ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2010
  • GR. VÂRSTĂ: sub 20 ani
    ÎNSCRIS: 09.07.10
    JUN-2010

Revenim cu placere! (varianta originala)

Andreolas Beach Hotel este situat mai la marginea statiunii chiar pe plaja ferit noaptea de galagie, dar aproape de Barurile, Cluburile, Cafenele din centrul statiunii. Centrul consta in 2 strazi foarte lungi populate cu nenumarate taverne, magazine, supermarket-uri, etc!

Statiunea este plina de englezi, dar chiar te simti bine in preaja lor, desi sunt galagiosi, pe mine nu mai deranjat!

Dintre toate statiiunile insulei LAGANAs v-o recomand!

Statiunea este foarte mare, ai ce face nu stai degeaba (atat ziua cat si noaptea).

Preturi ok venit de persoana pt 7 nopti 200-250€ (mancare la restaurant bine inteles)

Excursiile optionale:

Noi am facut doar croazierea insulei hotare luata din sfaturile turistilor ce-au stat 12 nopti si le-au facut pe toate!

Croaziera in jurul insulei de 20€ merita toti bani si contine:

- o ora jumate oprire la NAVAGIO ce este ceva foarte deosebit!

- 2 opriri pt mare aproape de malurile unor statiuni!

- pesterile albastre, etc!

- Se pleca din portul capital si tot acolo se ajunge!

Preturile pe vas:

- 2€ cutie 0, 33ml cola

- 6€ 2 frigarui cat degetu mic cu 5-6 cartofi

In schimb a meritat acel ZERO CAFE ce este o combinatie intre inghetata si cafea 2, 5€.

Hotelul e ok are piscina, camerele sunt curate, dar la miculde un nu se serveste APA ci doar:

- o apa colorata numita ORANGE JUICE

- sunca, cascaval, lapte, cereleale, unt, gem de capsuni, si compot de caise!

La agentia partenera din LAGANAs o veti gasi pe CATALINA o fata de treaba romananca! Luati de la ea excursiile sunt cele mai ieftine!

Cam atat am avut de spun eu o sa mai trec pe acolo pt alte detalii id meu pe mes este''dealerugg''va raspund cu orice placere la orice intrebare!

(Frigiderul se plateste pe zi 3€)

(AC 5€ nu am luat era racoare)

(Hotelul are restaurant poti lua pranzul acolo cu o panorama deosebita si preturi rezonabile! )

(Apa e foarte mica la mal trebuie mers muuuult ca sa poti inota, dar este curata)

Sper ca v-am fost de folos!

Noi mai trecem pe acolo, de la vecina de camera ce a mers in toate excursiile (Turul Insulei cu autocarul, Insula Kefalonia, Seara Greceasca, Navagio) cea mai frumoasa e Navagio, si ca seara greceasca este f frumoasa dar consumatia lasa de dorit (asa am fost si noi in Paralia Katerini si a fost lafel bani iam dat pe atmosfera, consumatia nu era mai mult de 5€)

Pt oricare alte detalli si poze id meu este "dealerugg"

Comentariul de sus este tot de pe contul meu dar l-a postat o persoana ce dorea sa faca rau imi cer scuze pt cele intamplate.

Trimis de Vlad Lucian* in 09.07.10 21:39:04
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: paralia, salonic

VIZUALIZĂRI: 5336 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Vlad Lucian*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 epava de la navagio
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

bitnic
    [07.07.10 22:31:19]

Ce pacat sa ajungi pe Zakynthos, sa vezi plaja de la Navagio si sa declari ca nu e mare lucru! Poate nu v-au lasat aproape de plaja pentru ca anul trecut cei care au optat pentru croaziera au prins o zi cu valuri si vaporul nu a putut acosta langa plaja, ramanand in larg si a disparut frumusetea exotica a plajei. Noi am optat pentru inchirierea unei masini si astfel am vazut Navagio si de sus, lejer fara sa ne fugareasca programul grupului, iar pe plaja ne-am dus dupa pranz cand trecuse valul mare de turisti. Ce amintiri m-au rascolit!

georgiana
    [07.07.10 22:42:02]

Eu doar pentru o seara greceasca imi vine sa bag cheile in contact si sa ajung acolo,iar pe tine,nu te-a impresionat,ca ai spus ca ''e nimic''!

Daca nici plaja Navagio nu ti-a placut,atunci....ce-as putea sa te mai intreb pe id-ul tau de mes,pe care il expui pe review,cu multa mandrie?

