ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2010

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Fugiti de acolo

Sub orice critica, in pliante arata bine, totul e super. Cum ajungi acolo ai probleme din prima, personalul care habar nu are ce e aia limba engleza, a trebuit sa le gesticulez celor de la receptie ce vreau, camerista stia mai multa engleza decat receptionera si asta fara nici o exagerare.

Am intrat in camera, aici totul era bine, pana observ cuiburile de randunica de la balcon, si mizeria pe care o faceau acolo. Dus era aproape imposibil de facut, deoarece apa cand era foarte rece cand foarte fierbinte, era imposibil sa o nimeresti asa cum trebuie.

La masa prima oara am incercat sa ma duc pe vapor deoarece in toate pliantele spunea ca acolo voi lua masa, teapa, se poate lua masa de trebuie sa platesti, cantina unde mancau turistii era dedesubt si de cum intrai acolo te izbea un miros de cadeai jos, efectiv iti taia toata pofta de mancare, dupa asa miros, asa mancare, au fost zile in care efectiv nu am stiut ce sa imi pun in farfurie, asta cand prindeam farfurie ca de obicei trebuia sa astept sa vina farfuriile ca cei de la hotel nu s-au gandit ca poate mai multi oameni vor lua masa simultan acolo.

Dupa masa merge ceva de baut, nu? Si aici probleme, barmanii erau toti acri, de parca ce cautai tu acolo in hotelul lor, bauturile sub orice critica, berea era relativ OK (si ea diluata) dar in rest nici nu puteai sa te atingi, whisky, vodka, sucuri, si orice alt fel de bautura de la bar era sub orice critica, de iti venea sa vomiti numai cand o vedeai.

Personalul de la hotel parca era hotarat sa te fure, in urma unui incident nefericit am avut nevoie de extinctor, din fericire nimic din camera nu a fost avariat, si am curatat si toata spuma din camera, daca a 2-a zi intrai in camera nici nu iti dadeai seama ca acolo s-a intamplat ceva. Bucurosi ca nu s-a intamplat nimic, ne vedem de ale noastre pana cand sa plecam ne spune receptionera ca trebuie sa platim 50 de leva pentru extinctor. Am ramas masca, cum asa? Era o urgenta, pentru asta sunt si extinctoarele acolo, daca arde hotelul la sfarsit le cere bani de extinctoare pompierilor? Discutia a fost si mai dificila datorita faptului ca cei de la receptie nu vorbeau engleza, altii din grupul nostru au avut de platit 30 de leva pentru 2 prosoape murdare, cum vine asta? 2 prosoape albe nu valoreaza in nici un caz 60 de ron si culmea petele s-au luat de la prima spalare. Cel mai urat incident a fost cu fotoliul unor prieteni din grup, la sfarsit li sa cerut 120 de leva pentru el. Cica a fost rupt si l-au reparat ei fara ca cei din camera sa fie de fata si la sfarsit s-au gandit sa ceara banii direct, cei din camera au ramas masca, la fel si ceilalti. In semn de protest ne-am platit amenzile numai in monede si am cerut si factura si prosoapele si extinctorul acasa, prosoapele ni le-au dat dar extinctorul cica l-au incarcat si cu 15 min. inainte au spus ca nu poate fi incarcat si de aia trebuie platit asa de mult pentru el.

Asta e numai o parte din vacanta noastra, mai sunt si altele dar nu vreau sa detaliez acum, in concluzie feritiva de acest hotel si mergeti in alta parte.

Trimis de sashaalx03 in 29.06.10 20:55:20

VIZUALIZĂRI: 1319 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sashaalx03); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

sbacau
    [04.07.10 09:41:03]

un rw mai util despre acelasi hotel si acelasi grup din ce observ...se pare ca ori ai peste 18 ani, ori ai avut bani sa platesti berea...

Incidente urate, aici cel care va coordona ar fi trebuit sa intervina. Si extinctorul nu se incarca asa rapid si nu se incarca la hotel ci numai in centre specializate. De dat acasa nu vi-l putea da, dar nici de plaatit nu era corect. Poate ar fi trebuit sa cereti chitanta sa vedeti cat a costat incarcarea si atat sa platiti.Ca sigur la incarcare (asta daca l-au incarcat si nu va minteau) se da chitanta.

sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂSirius Beach Hotel: