Mănăstirea Putna

DIN Pitesti
înscris/ă în 05.06.08
MAR-2010

Manastirea Putna

Am fost in vizita la toate manastire din Moldova printre care si Manastirea Putna care mie personal mi se pare cea mai frumoasa. Locul acela plin de istorie, liniste si regasire iti da putere sa speri si sa iubesti tot ceea ce este frumos in viata. Drumul Gura Humorului - Putna este foarte bun. Va recomand in traseul Dvs sa treceti si sa va umpleti de liniste interioara.

Impresii încărcate de Tempo in 14.07.2010 13:38:31

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Tempo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 0 PMA (std) nota1  &  199 PMA (din 2 voturi) nota2
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

- Admin
[14.07.10 13:56:55]

tempo, ai beneficiat cumva de niscaiva SERVICII mai speciale acolo, la manastire? :) Vad ca ai notat cu 100% satisactie acest capitol! Ca si in multe alte cazuri, de altfel, la feld e impropriu.

Te rog nu mai trata cu superficialitate (nici) acest aspect, citeste fara graba si noteaza corect: in cazul recomandarilor "de calatorie" de obicei e potrivit sa dai note doar la capitolele "Cadrul natural" si "Distractie si relaxare", iar la recomandarile despre cazari cam intotdeauna se pot da note la toate.

Te rog tine cont de aceste recomandari; a continua ca si pana acum, postand "impresii" din doua-trei propozitii (din categoria "la kg") si notand aiurea arunca o amara impresie de superficialitate in ce priveste activitatea ta pe acest site. Si nu doar mie, te asigur de asta!

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[14.07.10 14:19:04]

cum in engleza la "slujba" (in biserica) se spune "service", putem banui ca a asistat la oficierea uneia... :))

revenind putin in registrul serios, am putea admite totusi ca explicatiile oferite de catre maicute/calugari (ghizi) la unele manastiri sa fie privite ca niste servicii si sa fie punctate ca atare. dar atunci, ar fi trebuit si pomenite in cadrul impresiilor. parerea mea...

[14.07.10 14:25:58]
Am fost in vizita la toate manastire din Moldova

Urmărind activitatea deosebită a acestui user, nu pot decât, să mă rog la ... webmaster, să nu-l lase să ne scrie astfel de review-uri, pentru toate Mănăstirile din Moldova. Ar fi un sacrilegiu şi ar fi păcat, ca astfel de review-uri, să fie memorate la un loc, cu review-urile impresionante, ce există deja pe sait.

Plus că, la câte postări are, sincer, eu pierd din vedere review-urile cu adevărat importante. De exemplu, era cât pe ce să pierd ultimul review al lui divio, despre Tenerife.

Puteți evalua ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
- magdalena
[14.07.10 18:28:36]

Aici subscriu si eu..., daca s-ar mai "lungi" fereastra de "ultimele impresii", ar fi bine...

Cred ca la cati useri posteaza acum trec doua ferestre de acest gen pe zi.

[14.07.10 18:35:15]

@magdalena

Nu trec doua, trec 99. pe bune, mai ales ca-i perioada cand o parte dintre noi, deja se intorc din vacanta. Eu cred ca, lungirea ferestrei de Ultime Impresii, cea din dreapta-jos, nu se poate face suficient incat sa ajunga, dar, la rubrica Ultimele impresii postate, de sub antet, langa Forum, unde azi se pot vedea ultimele 10 impresii, se mai poate lucra/se mai poate largi.

Dar, asta-i subiect pentru forum.

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[14.07.10 19:58:11]

@magdalena > daca vrei sa urmaresti o anumita destinatie (sau mai multe) mergi in "Contul meu" (mai corect... al tau!) si ai acolo un tab unde poti bifa tarile/destinatiile ce sunt interesante pt. tine si apoi vei primi mailuri la orice noua rubrica (review) ce apare pe sait. astfel, nu vei mai pierde nimic! decat timpul, sa te descurci in avalansa de mailuri... :))

[14.07.10 20:29:46]

Dragos

Corect, dar din cand in cand mai apar review-uri interesante si de prin alte parti. Iar daca bifez tot, vai de capul meu :)

- magdalena
[14.07.10 21:14:37]

Aveti amandoi dreptate! Asa ca, "ramane cum s-a stabilit"...

- raduu1972
[08.02.11 20:30:02]

O cantitate foarte mare de informatii despre impresionantele manastiri din Moldova ale poporului nostru. Ecourile par a fi mult mai consistente... drept pentru care ma vad obligat ca in lipsa de altceva sa votez un ecou.

pagină generată in 0.082857131958 sec