrata despre ceeea ce e de gasit acolo.

Am sters insa unele referiri care pot f considerate ofensatoare la adresa unei familii si te invit pe viitor la mult mai multa atentie in aceasta privinta, nu sunt permise astfel de exprimari la adresa altor membri ai site-ului.

[12.07.10 14:30:01]

Cum poate sa faca referire la cum arat: AM 1,87 m si 103 kg, care este problema? Individa nu are copii si abia cind va avea, va intelege ca toti copii sunt inebuniti dupa dulciuri si inghetata? Rusinos, eu nu am facut referire la cei care erau pe acolo pt ca eu consider ca fiecare se poarta cum doreste, nu am mers in vacanta ca sa numar paharele si farfuriile pe care le ingurgiteaza cineva! Din moment ce permiteti atacuri si referirir la persoane cu jigniri directe si ofensatoare, va cer sa-mi dati identitatea individei si sa-i restrictionati accesul pe site! Pai cum sa comentezi cind nu-ti cade sopirla in cap, copilul se sperie de reptila care alerga prin camera si golanul de manager iti spune ca trebuie sa stai cu geamurile si usile inchise! ??? ! Cred ca stiu cine e: tipa care minca oua fierte cu omleta! Cite putin, e adevarat, de de mai multe ori la aceeiasi masa!

[12.07.10 14:45:00]

andutu: deci tu nu te-ai dus acolo

"ca sa numar paharele si farfuriile pe care le ingurgiteaza cineva

, da'un pic cu ochiul tot ai tras, ca sa vezi macar ce feluri mananca oamenii dom'le pe-acolo, nu? LOL

in rest, in legatura cu cererea ta de mai sus -- de a-ti divulga identitate si de a-i restrictiona accesul -- le consider exagerate (ca sa nu spun deplasate).

[12.07.10 15:07:14]

cred ca am fost mai mult decit respectuos fata de ceea ce a putu debita individa !

Faptul ca te amuza chestia cu identitatea nu imi arata ca nu intodeauna sunteti obiectivi ! Poti macar sa-mi trimiti in privat expresiile debitate si suspendate de catre voi

[12.07.10 15:09:03]

ok, imi cer scuze, am editat partea cu amuzamentul, inlocuind-o cu mai sobra "le consider exagerate (ca sa nu spun deplasate).".

[12.07.10 16:00:00]

Eu am inteles ca acest site exista tocmai pentru avea posibilitatea de a-ti exprima parerea despre locul unde ai fost si conditiile ce-ti sunt oferite.

Eu asta am facut. Am povestit peripetiile din sejur, fara a ma pronunta despre ,,cit de educati "se cred altii. Faptul ca acesti ,,copii mari" (a se vedea afirmatia lor cu parcul de distractii) folosesc acest site pentru a jigni in mod vulgar, ar trebui sa ma surprinda, dar nu ma surprinde, ci doar arata cu adevarat educatia si bunul simt al persoanei respective.

M-as putea enerva avind in vedere ca fetita amintita tocmai mi-a spus, , mami dar toti copiii luau prajituri din alea si mai ramineau in farfurie ", dar nu ma enervez pentru ca nu merita.

N-am stiut ca site-ul este pentru impresii despre ,,romanasi" (mi se intoarce stomacul ca un astfel de [... - jigniri sterse] isi permite sa-si dea cu parerea fara sa-l fi intrebat nimeni nimic).

Repet, mi se pare normal sa atrageti atentia ca impresiile sunt despre locul respectiv.

Oricum, d.ra [... - termen deplasat si gratuit] se pare ca e singura incintata, asta spune tot.

mituca10
    [12.07.10 19:53:49]

Spune-mi de ce ai vb cu individul, daca esti multumit nici nu trb sa stii cine e manager, daca esti multumit nu te intereseaza nimic altceva decit sa te distrezi si sa te simti bine. Sau vrei sa cred ca golanul va abordat el sa va intrebe daca nu vreti sa schimbati camera, asa, de sanchi?!?

Sau poate voi ati vrut sa-i multumiti de apartamentul de la parter si el va spus ca asta e nimic fata de ce va poate oferi!?!

Cred ca voi ati avut o problema cu "romanasii", pe care v-ati permis sa-i catalogati si sa-i jigniti dupa ce acestia postasera un comentariu in care voi nu ati fost pomeniti! Stau si ma intreb daca asta arata buna voastra crestere, draga Doamne! Am sa postez cind ajung acasa foto cu mine si familia sa vad daca intradevar suntem asa cum ti-ai permis sa sustii aici, pe acest site. Si unde, sub acoperirea mederatorilor iti permiti sa jignesti si sa te comporti vulgar? Sa-ti fie rusine!!!

[13.07.10 09:11:41]

Eu nu vad nici un comportament vulgar in cele scrise de utilizatoarea pe care o ataci, dna mituca10.

Postului tau de mai sus, in schimb, i-ar putea fi puse multe etichete, dar eu unul ma abtin si sper ca persoana atacata sa dea dovada de echilibru si eleganta si sa procedeze la fel.

mnvAUTOR REVIEW
    [13.07.10 15:46:37]

in primul rand nu v-ar strica cateva lectii de gramatica elementara....in al doilea rand, daca ati fi citit cu atentie, ati fi observat ca nu am fost multumita de apartament pentru ca se afla situat la parter. Dupa ce mi-am manifestat nemultumirea managerului, acesta a fost suficient de amabil cat sa-mi promita o alta camera, luni. Noi, dupa ce am vizitat camera noua, din prea multa comoditate (recunosc), nu am mai vrut sa ne mutam, pentru ca deja ne simteam bine la parter.....imi pare rau ca a trebuit sa ma repet pentru unii care nu stiu sa citeasca...

ROXY
    [13.07.10 17:53:31]

astia sunt romanii nostrii, care scriu prostii pe site-uri si se ascund in spatele copiilor, carora prefera sa li se faca rau decat sa considere ca nu au consumat destul de banii pe care i-au dat.

pe MNV vreau sa o intreb daca exista posibilitati de distractie, animatori, vreo discoteca sau club de noapte? Puteti sa detaliati putin ce inseamna all inclusiv la acest hotel, pana la ce ora?

[13.07.10 18:04:20]

Stimate webmaster,

de fapt care e problema?

Ca administrator, la simpla expresie ,,mare nimeni'' scrieti ca ,,ati putea pune multe etichete", dar lor, care in loc sa povesteasca doar despre locul respectiv, transforma site-ul intr-un loc de birfa vulgara, jignindu-ne in mod repetat, nu aveti nimic de spus. Eu nu i-am facut nici porci, nici romanasi sau ce alte jigniri au mai folosit.

Am o virsta, un statut bine conturat si-mi este greu sa accept ca o persoana (cite una din grupul celor 4 tineri care sunt singurii care nu vorbeau cu nici un alt roman din hotel) sa ma terfeleasca pe acest site, jignindu-ma in mod repetat, legindu-se de ce si cum mincam, ce slip purta copilul la plaja...

Unde sunteti in aceste momente? Vi se pare distractiv?

pepsi70ro
    [13.07.10 18:26:20]

@andutu, cred ca exagerezi mult prea mult si faci valva in mod inutil.

Din cate stiu, acest site ofera tuturor posibilitatea de a scrie propriile impresii, mai bune sau mai rele, webmasterul(rii) cenzureaza doar fragmentele mult prea murdare pentru tinuta acestui site, sau pedepseste (prin cartonase) pe cei care jignesc fara motiv pe cineva anume. Din cate imi dau seama tu te-ai inflamat aproape instantaneu cand s-a adus vorba despre o anume familie care facea si dragea. Nu a dat nici un nume, deci nu vad de ce te simti jignit.

Pe de alta parte stiu sigur ca pe acest site nu se cenzureaza opinia si eventualul drept la replica daca este adus intr-o limita a bunului simt.

Haideti sa ne bucuram de vacante si sa ne concentram mai mult pe impresiiler legate de hotel.

