ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.03.2020
STATUS: SENIOR
SEP-2019
PREŢ SEJUR: 25 euro

Alan Suites Unisite (ex 6th floor Aparthotel) (încă) NECLASIFICATĂ

Unisite Hotel, un popas excelent in Edirne, in drumul spre litoral

TIPĂREȘTE URM de aici

Aceasta cazare a fost cea mai buna dintre toate in raportul pret/calitate. Am folosit-o la dus si la intors si in 2019, dar si in 2018. Este de fapt un apart-hotel, avand conducere privata.

Hotelul se afla la 2 km de Moscheea Selimye. (10 min cu masina)

Este alcatuit din mai multe corpuri de cladire, unite intre ele prin culoare de legatura. Noi am cerut (si am obtinut) o camera linistita, situata spre curtea interioara.

Poate si din aceasta cauza, wifi a mers cam prost (in general, prin Turcia, pe la hoteluri, internetul nu merge foarte bine).

Parcarea este pe strada, in fata hotelului, si este gratis, pentru clientii Unisite. Este plina de masini din Romania.

Camera dubla este mare, are si un mic balconas.

Patul are saltea noua, buna (tare) cu asternuturi foarte albe si curate.

In camera exista frigider, plita electrica, cana fierbator, pliculete de cafea, ceai, zahar, lapte pentru cafea, pahare de unica folosinta din carton, betisoare de amestecat.

La baie se afla sapun, gel de dus, sampon, balsam; 6 prosoape (de baie, de fata, de picioare). Dushul are doua pozitii:fix si mobil.

Exista aer conditionat, dar nu am folosit. Am deschis geamul.

Acum vine partea senzationala a cazarii: micul dejun, foarte diversificat, cu produse crude (fructe si verdeturi) sau preparate, toate imbietor aranjate si fff gustoase. Nici la all-inclusive, la alte cazari, n-am avut asa mic-dejun!

-fructe:struguri, pepene rosu, galben, nectarine, mererosii sau verzi, prune

-diverse tipuri de verdeturi, salate, rosii, castraveti, ardei, chiar si ardei iute

-pateuri, gozleme, covrigi cu susan, placinte

-oua fierte, omleta cu branza si sos de rosii, legume gratinate

-4-5 feluri de masline

-parizer, cascaval, diverse tipuri de branza, dulce, sarata, cu verdeata, cas

-specialitati turcesti sub forma de pasta

-supa crema

-diverse tipuri de prajituri

-paine alba, neagra, integrala

-miere, diverse tipuri de gem

-ceai, cafea

Sigur, am omis cate ceva si, mai ales, am mancat mai mult decat trebuia :D

Pretul este fantastic:intre 24 si 28 euro/noapte, cazare cu mic dejun inclus, pentru doua persoane.

Are la parter, intr-unul dintre corpurile sale, un mic Market, cu cele necesare pentru drum. Noi am luat apa rece de la frigider.

Am stat de 4 ori la acest hotel si la o viitoare calatorie prin Turcia, sigur vom mai sta acolo.

Merita nota 20!

Va recomand din inima, daca faceti popas in Edirne, sa va cazati la Unisite!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Dorina9 in 21.03.20 20:43:44
Validat / Publicat: 21.03.20 21:53:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dorina9); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 34.00 EUR pe cameră

webmasterX [21.03.20 21:51:37] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Alan Suites Unisite (ex 6th floor Aparthotel) , EDIRNE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Almina Boutique Hotel]

Sper că am ghicit corecthotelul la care ați stat.

Dacă ați fost cazate cumva în altă parte - rog scrie-ne.

Dorina9 [21.03.20 22:18:01] »

@webmasterX: Da, este perfect.

Nu stiam ca si-a schimbat denumirea. Acum m-am uitat pe booking. In septembrie era Unisite 6th Floor, Edirne. (apart hotel era in descriere). Alan Suites a aparut recent.

(Excursia noastra a cuprins cazarea la acest hotel pe 10 sept si 2 oct si nu-si schimbase numele)

nrs [22.03.20 09:35:59] »

intradevar micul dejun este fabulos pentru un hotel de tranzit

michaela_1961scris / TELEFON [22.03.20 12:02:25] »

Mulțumesc de review!

Avem rezervare la acest hotel în iunie în drum spre Marmaris. Încă n am anulat o și nici sejurul, dar cu mare tristețe pe zi ce trece îmi dau seama ca acesta o sa fie deznodământul.

Nu știm ce ne rezerva viitorul și nimeni nu și a închipuit o asa brusca răsturnare de situație.

Aștept sa dispară, asa cum a apărut și sa ma trezesc din acest coșmar.

Doamne ajuta!

Dorina9 [22.03.20 18:36:17] »

@michaela_1961: Eu sunt optimista in ce priveste vacanta.

Pana in iunie, mai sunt 3 luni. Sper sa se dea de cap virusului buclucas. Macar de-ar fi ultima incercare la care suntem supusi.

Cu siguranta ca, anul acesta, preturile vor fi mai mari, la toate serviciile turistice. (Trebuie sa-si recupereze pierderile generate de intreruperea activitatii)

Oricum, chiar si putin mai mari pretzurile, tot merita cazarea la acest hotel!

Va doresc calatorii memorabile!

Doamne, Ajuta!

nrs [22.03.20 19:33:33] »

eu cred ca preturile vor fi mai mici pt ca nu vor fi multi amatori de turism,

chiar daca pandemia se va termina (ceea ce e putin probabil sa se intample curand) multi vor evita calatoriile

Dorina9, michaela_1961

pagină generată în 0.0711998939514 sec