ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2010
DIN: Arad
ÎNSCRIS: 07.07.10
JUN-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Se vrea sa fie ceva ce nu este...

Numai ce am venit din concediu pe care am ales sa-l petrecem la Mamaia (cam asa facem in fiecare an), insa de data asta am ales nordul statiunii, care e mai linistit.

Am ajuns la hotel pe la ora 13 si ne-am cazat in 10 minute (cam cat a duart sa completam formularele si sa ne aducem bagajele) receptionera a fost foarte draguta (una din ele, ca celelalte sunt mai "cu nasul pe sus").

Am ramas surprins placuta, cand am vazut ca agentia chiar a sunat si am fost cazati la etajul care vroiam.

Camera era suficient de mare pentru a petrece concediul acolo, baia la fel. Pe cand camera era frumos renovata, chiar arata a 4****, la baie deja se putea vedea cum a trecut vremea peste cabina de dus, scurgerea de la dus si scurgerea de la baie (care era chiar gretoasa - cum furtunul e alb, se vedea toata murdaria din el-) si colacul de la WC a fost gretos de-asemenea, unde e prins colacul cu capacul era deja galben.

Balconul era OK, 2 scaune de plastic cu o masuta, insa nu mi-a placut ca balcoanele comunicau intre ele si erau despartite doar de cateva bare de "inox" ruginite pe alocuri.

Curatenia e buba hotelului. Menajere cat cuprinde (pe care trebuie sa le saluti tu primul, altfel stau si se uita la tine ca la felul 3), care vin, schimba prosoapele (zilnic le schimbau), pun hartia igienica si asta la vista! Am spart un pahar si timp de 8 zile cat am stat nu l-a maturat de acolo!!! Am vrut noi sa-l strangem, dar am zis hai sa vedem pana cand nu fac curatenie. Si se pare ca pana in ziua cand pleci...

Apropos de spartul paharului: ne-au pus sa platim 5 lei pentru el!!! Rusine pentru un hotel ce se vrea a fi de 4 stele (si noi avem un restaurant si nu punem pe nimeni sa plateasca daca sparge un pahar din greseala).

La bar au niste preturi exagerate (o inghetata care la magazin e 3 ron, aici e 9).

Restaurantul e a doua buba a Comandorului: in afara de cativa "juni" neindemanatici, restul au fetele acelea obosite si marcate de comunism (cand luam intr-o zi pranzul, stateau 2 ospatarite, se holbau la noi, susoteau si radeau).

Micul dejun era destul de variat (3 feluri de omlete, oua ochiuri, bacon, cremwursti, cabanos prajit, salate multe, 2-3 feluri de fructe, iaurturi, cozonac, salamuri, branzeturi, 2-3 feluri de nectaruri, ceai, cafea, lapte etc. ), deci aveai ce sa mananci, oricat de pretentios ai fi. Intr-o singura zi ni s-a intamplat sa fie putine feluri de mancare, poate or fi avut mai putini turisti.

Tot timpul stateau cu ochii pe tine, sa vada cat iti pui, de cate ori mergi sa-ti iei ceva. Cand mancai mai bine, venea sa-ti ia paharul sau ceasca (uneori, daca mergeai dupa suc, te terzeai fara tacamuri si fara farfuria in care mai aveai putina mancare). Parca stateau ca vulturii deasupra noastra.

Daca e s-o iau per total, a fost destul de OK, dar sincer, nu m-as mai intoarce la Comandor.

In alti ani stateam la Victoria, unde e de 500 de ori mai bine.

La anul vrem sa mergem din noi in Grecia, sa mai schimbam plaiurile noastre mioritice, dar cu siguranta vom reveni pe litoralul nostru in alti ani.

Trimis de krysstyna in 07.07.10 22:12:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2477 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (krysstyna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Oglinda...cam ruginita

ascent
    [08.07.10 09:36:06]

Am fost si noi acum cativa ani in acest hotel. Pe atunci avea 3 stele. Nu am avut probleme in ce priveste curatenia, in schimb restaurantul oferea cateva feluri de mancare si la preturi foarte mari, comparativ cu o terasa draguta ce se afla intre hotel si mare. Mi-ar fi placut sa vad cateva poze.

krysstynaAUTOR REVIEW
    [09.07.10 14:14:53]

voi posta si poze in aceasta saptamana

Sorin_C_V
    [27.04.11 23:12:48]

@krysstyna

Totul este perfect adevarat.

ascent, krysstyna, Sorin_C_V
    Alte impresii din această RUBRICĂComandor Hotel: