ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2016
ÎNSCRIS: 10.09.16
SEP-2016

încărcat de pe telefon!

Hotel Andreolas din Laganas

Am fost cazata la hotel Andreolas în laganas la camera 110 pe 4 septembrie 2016, acolo am fost întâmpinată chiar de patronul hotelului care este un om cam indiferent si rece fata de clienți hotelului.

Am primit camera la nive 0, o camera cu miros de mucegai si mobilier umflat de apa, am rugat să îmi dea alta camera contra cost dar am fost refuzată sec si cu indiferenta. Am fost nevoită să renunț la 3 nopți de cazare deoarece copilul meu are astm si nu a mai putut suporta mirosul de lângă pat în momentul când se așeză să doarmă. Păcat de frumusețea exteriorului si si locul unde este amplasat acest hotel.

Desi la exterior are o plancarda cu un anunț ,,restaurant'' nu are acest serviciu.

După micul dejun care se repetă zilnic cu aceleași mâncăruri sărăcăcios, se ia fetele de masa si rămân niste mese neîngrijite si scaune deteriorate. (dezgustător). Păcat...

Internetul nu este decât la piscina, hol recepție, si bar cu semnal slăbuț.

Se face curat, personalul hotelului amabil (cu excepție patron si d-na care îl însoțește dupamiaza).

Am uitat sa spun copilului ca nu are voie cu băuturi sau altceva dinafară hotelului, iar copilul a mers la piscina cu un suc din camera, bineînțeles ca (omul acru si grețos) patronul a mers la masuta unde stătea copilul, a luat sucul si fara sa ii vorbească l-a aruncat la cos.

Ne-am simțit nerespectati în acest hotel indiferent de prețulcazari. DEZGUSTATOR. Nu ne vom mai caza la andreolas si nu il recomand nimanui, după experienta trăită acolo.

În hotelul janoo, unde am servit mâncare și băuturi regim restaurant am fost tratați cu respect si este super frumos.

Trimis de zamf in 10.09.16 11:23:02
Validat / Publicat: 10.09.16 13:05:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Argassi hotel crssi akty.

VIZUALIZĂRI: 2129 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zamf); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Noptiera scoasă de lângă pat cu miros insuportabil. si tot a persistat mirosul

webmasterX [10.09.16 11:31:52] »

@zamf: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

adrianaglogo [12.09.16 18:26:33] »

@zamf: Spui ca v-ati simtit nerespectati pentru pretul cazarii. Se intelege ca ar fi unul mic. 50 E / noapte pt 3 persoane nu e un pret modic. Nu astepti lux si mic dejun de vis, dar curatenie si bun simt astepti categoric.

De acord ca nu vii la piscina cu sucul din camera, dar tine de bunul simt sa il atentioneze pe copil.

Acum doi ani am avut si eu pe lista scurta acest hotel, dar am ales altul, Esperia, unde a fost foarye bine.

Bine ca ai scris despre cum a fost.

zamf [12.09.16 20:00:03] »

@adrianaglogo: da... eu asta am intampinat, poate in alte camere o fi mai bn.

Dar totusi comportamentul patronului te lasa cu un gust amar, iar acel mic dejun mai bn nu il include in programu hotelului decat sa de zilnic aceleasi produse ba chiar laptele era transparent (am ramas masca cand am vazut cum arata) cafeaua la fel (dar sa zicem ca e cafea)

Ce tine de aspectul meselor si scaunelor... mie mi se pare urat pentru ca te duci si dai comanda la barul lui de bauturi si ti le serveste pe o masa care putea fi lasata cu fata de masa care o pune dimineata la mic dejun... dar ce sa faca si el, nu are bani sa dea la nufaru sa le pastreze pe mese toata ziua.

adrianaglogo, zamf
    Alte impresii din această RUBRICĂAndreolas Hotel: