Excursii opţionale din regiunea Antalya

AUG-2019
1600 uer

Excursii optionale

Buna ziua, mai intai.

Am fost si eu ca tot omul in Antalia-Belek unde-i cald si bine si unde se mananca la discretie.

Toate bune si frumoase dar vreau sa va atrag atentia cu alegerea excursiilor optionale care dupa parerea mea sunt o oarecare teapa.

Si adica: reprezentantul agentiei de acolo va da intalnire a doua zi dupa sosire in jur de ora 9 pt. a va alege excursiile optionale si face asta pt. ca dvs. sa nu aveti timp sa va informati pe la altii (romani sau turci, etc.) despre realitatea acestor excursii.

O sa vorbesc intai de croaziera cu vaporul care e un kitch total. te duce o ora dus si una intors cu autocarul pana la vapor pt. ca apoi vaporul sa mai faca vreo 3 ore intr-un fel de cerc.

Pe vapor totul e tras de par in afara de aglomeratia care te streseaza ca nu vei gasi un loc ca lumea. Baia cu spuma si muzica la maxim iti sporeste neplacerea. Masa e aproape ok dar daca te gandesti ce ai lasat la hotel atunci poti regreta.

Toate astea pt 60 eur de persoana si mai apoi dupa vreo 2 zile afli ca particularii de pe plaja, cei cu paraseilingul te duc in 2 ore cu o barca rapida in acelasi loc, la cascada si chiar mai aproape de ea, faci baie in acelasi loc si totul la30 eur de persoana, conditia e sa fii vreo 5-6 pers. Apoi te intorci la hotel unde ai tot ce trebuie si totul la jumatate pret.

La fel si cu Hamam-ul pe care il poti negocia la hotel la acelasi pret ca in oras.

"Excursia" la cumparaturi e tot un fel de teapa pt. ca magazinele la care te duc au preturi f. mari si degeaba negociezi pt ca minimul e totusi mai mare decat normal.

Cam asta e, asa ca nu va grabiti si informativa mai intai.

Impresii încărcate de constantin59 in 10.08.2019 13:57:35

Validat / Publicat: 10.08.19 15:16:02

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (constantin59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de constantin59? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[10.08.19 15:15:41]

@constantin59: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Excursii opţionale din regiunea Antalya, #EXCURSII OPȚIONALE - MED.» ANTALYA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă zona Belek]

Unde ați fost cazați, în Belek?

- Rodel
[10.08.19 15:29:35]

O excursie similară am făcut anul trecut cu 15euro / persoană, achiziționată de la o agenție locală din Kemer. Și să nu uit, prețul l-am negociat...

- calincheita
[10.08.19 15:39:55]

Noi am stat la Delphin Platinum, unde a fost mult peste așteptări și am mers in croazieră cu barca piraților, am plecat la 9 și am revenit la 4. A fost super fain. Barca din lemn, doar români, prânzul delicios (paste cu pește, pui și salată). 3 opriri pentru baie și tradiționalul salt al piratului. Culoarea mării... de vis. Nu a fost aglomerat deloc, din contră. Cred că am plătit undeva la 100 euro, doi adulți și un copil

[10.08.19 15:47:34]

@calincheita:

Noi am stat la Delphin Platinum, unde a fost mult peste așteptări

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- calincheita
[11.08.19 10:59:47]

@webmasterX: Cu siguranță am să scriu.

Publicitate    [18.08.19 04:45:16]