Multumesc frumos,pentru sinceritate!poate era mai bine sa nu te obosesti sa ajungi pana acolo,atatia km,ca sa spui ca cea mai fotografiata plaja din Grecia nu e frumoasa !

Nu,mie nu mi-ai fost de folos!

sbacau
    [08.07.10 13:28:12]

se pare ca nu esti usor de impresionat, zona aceasta superba de obicei starneste emotii si dorinta de revenire.

Cu optionalele te inteleg, dar ca sa spui ca o cola la 2 euro e scumpa... mai vezi in taverne preturile si apoi mai discutam.

(Frigiderul se plateste pe zi 3€ nu cam se merita e racoare in camera) aici nu am inteles: e vorba despre aer conditionat sau despre frigider? Daca e aerul conditionat, atunci e ok, nu se simtea nevoia datorita camerei racoroase... Daca e frigiderul... ce treaba are racoarea din camera? Adica vrei sa spui ca e asa racoare in camera ca de lasai berea pe calorifer o gaseai bocna? Daca asa e, nu ma mira ca nu ai fost inpresionat, te-or fi cazat oamenii pe acolo in vreun iglu...

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [09.07.10 07:54:19]

Am vazut si eu hotelul pe afara, arata bine si e bine pozitionat, deci cei ce vor sa ajunga ieftin in insula si in capitala elena a oamenilor in stare de ebrietate e un loc bun. Problema cu frigiderul... e cel putin ciudata, dar nu exclusa am mai auzit de astfel de treburi dar nu ma atrag astfel de hoteluri unde platesti mai mult pe AC si frigider decat pe cazare.

Despre Navaggio ce sa spun, daca acolo nu a fost cine stie ce, oare unde sa fie o plaja misto pentru tine? In Laganas nu? diferenta e ca Navaggio e cea mai pozata plaja din Europa, oare de ce? degeaba ca e urata cu bolovani si apa rece si adanca, deci sa cred ca e ca in filmele americane: "nothing to see here"?

Despre seara greceasca nu stiu sa spun nimic dar nu inteleg de ce ai mers si la ce te asteptai la strep-tease grecesc sau la ce? Asa ceva nu exista, e vorba de o seara de muzica live si dansuri populare si unde mai si manaci ceva ce ti se da acolo.

Gresela mare e sa mergi prin excursie organizata pentru ca masa e sigur la portie si pretul mai mare , in fiecare statiune sunt taverne care organizeaza seri grecesti autentice si unde comazi si platesti ce ai comandat si nici un ban in plus. Noi am fost la asa ceva in Kalamaki si a fost extraordinar , toti clientii au dansat impreuna cu dansatorii 4-5 ore cat a durat momentul artistic.

NOTA WEBMASTER: ecourile de mai sus au fost postate initial la "prima varianta a review-ului" si mutate ulterior de mine aici.

pepsi70ro
    [09.07.10 22:09:32]

Ar fi interesant sa vedem niste poze mai ales cu Navagio

[09.07.10 22:10:52]

voi pune acum

[09.07.10 23:36:45]

Vlad Lucian - am luat de buna afirmatia ta, insa astept explicatii si argumente suplimentare -- vad ca totusi sunt doi utiliatori diferiti, "lukyan" si "Vlad Lucian" - ce potis a-mi spui despre acest lucru?

Poti raspunde aici (preferabil) sau, daca doresti, imi poti scrie un mesaj personal

[09.07.10 23:56:42]

lukyan este contul meu dar, cineva a aflat parola si a scris ce a vrut el daca se poate doresc sa fie sterse toate comentariile. multumesc

[10.07.10 00:03:07]

nu inteleg dece trb sa le mutati ecourile sunt de la acel comentariu nu de la asta mi se pare sincer ciudat.

[10.07.10 00:19:43]

si mie mi se pare ciudata toata povestea asta, cu "aflat parola si vrut sa faca rau" .

O sa studiez un pic, candva (acum nu am timp) apoi iau o decizie.

amfost16
    [10.07.10 09:16:42]

Zakynthos este o destinatie ideala pt. relaxare si liniste nu pt. altceva, seara greceasca este in spiritul grecesc nu romanesc...

[01.08.10 05:42:17]

bun, am studiat; nu mi s-a parut ca exista diferente de substanta intre cele doua "versiuni", astfel ca am sters "versiunea ppostata de persoana rauvoitoare" si am pastrat-o pe aceasta.

[01.08.10 12:20:17]

ok,dar si comentariile lui cred ca ar fii sterse PE UNI II DERUTA!

Vlad Lucian*
    Alte impresii din această RUBRICĂAndreolas Hotel: