ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2010
DE mtbr
ÎNSCRIS: 29.06.09
JUN-2010

Un concediu reusit

Drumul de la Bucuresti la Neos Marmaras noi l-am parcurs astfel: Bucuresti – Sofia si Sofia - Neos Marmaras. La Sofia ne-am oprit la hotelul Atlantic, situat foarte aproape de centura Sofiei. Am pornit mai departe ziua urmatoare.

La Lagomandra am fost cazati intr-un junior suite la parter. Camerele erau foarte curate. Zilnic maturau si spalau pe jos. Lenjeria o schimbau la 2 zile, iar prosoapele de fiecare data cand erau puse pe marginea cazii.

In camera mare erau doua paturi, iar in camera mai mica o canapea extensibila, televizoare in ambele camere. Aveam in baie si o cabina pentru dus si o cada cu hidromasaj.

In baie am avut o problema. Iesea apa printre rosturi, intre chiuveta si toaleta, destul de departe de scurgere. Am pus un mop sa absoarba apa care se strangea. Aveam de gand a doua zi sa anuntam defectiunea. Cand am venit de la plaja, am gasit mopul intr-un colt si am fost placut surprinsa sa constat ca nu se mai strangea apa. Cand au facut curatenie au gasit mopul imbibat cu apa si si-au dat seama ca ceva nu este in regula. Nu am apucat sa reclamam defectiunea.

Pe balcon era o masuta cu 4 scaune si un suport pentru uscat prosoape.

Mancarea a fost foarte buna si pentru toate gusturile.

Dimineata: cereale, oua fierte sau ochiuri, cabanos, omleta, mezeluri, telemea, cascaval, unt, gem, friganele, rosii, castraveti, masline, cafea, suc, lapte cald si rece, prajituri fara crema, pepene …

Seara: cartofi prajiti, gratar de pui sau porc, frigarui, chiftele, musaca, placinta cu legume sau telemea, fasole verde cu carne, salate, prajituri, fructe, spaghete si diverse sosuri …

La masa nu mi-a placut faptul ca nu prea stiai ce mananci. Denumirile mancarurilor erau scrise, mai mult sau mai putin citet, in lb. greaca. Am vazut, e drept, si cateva incercari in limba engleza. Oricum mancarea era buna si poate ca pentru unii conteaza mai putin denumirea.

La plaja era foarte bine si nu era aglomeratie. Apa era foarte curata, foarte sarata si destul de adanca la mal.

Piscina avea si o zona pentru copiii mai mici. In cealalta parte, apa avea o adancime cuprinsa intre 1, 10-1, 50 m. Apa din piscina era curata si destul de calda. Puteam merge la piscina si la Lagomandra Beach.

Noi am fost in excursie la Muntele Athos, am facut turul Sithoniei si am vizitat pestera de la Petralona.

Am sa atasez si cateva fotografii din camera, de la piscine si din complex.

Trimis de mtbr in 10.07.10 20:58:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 4836 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mtbr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera mare din junior suite

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[10.07.10 21:35:44]

Felicitari pentru un review placut si echilibrat cat si pentru o vacanta reusita. Locul e superb, plaja e superba, apa e cumplit de albastra si curata, iar piscinele sunt foarte frumoase. Un vot de incurajare.

danieltanase*
[11.07.10 13:52:18]

Felicitari pentru poze inainte de toate. Le apreciez foarte mult pentru ca si eu sunt de parere ca in Halkidiki se pot gasi o multime de locuri fantastice si apa este incredibila peste tot. Eu sunt pro Grecia 100%.

Pt cei cu initiativa si un pic curajosi Grecia este aproape si poate oferi niste vacante fantastice.

Punctaj maxim!

Daniel

ovidius
[28.07.10 23:34:47]

Salut,ma bucur ca ati avut un concediu placut!As vrea sa intreb cum era locul de joaca pentru copii si piscina .Cred ca vom merge si noi acolo si am vrea sa umplem si timpul copiilor.

mtbrAUTOR REVIEW
[09.08.10 18:55:38]

Cei cazati la Lagomandra pot merge si la piscina de la Lagomandra Beach.

Ambele piscine au si apa pentru copii mici (2-3 ani). Baiatul meu de 8 ani intra fara colac in piscina mare, la 1. 20 m. Apa este foarte curata.

La Lagomandra Beach este un loc de joaca pentru copii cu leagane si tobogane.

La Lagomandra este un teren de baschet si sunt 2 Air-hockey FIRE.

dandian
[11.01.11 15:07:50]

multumesc de descriere, dorim si noi in acest iunie de 2011 sa ajungem la acest hotel. Spuneti-mi va rog: bautura -apa, suc, bere, era ceva inclus la demipensiune in momentul mesei? Caci initial am dorit pe Gerakini Beach, iar apoi ne-am razgandit din acest motiv.

mtbrAUTOR REVIEW
[11.01.11 16:42:27]

Dimineata erau sucuri la dozator (dar noi nu le-am incercat), lapte (cald sau rece), apa, cafea si puteai prepara ceai (apa fierbinte + plicuri de ceai de diverse tipuri). Seara toate bauturile erau contra cost.

Va doresc un concediu placut!

dandian, danieltanase*, ionescunic, mtbr, ovidius
Alte impresii din această RUBRICĂLagomandra Hotel & Spa [Elia Nikiti]: