ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2019

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Horror

In aceasta locatie nu o sa revin NICIODATA. A fost cea mai urata perioada de concediu pana in momentul de fata.

A inceput inca de la parcarea autoturismului... locurile ocupate, unul singur liber, dar blocat cu un scaun de catre baiatul care era "responsabil" de aceasta parcare. In conditiile in care platisem la receptia "minunatului" hotel locul de parcare pentru toata perioada sejurului, baiatul respectiv ma certa ca am indraznit sa mut acel scaun pentru a-mi putea parca autoturismul.

A sosit intr-un final si momentul cazarii in camera groazei. Peretii camerei aveau zugraveala tip "calciu" de pe vremea bunicilor... asta poate ca nu m-ar fi deranjat, daca erau curati, dar erau plini de tantari morti si sange. Bateria de la chiuveta ruginita, in momentul in care te spalai, iti ramanea miros de rugina pe maini. O parte din tavanul de deasupra asa zisei cazi era scorojit si tencuiala cazuta. incercand sa inchid sita de la usa balconului, am ramas cu ea in mana.

Lenjeria de pe pat era curata, insa plina de pete de diverse culori. De panze de paianjen, nu mai vorbesc... sau de paharele care erau pline de calcar... nu cred ca fusesera spalate vreodata. Intrerupatorul electric, curenta, prizele care erau iesite din perete, televizorul care era asezat pe o masa in lateralul paturilor. Pentru a te putea uita la el, trebuia sa te asezi frumos pe marginea patului, in sezut.

As putea sa scriu multe randuri despre aceasta mizerie si nereguli intalnite in acea zi.

Am rugat sa mi se schimbe camera si mi s-a spus ca deocamdata nu au alte camere libere.

La ora 21:30, domnul care se ocupa presupun cu mentenanta, a venit, la rugamintea mea, sa schimbe intrerupatorul, sa ne repare frigiderul si sa schimbe televizorul, care intre timp, nu mai functiona si sa ne aduca si alte pahare, de data aceasta, curate.

Cert este ca in prima noapte de cazare, nu am mai avut curaj sa mai apridem lumina, deoarece acel intrerupator si dupa reparatie, curenta.

Dimineata, i-am povestit si coordonatoarei personalului cam care sunt conditiile din camera pe care am primit-o si am rugat-o sa faca ne schimbe camera.

Agentia prin care am achizitionat biletele, de asemenea, a sunat la acest hotel, eu anuntand-o anterior despre conditiile pe care hotelul ni le-a oferit.

Raspunsul hotelului a fost ca ne-au oferit o alta camera, inca de dimineata... o minciuna grosolana. Intr-un final glorios, in jurul orei 15:00 ni s-a oferit o alta camera, mai curata... insa nu de trei stele... stele cu care se lauda acest hotel.

Acum... si despre bucatarie... Putine feluri de mancare pe care le puteai comanda, si dintre acelea... o parte din ele, nu le aveau:(, motivatia lor fiind ca suntem la final de sezon:(

In prima zi, am luat parte si la o petrecere de "potroace" (cu o seara fusese o nunta in acaeasta locatie). Jumatate din restaurantul in care turistii ar fi trebuit sa serveasca masa, era ocupat de catre nuntasii de cu o seara inainte, care isi continuau petrecerea. Pentru acest hotel, parerea mea este ca BANII pe care ii castiga de la turisti si clientii care inchiriaza pentru desfasurarea diverselor evenimente, sun cei mai importanti. Este o totala lipsa de respect pentru turistii care asteapta sa fie primiti intr-un hotel de trei stele, asa cum este cotat acest hotel. Rusine!

Si despre acest restaurant as mai putea sa scriu multe... dar nici macar asta nu merita.

La final... plaja: ORIBIL/ Mizerie multa, foarte multe alge care miroseau... apa plina de pietroaie. Practic, era cam imposibil de stat in acel golfulet.

Cam atat... cu toate ca ar mai fi foarte multe de spus.

Concluzia: imi pare rau ca am luat hotararea de a alege acest hotel pentru a-mi petrece concediul.

Trimis de Stefania Emilia in 11.09.19 14:54:54
Validat / Publicat: 11.09.19 15:33:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: LITORAL

VIZUALIZĂRI: 1057 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Stefania Emilia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.09.19 15:07:47]

@Stefania Emilia: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂMeteor Hotel [Jupiter]: