Algara Beach Hotel

înscris/ă în 17.07.12
JUL-2019
+ COPII: 2 -- varsta: 15;16

Dezamagire maxima

Daca au ceva de 4 stele, atunci doar camera se incadreaza la acest clasament. Serviciile sunt de maxim 2 stele- cu indulgenta.

Pe booking scriu tot felul de fabulatii despre performantele de acolo. Fals!

1- personalul nu vorbeste bine engleza (abia la receptie, ceva, ceva, in rest, jalnic si cel mai mult deloc);

2- fiind 3 persoane in camera, a fost necesar sa cer de doua ori ce trebuia sa existe in camera pentru a treia persoana,

3-felurile de mancare cu 3,4 exceptii, erau tot timpul aceleasi,

4- deserturile erau de plastic, de cauciuc, si cand gaseai ceva cu gust cat de cat, se epuiza imediat - la solicitarea noastra sa mai aduca acel desert- am primit un raspuns amabil si teapa! nu au mai scos nimic- desi masa nu se terminase (ca program);

5- o sa spun, ca tot vorbesc despre mancare, si de bine: aveau clar un bucatar bun, care gatea foarte bine, coaste, miel, iepure;

6- beach bar-ul este o porcarie imensa: bauturile erau o spalatura de pahar cu urme de ceva, beach barul se deschidea la orele 11!!! daca nu luai micul dejun bazandu-te pe o gustare pana la pranz pe plaja, luai teapa;

7 - daca nu stateai la Royal, nu aveai voie sa stai la zona unde era barul pe plaja (chestie pe care nu o gasesti nicaieri in descriere cand cumperi biletul), o singura toaleta la acest bar, mai era un chiosc in partea opusa a plajei (ingusta si in panta) de unde puteai sa iei apa;

8-sezlonguri jalnice, saltele groaznice, distractie ZERO, atat ziua cat si seara - ceva penibil pentru copii si consumatori de seminte;

9-intr-o zi cu mare nonsalanta au spus ca nu au prosoape de plaja decat dupa orele 11-12;

10-televizorul din camera, mare, e fix degeaba;

11- seara a la carte la mediteranean, a fost ok, cea de la bulgaresc - naspa;

12- sub balconul camerei unde stateam iesea personalul din bucatarie sa fumeze (tipete, rasete, galagie maxima - am sunat la manager, care evident a zis ca face ceva dar a facut nimic;

13 - intr-o zi, fix pe la orele 14 un tractor care facea zgomot infernal facea ceva pe iarba din zona respectiva);

14 - satucul Kranevo este jalnic, o tristete fara margini, nu ai ce face acolo;

intr-un cuvant, nici vorba de 4 stele - e o mare, mare teapa

Impresii încărcate de Camelia Istrate in 19.07.2019 11:14:53

Validat / Publicat: 19.07.19 11:52:12

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena; Sunny Beach - naspa ambele

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Camelia Istrate); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2699 PMA (din 5 voturi) nota2

[19.07.19 11:33:32]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=94880

- marianasf
[01.08.19 08:52:46]

@webmasterX Camelia Istrate: Nu este chiar asa dezastruos, probabil ca v-a supărat ceva și nu ati mai reusit sa vedeti si partile bune.

Plaja de langa bar, cea pentru brățări albastre, este f frumoasă și sezlongurile sunt in stare bună. Drumul până la bar nu durează 2 min. Mâncarea de la bar este ok. Fructele puse pe farfurii și protejate cu folie.

Serviciile sunt destul de bune si lumea zâmbește și dacă te vede cu brățări albastre. Noi am fost tratați bine - vezi impresii.

- Camelia Istrate
[04.08.19 03:23:44]

@marianasf: Total neobiectiv ce ati scris!

1- am platit ceva unde trebuia sa am beach bar si toaleta pe plaja - nu am avut, nu mi s-a spus ca doar cei de la Royal au - calr? deci nu e ca nu am avut ca nu am platit, cu totul altceva mi s-a spus - clar? ;

nu ai ce sa faci acolo, nici vorba cum ati scris ca " nu prea" , nici un nu prea, ci deloc, niste vai mama lor care incercau o porcarie pentru copii si atat,

bauturile au fost pisoarca, spalatura de pahar - e treaba dvs daca v-au placut; probabil ca noi cei care am comentat negativ despre Algara avem standardul mai ridicat

- marianasf
[04.08.19 11:26:10]

@Camelia Istrate: 😂😂😂😂😂😂pai la 1000e ce standarde ridicate sa ai!!! Nu poate nimeni sa puna wc din 3 in 3 metri pe plaja. Bar pe plaja ati avut, la 3 min de mers din dreptul hotelului și era si wc acolo. Se putea sta la bar, la baldachine si cu brățară albastră și în interior la măsuțe. Hotelul are 4 stele, nu prea Lasă loc de standarde înalte.