ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2010
ÎNSCRIS: 03.06.10
JUL-2008

Sub orice critică
Sub orice critică

Palmet, un hotel sub orice critica

Dupa cum am promis am sa postez azi despre Palmet resort din Kemer care dupa ce ii vezi pagina de net salivezi de numa, asta pana ajungi acolo.

F multi dintre noi am trait experienta pozelor minunate, pagini de net superb realizate si la fata locului dezamagire totala.

Cazul meu cu palmet un mini hotel vezi doamne de 5 stele inghesuit printre altele. Eram ca cu matizu intre jeepuri asa arata Palmetu.

Piscine 2, una pt copii si alta pt adulti, de dimensiuni chinezesti, adica minuscule, mancarea reciclata.

Ce nu se manca dimineata, mancai seara rearanjat pe alte farfurii. Berea execrabila, la dozator ca si restu sucurilor de altfel. Vinul avea un gust ciudat, votca chioara, alceva pauza Sincer, nu sunt pretentios dar nu am avut ce manca. Sotia la micu dejun a mancat 1 saptamana numai masline cu branza. Era un dobitoc care servea ochiuri de oua si care daca cereai 2 iti izbea in ciuda pe farfurie doar 1 singur pt ca altceva nu aveai ce sa mananci. O singura data intr-o saptamana a fost gratar de ghici? --cel mai imputit peste---macrou si ala cu portie.

Nici pomeneala de topogane spectacole etc. Doar niste arabi beti, cica ei sunt musulmani si nu beau -vrajeala, beti si faceau cu gagicile lor o galagie de numa, nimeni nu lua masuri desi se auzea tot hoteluL- normal erau de ai lor.

Camera mica, tv lcd cu 5 canale. Am facut greseala sa beau un 50 de coniac obisnuit --pretul??? --30 euro, sa lesin cand am vazut la receptie la plecare nota. Chiar la receptie au incercat sa ma fure pe fata de niste bani ca se faceau ca nu pricep cursul euro lira turceasca.

In pricipiu -turcii stiu sa faca turism dar ala adevarat costa super scump, cam prea scump pt unii dintre noi.

Apropo am mers intotdeauna la lastminute. E vrajeala caci acolo gasesti doar ciurucuri cu rewievuri proaste si probleme mari hoteluri la care nu se duce lumea, adevaratele resorturi isi vand biletele cu luni de zile inainte cel putin, si chiar cu un an.

Va doresc tuturor vacante superbe, la bani cat mai putini

Trimis de doruandris in 18.06.10 14:09:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2854 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (doruandris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

sbacau
[19.06.10 11:26:19]

ai dreptate, niciodata la urma n-o sa ramana nevandute hotelurile foarte bune sau macar decente. De asta nu optez pentru last - minute... acolo dai un ban... dar nu-l mai ai! Asta spre deosebire de cei care nu cauta moca (nu ma refer la tine) si se intereseaza din timp si isi iau concediul din timp. Din pacate ai avut un concediu ratat; iti alin durerea cu puncte maxime pentru informatiile utile despre hotel.

Concedii placute!

doruandrisAUTOR REVIEW
[19.06.10 18:26:22]

Multumesc pt apreciere, nu caut moca sau neaparat last minute ca de altfel si altii ca mine, dar eu si cu sotia avem niste servicii care nu ne permit sa ne programam concediile din timp si din aceasta cauza apelam la last minute care de altfel nu sunt chiar asa de ieftine, de fapt eu cred ca pretul de la last minute este cel corect, si ca ala ar fi trebuit sa fie de la inceput

doruandris, sbacau

• pagină generată în 0.045190811157227 sec