ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2022
DEZASTRU

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

Nu recomand acest hotel și nu vom reveni niciodată

Când am ajuns prima impresie a fost una buna, recepția este frumos amenajata și chiar pare că ai așteptări mari de la acest hotel care se vrea a fi de 5 stele.

Mare a fost nemultumirea când am intrat în camere și am avut parte de surprize neplăcute...

despre SERVICII

Am rezervat un sejur pentru 4 zile, însă am plecat după prima zi, deoarece am fost profund dezamagiți de condițiile cazării.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Când am ajuns în camere am fost întâmpinați de ghemotoace de păr pe jos, un miros greu de canalizare și insecte (un gândac circula grandios prin cameră). Am chemat femeia de serviciu să curețe atunci când am ajuns și tot ce a putut să facă aceasta a fost să măture părul de pe jos superficial cu o mătură vai de ea și să șteargă puțin praful.

Seara era imposibil să deschizi geamul, deoarece era invazie de molii, se adunau la lumina becului.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Restaurantul era încăpător, iar de mâncare nu pot spune că m-a dat pe spate. Ar fi putut să mai diversifice...

În plus, nu toate preparatele erau proaspete. Legumele nu aveau gust, painea era tare... În concluzie, nu am fost prea mulțumiți.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja a fost cred că singura care nu a dezamagit. Apa curată, nisip fin.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Pe marginea piscinei puteai vedea verdeața, iar în interior era plină de nisip...

Pentru a lua prosoape trebuia să mergi la un anumit interval de ore (10-12 și 16-18), altfel rămâneai fără.

Trimis de anamaria27 in 06.08.22 19:28:04
Validat / Publicat: 06.08.22 20:48:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur, Sf. Constantin și Elena, Nessebar... Plăcut impresionați de hotelurile Astor Garden și Aquahouse Hotel & Spa, ambele în stațiunea Sf. Constantin și Elena plasate unul langă celelalte.

VIZUALIZĂRI: 1882 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anamaria27); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.08.22 20:48:12]

@anamaria27: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 108611&hid=6195.

[06.08.22 20:48:38]

Rog NU mai puneți punct după titlul!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[07.08.22 00:26:49]

Nu ştiu ce să zic.

Acest hotel mi-a atras atenţia încă din urmă cu mulţi ani pentru poziţionarea deosebită, pentru supervederea panoramică asupra întregului golf din camerele cu vedere la mare, pentru amuzamentul de a coborî cu liftul la plajă şi pentru plaja frumoasă.

Nu l-am ales atunci ştiind că nivelul serviciilor oferite era sub aşteptările mele.

M-am bucurat apoi să aflu că hotelul a fost renovat prin 2018 sau 2019, camerele arătau foarte bine în poze, impresiile erau tot mai bune, ba chiar auzisem că l-au reclasificat la cinci stele, ceea ce îmi dădea tot mai multă încredere.

În aceste condiţii, review-ul tău mă surprinde ca un duş rece.

Rămân totuşi câteva aspecte care nu-mi sunt prea clare.

Câte camere aţi avut fiind patru adulţi şi un copil? Preţul este clar pentru tot grupul.

Ambele camere au avut deficienţe la capitolul curăţenie şi prin ambele defila câte un gândac?

Nu ar fi fost mai logic să soliciţi mai întâi schimbarea camerei înainte de a lua decizia de a pleca?

Când am făcut check-out a fost nevoie să avem o mică polemică cu baiatul de la recepție care spunea că suma pe care am achitat-o în hotel pentru parcare (dacă vrei un loc de parcare la umbră trebuie să plătești 15 leva pe seară) trebuie restituită de agenția de booking. Până la urmă ne-a fost restituită suma de bani (am plătit parcarea pentru 3 nopți) dupa câteva minute de așteptare.

Parcarea la acest hotel ştiam că este gratuită. De ce a trebuit să plăteşti?

=

Nişte fotografii de acolo ar fi fost utile

anamaria27AUTOR REVIEW
[07.08.22 01:11:52]

@nicole33: Am stat în 2 camere amplasate una langa cealaltă. Doi adulți într-o cameră și alți 2 adulți+ copil în altă cameră. Ambele camere "beneficiau" de aceleași condiții.

"Parcarea la acest hotel ştiam că este gratuită. De ce a trebuit să plăteşti? "

Dacă vreți să vă lăsați mașina în soare, da au și parcare gratuită, însă au și un fel de parcare privată amenajată unde puteți ține mașina la umbră și desigur este contra cost.

"Mai ciudat mi se pare faptul că ai renunţat fără să clipeşti la aproape 700 de euro, două treimi din preţul cazării, dar te-ai ambiţionat să recuperezi contravaloarea a două zile de parcare, aproximativ 15 euro. "

Nu am pierdut banii, deoarece am trimis mail agenției de turism prin care am făcut rezervarea și ni se va restitui suma pentru 2 nopti de cazare.

"Cam greu să-ţi dai seama după doar o zi că mâncarea nu este suficient de diversificată... "

Înainte de a ajunge la acest hotel, am fost cazați în stațiunea St. Constantin și Elena la un resort care ne-a lăsat foarte placut impresionați de toate serviciile. Pentru ambele sejururi am plătit aproximativ același preț. Am tras această concluzie făcând comparația dintre ce îmi oferea primul hotel și ce oferea acest hotel...

[07.08.22 08:48:19]

La care hotel ați stat?

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[07.08.22 10:47:12]

@anamaria27:

Să ne scrii şi nouă când primeşti banii înapoi.

Şi acasă la mine maşina stă în soare şi nu sughite.

Cât timp maşina poate fi parcată în siguranţă dincolo de bariera de acces, pentru mine este ok.

Singurele două hoteluri de cinci stele din Constantin şi Elena care ar putea oferi servicii mulţumitoare NU acceptă sejururi mai scurte de şapte nopţi. Despre restul... degustibus

Ar fi interesant să scrii şi despre hotelul care ţi-a plăcut, că de recenzii negative deja s-a umplut saitul

anamaria27
Alte impresii din această RUBRICĂParadise Beach Hotel [Robinson]: