ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2010
    ÎNSCRIS: 12.07.10
    JUL-2010
    2 AD. + 2 COPII -- v: 6 & 11 ani

Minunat

Neam intors cu doua zile in urma, a fost a treia vacanta in turcia. Am mers cu * * * pe care il recomand calduros.

De la aeroport pana la hotel se fac vreo 30, 40km. Acesta era langa Amara Club Marine. Hotelul avea doua receptii ujna de check-in si cealalalta de check-out. In receptie era o femeie care nea servit cu rahat si nea dat cu o crema transparenta pe maini. In stanga este receptia si in treapta este un bar si locul unde se face rezervare la restaurantele a'la carte. Cele doua receptii sunt unite printrun coridor.

Dupa ce am rezervat camera am mers sa mancam fiindca a trebuit sa neo curete. Nu mi-a placut faptul ca era si mancare de prinz dar in rest totul ok. Hotelul are trei restaurante principale dar unul dintre ele era deschis dor pentru dinner.

Hotelul are noua restaurante a'la carte: libanez 30 eur persoana, doua japoneze si unul chinezesc 20 eur persoana, iar restul mediteranean, italian, si doua turcesti 10 eur persoana, erau si doua restaurante free: mexican si inca unul turcesc. Eu am fost doar la doua dintre ele turcesc si italian si pot spune ca sunt excelente, nu am ce comenta.

Avea 18 baruri in total si o patiserie. Barurile aveau foarte mute bauturi majoritatea free si patiseria tot free unde prajiturile nu mi sau parut nemaipomenite. Barul principal era lotus bar, unde puteai urmari meciuri de fotbal.

Pentru copiii cu varste sub sapte ani era kids kingdom aici era o mica gradina zoologica, un fast food, si tobogane leagane la greu. Am stat aici dor cateva ore asa ca atat pot spune.

Era si un par acvatic cu 10 topogane mari.

Piscinele miau placut curate doar canu prea gaseai patuturi pentru 4 persoane, asta doar la cele principale vreo 3 cred. In total erau 16 piscine zic ei desi eu cred ca erau 15 oricum ajungeau.

Despre spa nustiu ce sa zic fiindca n-am fost orcum am auzit cai frumos dar scump.

Am ales terace family camera pe 53mp. Paturile mari, inalte si tari adica foarte comode, cred eu. Am stat la etajul 3 in fata aveam un loc de joaca pentru copii si un restaurant a'la carte turcesc si o piscina mai mica unde gaseai locuri libere tot restul zilei.

Activitati erau destule puteai face scufundari, te puteai da cu banana, cu parasuta si altele care nu stiu cum se numesc.

Pe plaja erau multe locuri dar ocuipate toate. Nisip era dar intrarea in mare oribila plina de pietre. Dar in rest foarte frumos pesti multi care veneau foarte aproape de tarm erau foarte colorati si daca ai ochelari buni poti sai vezi. Erau zone foarte frumoase pe acre merita sa le vezi cu pesti cu scoici multe si frumoase. Eu am vazut toate aste cu ochelari de snorcheling.

Hotelul are 3 pontoane si un dig la capatul caruia este restaurantul mediteranean mermaid. Primul ponton din stanga este pentru elicopter. Al doilea este free doar pentru turisti V.I.P, si pentru ceilalti intrarea este 15eur copiii sub 12 ani free. Pontonul are la intrare un bar in dreapta cu marea majoritate a bauturilor free si instanga sunt fructe si prajituri tot free. Extra sunt bauturile de lux si mancare comandata. Pe ponton sunt trei jacuzii free, un hamac, si doua locuri in care iti poti face masaj. Pe ponton sunt patuturi si pavilioane. Al treilea are niste perne mai mari pe care poti sta si seslonguri in rest nimic special. Al patrulea este digul unde vin niste bari mai mari, simple si de luxe care nu stau mult acolo. Digul incepe di marginea din dreapta a hotelului.

Pentru turisti V.I.P exista o zona speciala formata din vile si apartamente de luxe. Aici exista si un bar si un restaurant cu specific continental doar pentru turisti V.I.P.

Serviciile au fost bune desi cateodata chelneri nu prea faceau fata.

Hotelul mi s-a parut interesant si il recomand calduros.

Trimis de caly000* in 12.07.10 16:12:47
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: likia world belek club voiage sorgun select

VIZUALIZĂRI: 1695 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (caly000*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 96.00 EUR pe cameră

presario
    [12.07.10 16:16:07]

La ce folosea crema aia transparenta cu care v-a dat pe maini ?

anca_l*
    [12.07.10 16:19:19]

Nu stiu daca numai mi se pare, dar eu am impresia ca au inceput copiii sa scrie pe forum.Oricum felicitari si te rasplatesc cu un vot/

[12.07.10 16:34:05]

caly000 - te rog respecta cerinta expres scrisa cu rosu - fara referiri pozitive, recomandari de agentii in impresii - sunt considerate reclama si sunt pedepsite administrativ!

Esti la inceput si ai parte de intelegere, insa in cazul unor recidive, altfel vor sta lucrurile!

ValiVieru
    [12.07.10 18:44:55]

Cred ca se inseala Caly000 , era o lotiune de curatare pe care o folosesc turcii , am intalnit in multe restaurante din Istanbul si pot spune ca si noi la Rixos Premium am fost asteptati la fel...nu era obligatoriu sa o folosesti cine vroia .

[12.07.10 20:39:47]

caly000 am atasat aceasta melodie sper sa placa, insa putem schimba la cerere!

caly000*AUTOR REVIEW
    [13.07.10 14:04:40]