ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2010
ÎNSCRIS: 17.03.10
JUL-2010

Prima vizita in Turcia

Buna ziua, m-am intors din Turcia in data de 12 iunie unde am fost cazata la Miracle.

Cand am ajuns in Antalya ne-a asteptat ghidul la aeroport, am ajuns cam in 15-20 min la hotel, hotelul este foarte aproape de Antalya. Am fost placut impresionata de cand am coborat din microbuz in fata hotelului.

Cazarea sa facut foarte repede si am avut si noroc, noi am luat din Romania bilete cu camera landview si am fost cazati intr-o camera cu seaview. Camera foarte spatioasa, frumoasa si curata. In camera aveai seif (gratuit), televizor (protv int., tvr int., etno), minibar (gratuit si schimbat in fiecare zi).

Mancarea foarte variata si buna.

Hotelul are o gradina foarte frumoasa si intretinuta foarte bine.

Piscina foarte mare, apa din piscina era calda. Plaja curata si mare. Sezlonguri la plaja gaseai la orice ora, la piscina nu stiu k nu m-am dus la mare ca sa fac baie in piscina, mai ales ca marea era calda si curata.

In fiecare seara era cate un spectacol in afiteatru, mi-e mi-au placut mult.

Langa barul de la piscina era o scena unde se canta seara muzica live (nu in fiecare seara) si se dadeau meciurile din campionatul mondial, eu am prins semifinalele si finalele (mare si mica) unde locul era plin de olandezi care au facut o atmosfera frumoasa dar din pacate eu pierdut in finala :P.

Au 3 terenuri de tenis, unul de baschet, si de fotbal (unde sa atrenat Steaua in iarna). Eu am jucat tenis facut rezervare inainte, puteai sa te duci daca terenurile nu erau ocupate, si nu le-am vazut niciodata pe toate ocupate.

Cum ieseai din hotel era un soppingcenter, unde preturile erau cam scumpe. Acolo gaseai haine, suveniruri, bijuterii, puteai sa faci tot felu de excursii, aveau si o farmacie.

Mi-e mi-a placut foarte mult cu siguranta o sa mai revin la acest hotel.

Daca aveti intrebari va raspund cu cea mai mare placere.

Trimis de Raluca10 in 01.08.10 20:09:37
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2530 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Raluca10); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera

[03.08.10 22:37:11]

Buna.

Am si eu cate intrebari..Din cate stiu,hotelul are si sala de fitness(e gratuit?)..

La receptioner i-ai bagat cv in pasaport ca sa iti dea vedere la mare?

Terenurile te tenis puteai fi folosite contra cost?sau gratuit

Minigolf the same question

In legatura cu terenul de fotbal,cei din echipa de animatie strangeau oameni pt fotbal seara ceva?(ca sa stiu daca imi iau ghetele)

Astept raspunsuri!

[03.08.10 22:38:34]

In pozele tale cerul pare cam innorat:-s

Ai avut neplacuta surpriza sa nu prinzi soare pe cer sau sa fie vremea mai putin placuta?

Raluca10AUTOR REVIEW
    [04.08.10 21:03:44]

Da hotelul are si sala de fitness si este gratuita, eu cand am fost sa ma uit nu era nimeni.

Si nu, nu am dat spaga, cred ca am avut doar noroc.

Terenurile de tenis poti sa le folosesti oricand vrei nu plateai decat daca vroiai sa joci seara, plateai nocturna.

Minigolf nu am jucat.

Da jucai cu animatori din cate stiu eu, oricum au programu afisat pe acolo, la ce ora se joaca fotbal sau alte activitati ale animatorilor.

A fost innorat un pic intr-o seara, si foarte rar mai trecea cate un nor in timpul zilei, au fost zile cand nu vedeam nici un nor. In rest vremea a fost super.

[06.08.10 00:07:09]

10X