#I#D

#G#0
#M#0

Hotel Dephin Deluxe Resort

Urmare de aici

Anul trecut, în vară am ales ca destinatie acest hotel. Unul din motivele ptr care am ales acest hotel a fost faptul ca era printre puținele hoteluri la care băiatul meu de 14 ani avea gratuit locul. Prețul a fost undeva la 980 de euro pe 5 nopți. Am ales doar 5 nopți pentru ca ne-am mai rezervat 3 nopți ka un hotel din Goreme/Cappadocia.

Hotelul este foarte mare, înconjurat de foarte multă verdeață, flori, arbori înalți etc.

De cum am întrat în el am fost întâmpinați de cei de acolo cu un pahar de suc cu multă gheață, un bun venit călduros urmat de întrebarea de unde suntem. I-am răspuns și în felul acesta ne-a repartizat la o recepționera care era din Moldova.

Am primit o camera cu vedere la mare, poziționată către centrul hotelului, la etajul 4.

Camera mare, curată cu un mic barulet ce a fost alimentat pe fiecare zi cu doze de suc, sticle de bere și apa minerala.

Hotelul are mai multe piscine, dintre care 2 mai mari. Una f gălăgioase pentru distracție, alta mai retrasă pentru relaxare. La piscina, relax, puteam sa aleg între a sta pe sezlong sau în baldachin. Eu și soțul stăteam dimineața la mare, iar după masa la piscina relax. Băiatul nostru se plimba peste tot. Langa piscina mare sunt și doua tobogane destul de mari, iar lângă piscina relax este un teren de tenis. Sunt și piscine pentru copiii mici.

Plaja este mare, cu multe pietricele, dar pe mine nu m-a deranjat. Îți poți alege și aici șezlong sau baldachin.

Micile grădini din jurul hotelului fac în asa fel sa nu simți temperaturile ridicate din luna august.

În rest, mâncare bună, bautură bună, sucuri la dozator dar și sucuri naturale, cafea bună, fructe, prajituri, inghetata, spectacole reușite.

Lângă piscina zgomotoasa seara funcționează și un mini luna park. Este o splendoare sa urci în roată pentru a vedea împrejurimile.

A fost o vacanta reușită.

Impresii încărcate de Constance in 30.01.2020 21:28:06

Validat / Publicat: 30.01.20 21:59:24

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Constance); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9450 PMA (din 14 voturi) nota2

[30.01.20 21:34:18]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... =1&ridAnt=98640

[03.02.20 11:05:42]

imi sunt de ajutor informatiile tale, am achizitionat si eu in august pe 18 un sejur de 7 nopti, 2 camere intre care si un copil de 3 ani. ma interesa daca are cum isi petrece timpul nepotul, pentru ca am inteles ca resortul este si pentru familii cu copii mici, iar la masa daca au ceva specia pt copii. iti multumesc. apropo, baiatul ar vrea sa inchirieze o masina, ceva cu care sa se poata deplasa prin apropiere, gaseste?

- Constance
[03.02.20 16:13:26]

Nu am fost atentă la mâncarea pentru cei mici, pentru ca nu a fost cazul. Probabil sigur o sa găsiți ceva. Pentru cei mici sunt 2 sau 3 piscinute destul de mari. Nu o sa se plictisească.

În ceea ce privește închirierea unei mașini, iarăși nu va pot da multe informații deoarece noi am fost cu mașina și nu am fost atenta la acest detaliu. Din câte îmi amintesc se puteau închiria mașini. Îmi pare rău că nu va pot da prea multe inf.

Oricum ptr cei mici vor fi fructe, sucuri, sucuri naturale, înghețată, prăjiturele...

[04.02.20 17:55:44]

mersi

[21.02.20 22:22:15]

@Constance: buna, am ales sa petrec si eu concediul in acest an in luna august la acest hotel... am o intrebare timpul pe care il petrec copiii in cluburi este contra cost?

- Constance
[22.02.20 08:12:48]

Nu. La toate hotelurile din Turcia pe unde am fost eu, întrarea la cluburile pentru copii nu a fost contracost. Depinde de copii dacă vor să stea acolo să facă acele activități sau vor sa stea cu părinții.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[22.02.20 08:56:32]

@cretuag39:

am o intrebare timpul pe care il petrec copiii in cluburi este contra cost?

Dacă întrebarea se referă la clubul pentru copii, marea majoritate a activităţilor este gratuită. Clubul pentru copii se adresează celor în vârstă de 4-12 ani. Copilul de 3 ani poate fi primit dacă este însoţit de un adult.

Dacă erai interesat de clubul de noapte (disco), acesta este gratuit. Plăteşti suplimentar doar pentru biliard, bowling, game room (jocuri electronice).

Mai multe detalii găseşti direct pe site-ul hotelului, existând şi varianta în limba română:

delphinhotel.com/delphin-deluxe-en

#G#1