ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2019
ÎNSCRIS: 05.06.16
AUG-2019
2 AD. + 3 COPII -- v: 8.6.2.

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu am fost mulțumiți

"Luxury" e chiar în ghilimele. Am citit câteva recenzii bunicele despre el și am mizat pe ideea că e ieftin pt că are plajă proastă, dar din păcate nu numai plaja a fost proastă ci și serviciile. Asta e! , dai puțin = primești puțin.

Dezamăgitor e că ar avea potențial pt că e bine gândit ca și aranjament al zonelor din incinta resortului.

Mi- a plăcut zona verde de șezlonguri de lângă plajă, la  umbra pomilor, dar din păcate barul de aici e foarte slab aprovizionat.

Plaja e total nepotrivită copiilor sau persoanelor ce nu știu să înoate pt că deși apa e curată și de un albastru superb, la intrarea în apă și pe cei 5m până să se adâncească apa sunt pietre foarte deranjante.

O să îmi spuneți că trebuia să știu asta pt că sunt multe recenzii care  spun despre plajele din zonă că sunt cu pietre. Da, le-am citit, dar având experiența plajei de la Crystal Flora (vezi impresii) am zis că nu are cum să difere chiar prea mult că tot in zona asta e, dar realitatea e că nu se compară.

Deci dacă plaja e  unul din criteriile de alegere a hotelului, atunci nu alegeți acest hotel.

Pt a ajunge la plajă trebuie traversată o străduță care într-adevăr nu e mega circulată, dar șoferii sunt turci și nu acordă prioritate pietonilor.

Zona de fast food și locul de joacă pt copii au fost mulțumitoare.

Faptul că are amfiteatru e ok, dar din păcate spectacole nu sunt in fiecare seară; noi am prins 2 spectacole  în cele 5 nopți petrecute acolo, într-adevăr ambele au fost încântătoare. Am prins și o petrecere cu spumă la piscină, dar mare atenție cu copiii sa nu stati departe de ei pt că spuma îi acoperă cu totul și pot intra in panică având senzația de sufocare.

Nu știu cum sunt camerele din corpul principal, noi am primit camere in vilele de lângă hotel, camere de familie cu paturi suprapuse, la parter! A fost ok pt noi dpdv al accesului cu căruciorul de copil. Curățenia se cam făcea exact la ora la care culcam copiii, așa că ni s-a făcut curat mai rar.

Am menționat că am fost cazați la parter pt că exista o problemă cu aerul condiționat care era pus chiar la nivelul patului suprapus, astfel că dacă îl porneam când eram în cameră bătea exact in copil, deci exclus. Ar mai fi fost varianta clasică sa las o cartelă de acces în cameră ca să meargă aerul și una să o folosim pt acces, dar deși am insistat la recepție nu se dau 2 cartele, ci doar o singură cartela pe cameră! Am întâlnit o familie de romani (chiar erau mulți români în hotel) care stătea la etaj in aceste vile și ziceau că se sufocă in cameră.

Minibarul / frigiderul din cameră l-am găsit plin cu sucuri, apă și bere, dar pe parcursul sejurului nu a mai fost reumplut, ci am primit o dată un baxulet cu apă și atât. Există ceai, ness, zahar la pliculețe și fierbător. La baie săpunul și gelul de duș sunt puse în dozatoare pe perete. Din baie miroase foarte urat.

Dacă vroiai prosoapele de plajă curate trebuiau schimbate până în ora 12. După 12 nu îți garantau că mai găseai. Ți le luau pe cele murdare și îți dădeau cartele.

Mâncarea din restaurantul principal lasă mult de dorit. E aceeași zi de zi. Nu mai văzusem până acum coadă la supă!!! Dar chiar și supa era aceeași zi de zi. Friptura doar de pui. Pește am văzut dar mic și plin de oase. Vită doar in sosuri. Deși nu suntem fani fast food, la prânz am preferat să mâncăm afară și a fost ok pt că pe lângă clasicul burger turcesc cu cartofi prăjiți aveam și salate și paste bune și wraps și clătite, iar barul destul de aproape.

Concluzie: Nu m- as mai întoarce la acest hotel.

Trimis de Tinacris in 22.09.19 00:15:34
Validat / Publicat: 22.09.19 09:28:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: crystal flora, port nature, side star elegance, lonicera resort, sueno side, crystal admirat.

VIZUALIZĂRI: 3026 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tinacris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea în cameră

nrs †
[22.09.19 09:42:46]

ma mira ca ati gasit numai pui la gratar, in fiecare seara era dorada sau somon, iar in seara cu specific " marinaresc" pe langa racii care " curgeau" am avut si ton in crusta de sare, foarte bun. la pranz era in fiecare zi era somon marinat

[22.09.19 10:19:58]

@nrs: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[22.09.19 10:30:02]

@Tinacris: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[22.09.19 11:24:29]

Să fie chiar atât de rău? Eu am ales acest hotel pentru un sejur începând cu 24 septembrie. Camera este în corpul principal.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[22.09.19 11:56:53]

@Rodel: același hotel poate să fie ”rău” pentru unii și ”bun” pentru alții

Mergi liniștită, când vei veni ne vei scrie că pentru tine... a fost a doua categorie

[22.09.19 12:24:23]

@tm67bru:

Sper să nu fiu dezamăgită!... Cand am ales hotelul, am oscilat între acesta și Fame Residence Beach din Kemer, dar cum la Fame am fost anul trecut, am optat pana la urmă pentru Dosinia Luxury.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[22.09.19 12:26:55]

@Rodel: nu vei fi (dezamăgită).

Dosinia e (mult) mai bun decât Fame Residence

[22.09.19 12:28:25]

@tm67bru: mulțumesc pentru încurajare!

TinacrisAUTOR REVIEW
[22.09.19 22:46:27]

@nrs: Doradă si macrou au fost, dar de dimensiuni f mici. Somon nu am văzut. Iar la peste marinat nu m-am uitat, că nu mănânc.

Intr-o seară au fost acei raci, dar îmbulzeala era atât de mare că nu te puteai apropia. Am preferat să nu ne pierdem buna dispoziție in asemenea hazard, deci am sărit peste.

Dar somon tot nu am văzut.

TinacrisAUTOR REVIEW
[22.09.19 23:07:18]

@Rodel: nu! nu e chiar rău, are și multe părți bune! Depinde de tine cu ce așteptări mergi, noi se pare că am avut așteptări prea mari...

Am scris in review despre destul de multe puncte proaste ale hotelului, dar cat am fost acolo sa nu crezi că m-a enervat ceva, nu! Acolo m- am simțit super bine! Nu ai cum sa nu te simți bine când vrei și îți dorești asta, cat timp ești cu familia sau prietenii.

Dar in review vorbesc despre realitate și nu despre cum am reușit să ignor orice detaliu ce ar fi putut să mă supere dacă dădeam prea multă importanță.

Pune-ti in bagaje incaltamintea de apa, sau cumpara-ti de acolo de la tarabele de pe lângă hotel și deja poți spune că treci cu brio peste cel mai mare inconvenient.

Îți aștept review-ul la întoarcere!

[23.09.19 19:17:04]

@Tinacris:

Mâine seară voi fi acolo. Incălțăminte pentru pietrele din apă mi-am cumpărat. Cu un an în urmă am fost în Kemer, cunosc plaja. Sper să fie bine!

michaela_1961
[23.09.19 19:53:37]

Felicitări pentru alegere, dar mai ales pentru felul în care v ați setat așteptările. Am citit și partea cu drumul și m a cam luat cu " furnici" . Cam pana în anul 2005 am tot fost și noi cu mașina dar numai Kusadasi și Marmaris. De atunci încoace am apelat la avion. Pentru anul viitor am fi vrut sa revenim la mașină dar... pana în Antalya mi se pare cam mult, iar în Kusadasi un singur hotel ma tentează. Au trecut anii și peste noi și citind și peripețiile tele... parca mi a pierit curajul. Sa fim sănătoși și sa auzim numai de concedii frumoase!

michaela_1961, Rodel, Tinacris
Alte impresii din această RUBRICĂDosinia Luxury Resort [Beldibi]: