ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2019

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel cu multe PROBLEME!

Buna! Incep prin a va povesti cat de incantati am ajuns la acest hotel, pe care l-am cautat indelung si l-am comparat cu foarte multe, dar datorita recenziilor am hotarat sa ne cazam aici. In acest sejur am plecat toti, eu, sotul si cele doua fetite ale noastre, de 6 ani si respectiv 1 ani si 4 luni.

De cand am ajuns am fost bine primiti de receptionere, o tipa foarte de treaba, ne-am cazat destul de repede si inaintea programului de check-in.

Dar cand am intrat in camera ne-a lovit un miros de toaleta publica, care venea din baia care avea doar o mica aerisire. Am trecut cu vederea sperand daca aerisim sa treaca din miros. Nu a fost asa, noaptea simteai mirosul mai puternic!

Am despachetat si am plecat la plaja.

In totalul achitat pentru cele 5 nopti cat trebuia sa stam, ni s-a dat un card cu 50 lei/ zi, pentru a ii cheltui la teresa hotelului, aceasta este politica hotelului, vrei nu vrei trebuie sa achiti micul dejun, este o portita gasita de patroni, prin care au si ei clienti la terasa, altfel cred ca nu ar sta nimeni sa astepte 15-20 minute pentru un suc, dupa ce ti-a fost luata comanda, barmanul se misca incet si foarte incet, a fost prima data in viata mea cand a ajuns pizza comandata inaintea bauturilor! ????????????

Am trecut peste, pentru ca de fel suntem genul cărora nu ne place sa facem tam-tam si sa ne certam. Lasam de la noi, asa am fost invatati, sa fim cu bum simt.

Din recenzii si din felul cum isi prezinta mancarea am fost foarte incantati sa mancam acolo, crezand ca nu sunt doar vorbe goale: " toate produsele sunt proaspete, si noi mancam de aici, fiti fara grija ca majoritatea preparatelor se fac pe loc".

Am mancat doua seri la ei, a doua seara fetita cea mare (6 ani) a dorit spaghete, am comandat si eu aceleasi spaghete milaneze, pentru ca mi-au placut, de obicei gust din ce mananca fetita mea, ca sa fiu sigura ca este in regula! In a treia seara a comandat fetita aceleasi spaghete urmand sa imi lase si mie jumatate, nu am mai gustat, am mers pe premiza ca a fost totul ok pana acum, ar trebui sa fie si acum, si cand am gustat din ce mi-a lasat ea mi-am dat seama ca sunt acre. Am intrebat o tipa pe care o mai vazusem la receptie de spaghete si ma linistit spunandu-mi ca se fac pe loc. Acest lucru se intampla la ora 19:00. La ora 1 noaptea fetita mea a inceput sa vomite numai spaghete, nu s-a putut opri din starea aceasta cu nimic, a trebuit sa ajungem cu salvarea la spital in Constanta, pentru ca nu exista nimic in Eforie Nord in caz de vreo problema.

A doua zi starea fetitei s-a agravat pentru ca era deshidratata si orice ii dadeam ea voma. A vorbit sotul cu patroana si i-am spus ca daca nu isi revine suntem nevoiti sa plecam, undeva unde o putem trata, pentru ca nu am venit la marea sa stau cu copilul in spital in Constanta si ceilalti sa stea la hotel, a spus ca rezolvam cumva (era ora 11:00). Fetita in acest timp dormea, cand s-a trezit pe la 12:00 a continuat cu starea de voma si am anuntat la ora 12:30 ca plecam, nu mai putem sta.

La ora 13:20 eram jos cu bagajele.

Trebuia sa ne de contravaloarea pe doua nopti inapoi, ce credeti ca au spus:

" - va dam doar pentru o noapte, daca ar veni toti clientii cu tot felul de motive, noi v-am oferit CLEMENTA, pentru situatia dumneavoastra! "

Ma intreb, nu le-am oferit noi clementa in momentul in care nu am facut reclamatie cand am gustat mancarea si era acra si nu am facut tam-tam pentru cum mirosea in camera??? Ei mi-au imbolnavit copilul si ne-au facut concediu praf.

Noi am plecat intr-o zi de sambata, intr-o zi superba de vara, clar au cazat alte persoane pentru ca la receptie sunau incontinuu sa caute camere si le spuneau ca nu mai au libere.

FUGITI DE ACEST HOTEL, cei care conduc acest spatiu fac afaceri din a imbolnavi turistii si ale lua banii!

Cand ne-am cazat noi erau alte persoane la receptie care isi cereau banii pentru a pleca, si noi am crezut ca poate erau acei clienti prea exagerati!

Se pare ca nu, HOTELUL ESTE CU PROBLEME, probleme ce vin de sus!

Trimis de Ana Maria 85 in 13.08.19 08:23:20
Validat / Publicat: 13.08.19 09:15:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 1482 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ana Maria 85); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.08.19 09:15:40]

@Ana Maria 85: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 50&ridAnt=95658

• Alte impresii din această RUBRICĂCarmen Hotel:

• pagină generată în 0.035660982131958 sec