Seara faina!

[13.07.10 18:53:43]

Mie una mi s-a facut scarba.

Parca situl se numea " am fost acolo" si normal mi se pare sa se scrie despre impresiile din acel loc, nicidecum despre cum arata si ce mananca alti "romanasi".

Dar din moment ce pe moderatori nu-i deranjeaza... probabil ca eu n-am inteles prea bine scopul acestui site si ptr asta imi cer scuze.

webmasterXY*
    [13.07.10 19:00:10]

@roana71, sunt mahnit de faptul cum gandesti, esti printre seniorii acestui site, asteptarile ar fi fost cu totul altele, ai avut timp destul la dispozitie sa vezi cum se "misca" moderatorii, ceea ce este acceptat pe site si ceea ce nu este.

Ne-ar fi placut de asemenea sa citim si impresii scrise de tine, mai asteptam si avem rabdare.

[13.07.10 19:02:34]

Voi scrie, promit, dar intai sa plec in concediu.

Si promit sa scriu numai despre hotel , locatie, servicii...etc, in niciun caz de altii cat mananca si ce anume. La naiba, doar e concediu, vara, vacanta....nu stau sa numar de cate ori duce ala furculita la gura, mi se pare de 2 bani.

Nici eu nu-s manechin, nu mai am nici 20 de ani, am copii...dar in vacanta nu le interzic nimic, mananca ce si cat vor, daca si cand vor....doar suntem in vacanta, nu stau cu gura pe ei ca acasa. Dar cine n-are copii n-are de unde sa stie...asa ca cel mai bine e sa-si vada de treaba lui .

[13.07.10 19:48:31]

Mda....acum am mai citit si alte pareri despre acest hotel, asa ca scuze , webmaster18, acum am inteles mai multe.

[13.07.10 19:51:15]

Iti multumesc, roana71! Citeam cu groaza si ,,cu scirba" (te citez pt. ca mie nu-mi e permis nici un cuvint urit) cum altii scriu de mine cum ca erau pahare si farfurii pe masa, cum aratam si ce slip avea fiica-mea (cica tanga). Nimic adevarat: nu beau nici eu nici sotul, copilul isi lua suc, de mincat mincau toti si copilul avea un costum normal de baie.

Am peste 40 ani si eu si sotul, mi-am asteptat mult saptamina asta de concediu, am platit 700 E (aprox.) si am venit cu mai multe fire de par alb in cap pt. ca eu nu traiesc cu sopirle si daca am mai vazut, erau in cimp sau la expozitii, nicidecum in capul meu.

Tupeul de a-mi povesti impresiile (hotelul este perfect dar are mari probleme de administrare) mi-a fost pedepsit cu interventia nu stiu cui care avea o problema: familia mea. De unde pina unde, nu stiu. Dar vreau sa terminam capitolul si-ti multumesc inca o data ca ai reusit sa fii auzita de webmaster (mie nu mi-a raspuns, probabil nu avea ce).

mnvAUTOR REVIEW
    [15.07.10 19:04:33]

in principiu, daca iti place viata de noapte, preferi sa te distrezi prin cluburi pana dimineata, nu as recomanda aceasta statiune....ea este mai linistita, sunt terase, restaurante si cred ca am vazut si un club in centrul statiunii, dar cam atat. in schimb, viata de noapte gasesti din plin in statiunea sunny beach. Programul all inclusive se inchide la 23:30, desi barul ramane deschis si poti plati pentru ce vrei sa comanzi dupa aceasta ora.

webmasterXY*
    [18.07.10 15:58:36]

RobertCodescu, am şters ecoul total off-topic scris aici şi ţi-am acordat primul dintre cartonaşele noastre. Mai sunt doar 2...

[29.01.12 18:48:25]

@Andra M. - cartonas galben - 2 zile de suspendare. Postul de mai sus a fost sters.

Andra M., andutu, mituca10, mnv, roana71, ROXY
    Alte impresii din această RUBRICĂFesta Pomorie Resort: