#I#D

#G#0
#M#0

Amara Sealight Elite - concediu relaxant

Urmare de aici

Pentru ca anul acesta am vrut sa renunțam la Antalia am hotărât sa ne facem concediul in Kusadasi. Știind ca nu se ridica la nivelul celor din Antalia hotărârea a fost destul de greu de luat. Pana la urma am ales ASE știind din reviewuri si de la prieteni ca lanțul hotelier cu pricina este unul F bun.

S -o luam cu începutul - locația - una foarte buna, destul de aproape de centrul orașului, intr-un mic golf, cu vedere la munți.

Hotelul este relativ nou, modern, compact.

Camerele sunt foarte mari, mobilier modern, curate, vedere încântătoare (noi am stat la etajul 8). Curatenie se face zilnic, minibarul de asemeni se schimba zilnic (2 Tuborg, fanta, Pepsi, Lipton, apa minerală si încă ceva...).

Mancarea decenta, varietate mare de dulciuri, sarailiile lor tradiționale plus varietati de dulciuri (de gustibus) ! , tot felul de brânzeturi, carne pui, lama, oaie, peste, cozi mai mari sau mai mici la grătar.

Între orele 10 si 17 este deschis un mini Fast food la piscina (Hamburger, Nuggets, paste, salate).

Bauturile la piscina sunt in pahare, de plastic pt bere, sau de carton. Pt doritorii de băuturi tari, trebuie sa ceri ce fel de wisky dorești, dacă nu îți oferă băuturi locale.

Toboganele sunt Ok, deschise de la 10 la17.

Animația e destul de slăbuță, dar se străduiau.

La piscina, eterna problema cu ocupat locurilor dimineața, dar asta e..., Mie personal mi -a plăcut ca sunt așezate si pe iarba. Piscina e destul de mare, nu foarte aglomerata,

Plaja e foarte aproape de piscina (30-40 m), nisip in strat subtire (probabil ca este adus), intrare lina in mare, vreo 50 metri cu apa de maxim 1 m, ideal pt familiile cu copii mici, dezavantaj pentru înotători.

Personalul foarte săritor, (noi am avut o problema cu chiuveta din camera, am sunat la receptie si in 20 min au venit si au rezolvat).

Per ansamblu a fost un concediu relaxat. Pentru suma pe care am dat -o a fost superOk (1100 e 2adulti si un copil de 9 ani).

Impresii încărcate de nicosm in 26.07.2019 09:31:44

Validat / Publicat: 26.07.19 10:10:38

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Rixos Sungate 2, Royal Wings, Holiday, Alhambra, Delphin palace, de luxe, si cel relativ nou din Alanya, Miracle, Aquasis (Didim), Sealight Kusadasi, Bodrum (Ambiance, cred pt 3 nopți)

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (nicosm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  15300 PMA (din 18 voturi) nota2

[26.07.19 10:10:17]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 97&ridAnt=95091

- nrs
[26.07.19 12:23:34]

eu nu inteleg asta cu paharele: daca sunt de plastic reutilizabile nu e bine, daca sunt de carton de unica folosinta tot nu e bine, exact cum spui sunt turisti care spera sa primeasca bauturile in pahare de cristal aduse direct pe plaja =))

- adrianbogdan
[26.07.19 19:52:26]
' Reușita unui concediu depinde si de gândurile cu care pleci la drum, de cine te însoțeste, de ce îți dorești sa faci si sa ai așteptări reale. Nu poti aștepta sa vina sa te servească la plaja, cu Moet in paharele cristal, sau sa -ti șteargă ochelarii de soare din ora in ora la acești bani!!! '

Foarte frumos spus, din pacate putin inteleg ceea ce au platit, nu citesc conceptul de vacanta pe care il achizitioneaza. Pleaca in vacanta cu gandul ca va manca ' mere' si ce sa vezi la hotel gasesc de mancare ' pere' .

Vacante frumoase va doresc!

#G#1

• Un hotel sub asteptarile de 5 stele (Jun.2019) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 29.06.19 de Victor79 din BOTOSANI)
  • Nu veniti in acest hotel ordinar (Jun.2019) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 24.06.19 de Dinu36 din BOTOşANI)
  • Amara Sealight (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 7.50 (scris in 18.02.19 de bamseif din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Dolce vita la Amara (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 08.05.18 de dianabzs din ROMANIA) - RECOMANDĂ

#M#1

#G#2B