ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.10.2019
OCT-2019
prieteni

Unde mâncăm în Edirne?

Unde mancam in Edirne

Pe principiul atunci cand imi e dor de Turcia dam o fuga in Edirne a functionat de minune si iata ne pusi pe drum dis de dimineata final de septembrie. O zi insorita in care am ajuns cu temperaturi de vara.

Drumul pe traseul deja consacrat Giurgiu, Ruse, Razgrad, Targoviste Hamzabeyli. Ajunsi in Edirne dimineata am zis sa luam micul dejun la Margi Outlet.

Dupa cum stiti aici sunt vreo 4 terase mai selecte unde am servit ceva simplu. Am mai servit cafea turceasca. Preturile sunt ok. Au omlete si diverse platouri ptr mic dejun cat si alte delicatese din ale lor.

Dupa cazare care s a facut in jur de ora 11 ptr ca suntem clienti fideli la Duvan Prestige am iesit la plimbare am fost in centru la plimbare la shoping apoi am servit masa in mall Erasta. Aici la ultimul etaj au peste 17... 18 fast food uri si restaurante diversificate.

In cele 2 zile am mai servit masa pe strada Sokakta Hayayt. Aceasta strada se afla in apropierea hotelurilor Kalavera unde am mai stat si hotelul Rys. O zona plina cu terase diverse. La unele se serveste si alcool.

Am mancat foarte bine la restaurant Lemam Kultur si intr o seara la Patron Kokerek. Ele sunt apropiate circa 30 metrii intre ele. O atmosfera placuta in aceste zone. La una dintre terase era un mic concert cu muzica live. Terasele erau pline probabil si faptul ca studentii incepusera scoala.

Edirne ramane un oras frumos care degaja o atmosfera relaxanta. Poti servii masa cu preturi intre 5... 6.10 lire pana la maxim 45 lire.

Trimis de m liviu in 02.10.19 20:51:08
Validat / Publicat: 02.10.19 21:24:50

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (m liviu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [02.10.19 21:24:41] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Edirne?, EDIRNE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

pagină generată în 0.0587720870972 sec