ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2019
ÎNSCRIS: 18.07.19
JUL-2019

Extrem de nemulțumit

Dezamagire si regret

Am petrecut o zi la strandul Apollo si gradul de satisfactie este dezamagitor.

Pretul intrarii a fost de 100 lei pt 2 adulti si 1 copil, exagerat pentru serviciile oferite. Intrarea este greu accesibila cu masina, parchezi masina pe strada principala din statiune, daca ai noroc si gasesti loc, strada cu sens unic... si apoi inconjori tot strandul la picior pana nimeresti intrarea care nu este marcata de indicatoare. Daca nu gasesti un loc de parcare, inconjori iar toata zona ca sa ajungi pe aceasta strada principala.

Toata locatia este plina de pavajesi sezlonguri. Sunt sute de sezlonguri si doar 25% au acoperire cu umbrele. Sezlongurile nu au saltea, asa ca, luati va de acasa. La intrare sunt cabine de schimb si toalete, exclus vestiare.

Toaletele sunt neingrijite, miros de urina peste tot, nu am vazut pe nimeni sa spele pe acolo, in unele din ele nici hartie igienica nu mai era.

Apa la tobogane (care este foarte rece) functionraza cu program, 1 ora functioneaza, 1 ora pauza, asa ca, trebuie sa va inarmati cu rabdare. Sunt 3 tobogane, unele prezinta riscul de a ti rupe slipii de bine ce sunt reconditionate. Aceste tobogane sunt monitorizate de un domn care fumeaza constant si miroase a alcool.

Si la piscine este pauza la apa de la bateriile cascada, la bazinul cu valuri (unde iti ingheata instant picioarele cand intri), valurile sunt la cateva ore.

Peste tot te imbie fel si fel de mirosuri, de la floricele pop corn pana la fumul de la gratarul cu mici.

M am intors in timp cu 30 de ani cand mergeam cu parintii in perioada comunista pe la Baile Herculane, Lacul Sarat din Braila.

Am vrut sa servim masa in incinta acestui strand, intrucat nu ai voie sa- l parasesti, in incinta asa numitului aquapark exista o autoservire si, in timp ce asteptam la o imensa coada, m am razgandit cand am observat care ne erau posibilitatile: niste zeama de diverse culori in care niste doamne plictisite adaugau aceleasi 3-4 bucati de carne din acelasi recipient, vorbeau in ungureste si radeau pe seama solicitantilor... toate produsele sunt la 100 gr, de ex cartofii prajiti congelati sunt 7 lei 100 gr... preturi ca la 5 stele... cascaval pane congelat, piept de pui... toate 10 lei 100 gr.

Dragi roamani, nu va bateti joc de banii vostri, haideti sa i educam pe acesti comercianti care nu ne respecta. !

Evitati acest strand si in general aceasta locatie, caci nu o pot numi statiune, in care m am intors in timp cu 30 de ani.

Profund dezamagita... pacat.

Trimis de Mirela Gabi in 18.07.19 17:17:43
Validat / Publicat: 18.07.19 17:50:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'.

VIZUALIZĂRI: 1405 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mirela Gabi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.07.19 17:50:30]

@Mirela Gabi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 26&ridAnt=94868

[25.07.19 11:45:59]

Pacat, pacat, pacat... ne pierdem ca turism de la o zi la alta.

Si noi la sfarsitul lui august vrem sa ajungem la Baile Felix.

Imi puteti spune un strand care sa merite vizitat?

Multumesc

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[25.07.19 11:59:27]

@viviv: Nimphaea, în Oradea

[25.07.19 12:28:46]

@Dragos: multumesc

madaht
[19.08.19 16:10:24]

@viviv: IN NICI UN CAZ ala din Felix.

Noi am sta la Vila Andreea si am zis sa testam si asa zisul aquapark. Apa termala e ok, trateaza dar restul... varza. Am plecat rapid cand ni s-a facut foame. Pacat ca resursele sunt administrate de niste... nesimtiti.

[20.08.19 16:13:51]

@madaht: multumesc