ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2010
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 30.05.10
JUN-2010

Un raport calitate - pret ok

Am fost in perioada 14-21 iunie 2010 la complexul de vile impreuna cu o alta familie.

Initial am rezervat la hotel Panorama o mezoneta (4+2) dar la sosirea in Albena hotelul era inchis. Dupa cateva telefoane am aflat ca au fost modificate rezervarile pe 1 vila la Vita Park.

Am fost la cazare si am primit cheile, cei de acolo fiind uimiti ca nu am fost anuntati de modificare.

Dar sa incepem cu vilele.

Sunt situate chiar langa piscina, parcarea fiind chiar langa ele. Camerele sunt destul de spatioase, 2 instalatii AC, 2 televizoare, camera de dus separata de WC. Pe jos este gresie peste tot, si exista 2 tipuri de vile: cu 2 dormitoare si 1 bucatarie; si 2 dormitoare şi living.

Curatenia este ok, prosoapele sunt schimbate zilnic, cearsafurile au fost schimbate la 3 zile, insa sapun si sampon numai in prima zi.

Dormitoarele unde am fost noi erau cu 1 pat matrimonial si celalalt cu 2 paturi, fiind pus un pat in bucatarie.

Despre restaurant numai de bine. Depinde de parere si de pretentii. Noi am fost foarte multumiti cu exceptia cafelei. Mereu cel putin 2 tipuri de prajituri, tort, compot, fructe proaspete cel putin 5 tipuri (si import si de sezon - noi am avut pepene si cirese printre altele).

Snack barul de la piscina sau de la plaja Havana era destul de bine aprovizionat. Daca aveai rabdare prindeai si pizza (care se golea in maxim 5 minute, dar aduceau mereu alta) inghetata si prajiturele la discretie.

Piscina curata, echipa de animatie merita 5 *.

Plaja era impartita cu mai multe hoteluri, dar cel putin atunci cand am fost noi nu au fost probleme de a gasi sezlonguri.

Una peste alta, comparativ cu suma platita serviciile au fost cu mult superioare, iar copii au fost tristi la plecare.

Trimis de cozmin_t in 23.06.10 17:14:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3536 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cozmin_t); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.06.10 17:21:00]

Felicitari. Imi place ca ai scris numai de bine! Oricum nu se compara cu litoralul nostru si multi gasesc nod in papura la toate. Eu nu am fost acolo, am fost in Sunny Beach ( hotel Imperial-de nota 10)..Nu exista termen de comparatie cu Mamaia din nici un pct de vedere

[23.06.10 17:33:41]

Puncte de la mine. Astept de mult un review actual despre hotel Panorama dar se pare ca pana plec. 05. 07. nu am nicio sansa. Oare eu voi pati acelasi lucru ca si tine? Ce poti sa-mi spui despre Panorama? se pare cumva ca sunt inrudite Pan. cu Vita, deoarece barul Havana este si ptr. Panorama din cate stiu. La ce ora se dechide Havana? -deoarece prefer plaja.

[23.06.10 17:38:36]

Draga Ana! Eu nu am fost la vile, eu doar raspunsesem unei impresii postate de cineva. Eu am fost in Sunny Beach la hotel Imperial -citeste ce am postat eu la ultimele impresii (cauta hotel imperial). Iti doresc o vacanta minunata. se merita mai mult a mergi in partea aceea decat in albena. Majoritatea turistilor sunt occidentali si crede-ma, este superrrr

[23.06.10 17:41:17]

De fapt, toata Bulgaria este frumoasa si peste tot sunt conditii excelente. Eu ma refeream la faptul ca in Albena sunt multi romani..cum doresti tu!

[23.06.10 17:42:08]

Scuze, eu intrebam autorul review-ului. Nu stiu ce s-a intamplat, oricum punctele i le-am dat lui.

Merci.

webmasterXY*
    [23.06.10 17:44:51]

@manuelaa, imi poti trimite te rog un mesaj privat sa-mi spui care este legatura intre tine si userul pinki? Si eventual legatura voastra cu agentia C. T. Astept.

cozmin_tAUTOR REVIEW
    [23.06.10 17:46:04]

Bun. Hai sa revin un pic:

Snack bar piscina: program 10.30-18.00

Snack bar plaja: program 11.30-17.00

bar piscina: program 10.30-23.00 (pentru bauturi si inghetata, daca mai sunt prajiturele)

Hotelul Panorama (si fratele Kompas) ar trebui sa se fi deschis pe 21.06. Piscina lor era umpluta duminica 20.06, receptia nu mai era cu canapele intoarse acoperite de cearsafuri.

Insa pentru noi a fost mai bine, pentru ca plaja Havana (la care sunt alocate si Ralitsa, .Com, Kompas si Panorama) este mai aproape de Vita Park, Cobori pe drum (nu ai scari de coborat spre plaja).

[23.06.10 17:47:59]

???? Nu inteleg ...cine este user-ul pinky si despre ce agentie vorbesti??? o sa ma uit din curiozitate la user-ul asta

[23.06.10 17:52:45]

Multumesc. La hotel Panorama ce ai putut sa vezi? asta in cazul in care ai vazut ceva. Nu prea sunt impresii despre acest hotel si de aceea orice detaliu imi este de folos.

Dragoș_MD
    [23.06.10 17:58:51]

Am ales ca premiu AFA (asta iarna) un voucher la aceste vile. Din pacate n-am avut cum sa beneficiez de el, ca nu am avut destui bani sa achit integral sejurul pana la data limita acceptata de agentie.

Macar asa vad si eu ce-am pierdut. Si nu pot sa spun ca nu-mi pare rau, dar de!...

cozmin_tAUTOR REVIEW
    [23.06.10 18:00:17]

Draga Ana.

La Panorama am vazut parcarea (Cam mica dupa parerea mea) receptia (de afara) si piscina.

Comparativ piscina de la Panorama era mai mica ca suprafata, dar mai adanca. Si noi am fi vrut sa vedem cum arata camerele dar daca nu era nimeni...

In schimb, hotelul lasa o vaga impresie de vechi (la zidurile exterioare) dar toata tamplaria era de termopan.

La Vita Park, erau foarte multi trandafiri, parca mai mult spatiu, si era dintretinut inclusiv spatiul verde, terenul de volei pe nisip era greblat dimineata, iar programul de animatie de seara era comun cu cel de la Ralitsa

sbacau
    [24.06.10 10:04:28]

se pare ca pentru cei care au avut rezervare la Panorama in iunie a fost o maare problema: hotelul nu s-a deschis, asa ca turistii au fost mutati la alte hoteluri de acelasi nivel: vita park, . com, etc. Unii chiar au fost multumiti de noile conditii... in mod normal, la agentie se anunta aceasta schimbare inainte de plecarea in sejur... ma refer la agentiile care se respecta; in contractul cu turistul exista o clauza in care turistul poate renunta la sejur, cu banii achitati integral inapoi... poate de aia nu au fost anuntati, sa nu renunte...

Si hotelul Panorama, conform spuselor unor prieteni care s-au intors luni din statiune, arata intr-adevar un aer vechi, comunist... inauntru nu au fost, dar au fost dezamagiti de ceea ce au vazut de la distanta si foarte multumiti ca au fost mutati :-)

anadragusin, cozmin_t, manuelaa, sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimaSol Ralitsa Superior - vilele Vita Park: