ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2010
ÎNSCRIS: 13.04.09
JUN-2010

Vacanta reusita

cazarea nota 10 - camerele mari (32 metri patrati), curate; in fiecare zi ne-au schimbat prosoapele si lenjeria fara nici o spaga.

Marea si plaja tot 10 (intr-o seara a fost furtuna si ne asteptam ca a doua zi sa nu putem face baie, iar plaja se curata o data seara si odata dimineata cand apareau din senin o armata de cameriste).

La distractie o sa dau un 9 (cei drept am avut trupe de circ 2 la numar care erau din rusia, am avut o seara latino la barul de pe plaja dar ne asteptam la o seara turceasca si la focuri de artificii cum au fost la hotelurile din apropiere.

Las la sfarsit bucataria si masa unde ne asteptam la o varietate mai mare la mesele de pranz si seara; baclavalele si sarailiile daca nu erai pe faza ramaneai cu buza umflata (erau si cele mai cautate prajituri) -- nota 9

Trimis de celeste in 07.07.10 11:16:54
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2111 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (celeste); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.10 11:20:16]

multumesc, celeste

Daca mai ai ceva de completat, poti folosi rubrica Ecouri.

Deasemenea, daca ai cumva si fotografii de pe acolo pe care le poti face publice - le poti atasa direct acestui review, folosind butonul/linkul ADAUGA POZA.

biancuta
[08.12.10 09:30:41]

Pare un hotel bun. Pozele din gradina hotelului sunt super. Excursii ati facut?

celesteAUTOR REVIEW
[08.12.10 16:20:00]

@biancuta, pentru mine si sotul meu a fost un hotel bun... a fost unul din cele mai controversate hoteluri de pe AFA...

Biletele pentru acest hotel le-am achizitionat in timpul Tirgului de turism de la Romexpo, am avut o reducere considerabila pentru ca am fost 8 familii, in plus unul din prietenii nostri care s-a ocupat de organizare era la al doilea an consecutiv cand mergea cu aceeasi agentie... pe noi ne-a costat 2 persoane 800 de euro fara transport iar daca adaugam si benzina 11oo de euro... aici mai adugam 2 nopti de cazare intermediara una in BileciK la dus -65 de euro si una la Istanbul la intors -75 de euro.

Am ajuns la hotel in jurul orei 14 iar in 20 de minute am fost cazati cu toate ca am refuzat doua camere dar am rezolvat intr-un final cu o mica atentie... cazarea a fost buna, se facea curatenie si se schimbau prosoapele zilnic, tot zilnic minibarul din camera era plin, am avut papuci, gel de dus, sampon, lotiune de corp etc, apa calda in permanenta.

Mancarea a fost destul de buna si diversificata, erau mai multe restaurante unde puteai servi masa, de. asemenea era un bar la piscine si unul pe plaja. Plaja era mare cu nisip fin cu sezlonguri si umbrelute, mai exista si pontonul unde si aici se putea face plaja... dimineata o intreaga armata de cameriste se ocupau de curatenia plajei.

Ca agrement existau terenuri de tenis, de fotbal, volei, tir cu arcul, darts etc, ... la animatie au stat mai slabut, ei au mers pe spectacole live si nu toata lumea a fost multumita, a fost disco latino pe plaja si bataie cu spuma, circ, orchestre live, mini spectacole pentru copii.

Excursii nu am facut... am fost sunati de catre agentia partenera in camera dar cand ne-am dus nu mai era nimeni (a durat o jumatate de ora de cad am fost sunati pana am coborat). Am fost intr-o dupa amiaza cu fetele la mall si in bazar pentru achizitionarea de suveniruri pentru ca am zis ca nu o sa avem timp la intoarcere sa ne oprim pentru asta in Istanbul.

Hotelul mai are un centru SPA la care nu am ajuns, o pista de bowling contra cost, cabinet medical, coafor, piscina interioara.

@biancuta, pentru alte informatii iti stau la dispozitie.

biancuta, celeste
Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort: