ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2022
JUN-2022
Familie
EXCELENT

Un Hotel Cuminte si Linistit

Am ales aceasta cazare pentru un weekend. Am cautat un hotel cu apa termala si am gasit Astor Garden, de care habar nu aveam (nu am avut recomandari).

Drumul a fost ca de obicei acelasi fara mentiuni deosebite. (mergem in Bulgaria din 2004).

Am ramas placut impresionati de locatie si hotel care arata exact ca in poze si filmuletele de pe youtube, ba ceva mai bine in realitate.

Nu pot sa parasesc acesta sectiune inainte sa mentionez ca anul trecut am fost la 5 * la RIU. Comparatia se poate face cu usurinta. 30% cu + pentru RIU palace Sunny Beach

despre SERVICII

Toata suflarea angajatilor, politicosi si plini de bunavointa asa cum sunt peste tot gazdele din Bulgaria. Fara repros. Totul a fost bine dar nu foarte bine. Nu am comentarii.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Canera excelenta, cu vedere la mare. Curata, spatioasa si dotata cu toate cele necesare.

Seturi intregi de cosmeticale, servanta cu frigider (super plin de bauturi), aparat de facut cafea Nescafe, apa plata la 1 1/2.

Televizor mare cu zeci de programe inclusiv 2 romanesti (Realitatea si TVR international), balcon larg cu uscator de prosoape.

Curatenie zilnica si schimbat prosape si reimprospatat barul.

Aerul conditionat nu l-am foslosit. Patul XXL cu saltele foarte confortabile. Somn linistit :)

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea in nota obisnuita cu meniuri standard bulgaresti. In fiecare zi, pe gustul tuturor, vita, porc, peste, pui. Nici o nota in plus nici o nota minus. Obisnuitii sejururilor din bulgaria stiu despre ce vorbesc. Totul corect, prospat si indestulator.

O nota proasta - Nu aveau apa carbogazoasa sau sifon nicaieri, iar barul din sala de mese avea gratuit doar bere si vin si desigur racoritoare la tonomat.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Aveau insa picina in curtea din spate cu sute de sezlonguri si umbrele, indestulator pentru toata lumea, organizata in gradina ca o mare oaza de verdeata si bun gust, super intretinuta. Cu statui si pesti in bazin... totul fara cuvinte.

Trimis de raduluigi in 16.06.22 10:37:20
Validat / Publicat: 16.06.22 11:32:32

VIZUALIZĂRI: 3485 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raduluigi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.06.22 11:32:18]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 07713&hid=23367.

[16.06.22 16:31:22]

raduluigiPHONEAUTOR REVIEW
[16.06.22 16:38:11]

@webmasterX: Voi mai incarca imagini. Nu am avut rabdare. Pozele au rezolutie mare...

creiveanPHONE
[16.06.22 18:15:14]

@raduluigi: Nu am facut plaje din cauza timpului nefavorabil insa plaja arata superb iar marea ca de obicei, umeda.

Hmm... Parcă nici marea mahmureală nu era altfel... tot umedă era... ????????????

Văd că și Marea Neagră de la bulgari ii umedă... o fi ceva în apă care o face umedă, altfel nu-mi explic... ????????????

Eu zic sa nici nu mai faci plaje la o astfel de mare... umedă. Nu merită ????????????

Glumesc doar... Chiar m-am binedispus!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[16.06.22 19:40:29]

@raduluigi:

Poate ar fi fost util de precizat şi faptul că tot dulapul ăla plin cu de toate era contra cost. Când am fost eu la Astor Garden doar sticla de apă de 1,5 litri era gratuită şi nici nu am primit o alta pe durata sejurului petrecut acolo, destul de dezamăgitor pentru un hotel cu concept ultra all inclusive.

Cititorii eventual interesaţi de o vizită la acest hotel ar putea fi dezamăgiţi şi de programul all inclusive-ului care este 10.30-23.00, în rest doar apa şi sucurile mai fiind gratuite

resita2009
[19.06.22 07:50:57]

Plaja foarte mica, de fapt este un golfulet acolo. Am trecut pe acolo de vreo 3-4 ori si mereu era ingramadeala in apa, parca erai la coada la supermarket. Seara la plimbare mereu admiram hotelul dar sincer nu m-as incumeta sa vin in plin sezon, la ce mica e plaja deoarece am ajuns la varsta la care vreau liniste, cat de multa liniste.

Iar daca, asa cum a spus colega noastra mai sus, programul de AI incepe la 10:30 nici gand

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[19.06.22 09:02:14]

@resita2009:

Ştiu unde este plaja lui Astor chiar dacă nu am beneficiat de aceasta, aflată în plin proces de amenajare la data vizitei mele în luna mai. Nu m-am gândit atunci că s-ar putea dovedi insuficientă pentru toţi turiştii cazaţi în hotel. Intrarea în mare m-ar fi interesat mai mult dacă a fost rezolvată, din amintirile mele mai vechi în zona respectivă fiind destule pietre în mare.

M-a amuzat comparaţia cu "coada la supermarket"

Un plus important al acestui hotel, nemenţionat de autorul impresiilor, îl constituie parcarea, exterioară şi subterană, încăpătoare şi, mai ales, gratuită.

Pe mine nu ora de început a programului all inclusive m-ar deranja, deoarece nu simt nevoia să consum alcool aşa de dimineaţă, ci cea de final, deoarece nu mă culc odată cu găinile

creivean, raduluigi, resita2009
Alte impresii din această RUBRICĂAstor Garden Hotel: