ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.01.2020
ÎNSCRIS: 10.07.09
STATUS: APOLLO

Cu drag, 2020

Si uite asa, usor, usor, am trecut si in 2020 sau 20 20, cum vreti sa spuneti. 2019 este deja istorie, dar ce a reprezentat el pentru noi? Pentru unii a fost un an mai bun, pentru altii mai putin bun, in fine, cred ca toti am retinut din el ceea ce a fost bun si frumos. La finalul anului ne-am facut promisiuni pentru anul ce vine, important este sa nu le uitam. O gluma mult circulata in aceasta perioada a sarbatorilor a fost legata de acel cantecel “De Craciun fii mai bun…. ! ” Spunand ca acesta trece pana la urma, dar de ce sa nu ne dorim sa spunem “De acum voi fi mai bun… ”.

Asta este ceea ce imi doresc pentru anul in care tocmai am intrat, si ca de obicei la inceput de an visam la tot ce poate fi mai frumos si speram sa ne indeplinim dorintele si poate ca cel mai mult ne dorim sa ne indeplinim visele alaturi de cei dragi, alaturi de familie.

Una dintre familiile mele este si marea si minunata familie AFA, si stiu ca vor exista si comentarii, dar eu asa o percep in continuare, chiar daca in 2019 am stat in umbra, dar sa stiti ca tot aproape, am citit multe articole frumoase, pentru multi au fost destinatii de vis care si mie mi-au dat idei noi, am fost cu gandul si sufletul alaturi de voi.

Pentru mine 2019 a fost frumos, calatorii interesante, locuri frumoase care ma duceau cu gandul la voi. 2020 este inca sub semnul imprevizibilului in ceea ce priveste destinatiile de calatorie, dar va fi cu atat mai interesant si sper si mai frumos decat 2019.

In cazul in care cativa isi vor pune intrebarea cand revin, ii anunt ca inca nu, am planuri la care visez de niste zeci de ani (nu vi le dezvalui) si imi fac curaj sa pornesc, dar anul de abia a inceput si imi place sa cred ca va fi un an al surprizelor.

Va doresc sa aveti un an minunat, sa va bucurati de fiecare zi si de ceea ce va aduce ea, sa aveti multe calatorii frumoase pe care mai apoi sa le povestiti aici pentru a ne bucura si pe noi.

La Multi Ani! Si alegeri inspirate!

Cu mare drag,

@mishu

Trimis de mishu in 01.01.20 17:56:16
Validat / Publicat: 01.01.20 19:06:11

VIZUALIZĂRI: 432 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 La Multi Ani 2020!
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[01.01.20 18:12:40]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Filozofări de suflet (mai puţin turistice), DE LA LUME ADUNATE - COMUNITATE" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

crismis
[01.01.20 19:11:33]

@mishu: La mulți ani, Mishulica! Îți doresc să-ți îndeplinești grabnic planurile la care visezi și... să revii pe AFA când vei simți tu că-i timpul! Și, în primul rând, să fii sănătoasă, tu și cei dragi ție!

Zoazore
[01.01.20 19:14:21]

@mishu: Asta DA cadou frumos!

Cred ca pentru noi toti 2020 va fi un an al surprizelor! Eu sper sa fie surprize frumoase, placute, inedite!

O prima surrpriza ne-o va face @Admin: Intalnirea Anuala!

@Admin, cand, unde? De fapt nici nu conteaza! Impreuna si sanatosi sa fim!

Marea Familie AFA a fost, este si va fi minunata si pentru mine

La multi ani, frati si surori intru calatorii! Sanatate si... picioare bune!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][9 voturi]
Carmen Ion
[01.01.20 20:06:18]

@mishu: Văd că prelungești anul sabatic...

Te așteptăm cu mare drag înapoi în marea familie AFA!

Până atunci, îți urez să-ți îndeplinești visul și să ai un An Nou plin de satisfacții și călătorii lungi și frumoase!

Dan&Ema
[01.01.20 21:59:48]

@mishu:

All the best, @mishu!

Sa ti se implineasca dorintele, implicit sa fii sanatoasa!

Surprinde-ne cu marele vis!

Numai de bine! ????

Mi-e dor de articolele tale, dar sunt sigur ca asteptarea merita! Si eu am fost mult mai putin prezent pe AFA cateva luni, dar revin.

Toate gandurile bune! ????

[02.01.20 13:35:49]

@crismis: La Mulți Ani! și tie Cristina, ai avut un an minunat, m-am plimbat cu tine pe unde ai călătorit, îmi venea de multe ori sa apar și eu in peisaj și mai ales când ai povestit de croaziera, având in vedere ca am experimentat și eu anul acesta prima mea croaziera cu aceeași linie însă alt vas, politica fiind însă aceeași, dar o sa-i vina rândul și ei la a fi povestită.

Astept in continuare minunatele tale povesti, sa ai un an de poveste.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[02.01.20 13:40:28]

@Zoazore: Ce sa îți spun, încep anul cu ceva dorințe, mărunte poate, însă pentru mine înseamnă ceva, și dacă multe lucruri le putem planifica, nu știm însă ce ne va aduce ziua de mâine, așa încât, anul acesta voi aștepta plină de speranța fiecare zi “de mâine”.

Un an bun și tie și tututor prietenilor.

[02.01.20 13:42:59]

@Carmen Ion: La Mulți Ani! Și alături de tine m-am plimbat anul acesta, așa discret, însă bucurându-ma de locurile frumoase pe unde te-ai plimbat și pe unde sper sa te mai plimbi in continuare. Sa ai un an de poveste.

[02.01.20 13:50:13]

@Dan&Ema: La Mulți Ani Dan! Și tie ți-am simțit lipsa, însă sunt sigura ca ne vei bucura in continuare cu poveștile tale frumoase. Cât despre “marele vis” este doar o dorința, dar și noi, cei mari, simțim nevoia de răsfăț câteodată. Sa ai un an minunat și sa ne auzim de bine.

Mika
[02.01.20 17:25:49]

@mishu: La mulți ani! Sa ți se împlinească toate dorințele! Călătorie frumoasă în continuare!

[03.01.20 14:32:08]

@Mika: La Multi Ani! Si multe calatorii frumoase asa cum sunt convinsa ca deja ti-ai planificat.

Dana2008
[03.01.20 16:25:01]

@mishu: La mulți ani fericiți și sănătoși! Împlinirea visurilor tale să se realizeze așa cum îți dorești, așa cum ai visat atâția ani. Succes Mishulică!

Te pup! Numai bine!

[03.01.20 18:51:40]

@Dana2008: La Multi Ani! Felicitari pentru toate excursiile anul acesta, drumetiile pe munte, dar si sesiunea de ski pe lana casa mea, chiar daca nu am putut sa ne vedem, cel putin am vazut si eu zapada sus pe munte ????. Te imbratisez si eu cu mare drag.

mariana07
[03.01.20 20:43:19]

La multi ani, îți doresc un an plin de realizari si in primul rând sănătate sa îți poți îndeplini visurile, si asteptam sa ne întâlnim anul acesta

[04.01.20 18:24:40]

@mariana07: La Mulți Ani! Și tu sa ai un an plin de călătorii frumoase, așa cum am văzut ca ai făcut in anul ce a trecut.

flaviana77
[06.01.20 12:59:47]

La multi ani, multa sanatate si multe impliniri.

De altfel asta va doresc tuturor celor care veti citi acest articol, sa aveti parte de calatoriile mult visate, sa fiti sanatosi, caci sanatatea este cea mai importanta.

In ultimul an si eu am cam lipsit de pe site, nu stiu cand o sa revin, dar cu siguranta nu v-am uitat.

Imi pare rau ca nu reusesc sa mai ajung la intalnirile anuale organizate de admin.

Nu stiu unde va fi in acest an, dar daca va fi iarasi in vestul tarii, cu siguranta nu voi reusi sa ajung.

Urmaresc si eu sa vad anuntul.

Toate cele bune.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]