ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Dezamagita

Anul acesta am mers impreuna cu logodnicul meu in Grecia, in Thassos, in Skala Rachony si ne-am cazat la Rachony Bay. Din poze totul a parut foarte frumos si am ales acest hotel deoarece vroiam liniste.

Am ajuns la hotel in jur de ora 09. 00 si a trebuit sa asteptam sa se faca curat in camera. Patronul nici nu ne-a bagat in seama.

Cand am ajuns in camera din hotel am constatat ca cearceafurile erau patate galben si plapumile la fel. Mi-a fost scarba.

Dar am zis ca trec cu vederea. O alta chestie ciudata a fost ca hartia de la toaleta nu ai voie sa o arunci in wc ci intr-un cos din baie deoarece fiind insula canalizarea nu e buna. Probabil de aceea faceau curat in baie in fiecare zi.

Fiind un hotel in care vin multi romani am considerat ca trebuia macar cineva sa stie romaneste dar nimica. De abia ne-am inteles in engleza cu chelneritele de acolo ca nici engleza nu stiau.

Locul este frumos asa cum scrie si in sejur este un loc linistitor unde te poti relaxa.

Ceea ce nu a fost placut a fost plaja, nu e curatata deloc. Sunt pini pe plaja si de aceea este murdara si sa stiti ca nimeni nu se straduie sa faca curat.

Angajatele hotelului sunt 5 femei. Ele fac curat, servesc, gatesc, adica de toate.

Ceea ce nu pot obiecta este mancarea, a fost f buna si pe saturate, noi am avut demipensiune si pot spune ca ne-am saturat. Mancarea este in stil bufet si poti sta linistit ca ai destul.

In rest a fost ok, dupa masa am preferat sa mergem sa mancam la taverne din zona ca la hotel nu am avut prea multe de ales.

Zona este foarte frumoasa dar hotelul lasa de dorit. In timpul sejurului patronul nu ne-a bagat in seama deloc, macar sa ne fi intrebat cum ne simtim sau ceva.

Plus ca la plecare nici nu a fost in hotel sa-si ia ramas bun. In fine am zis ca daca mai merg in Thassos cu siguranta nu voi mai merge la acest hotel.

Trimis de belliv in 12.06.10 16:30:18

VIZUALIZĂRI: 7114 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (belliv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

valimi
    [13.06.10 08:55:51]

Felicitari pentru debutul pe site. Cred ca esti cam pretentioasa cu patronul ala, poate avea treaba saracul, i-ai acordat prea multa atentie...

Puncte de la mine!

adaiulia
    [13.06.10 14:58:38]

Nu stiu de ca ai simtit nevoia ca patronul "sa te bage in seama", cred ca aveai multe lucruri si locuri de vizitat...

Grecia este minunata si mai cred ca pinii au farmecul lor.

Vacante placute in viitor.

[14.06.10 18:38:38]

Buna

Nu vreau sa credeti ca sunt vreo pretentioasa sau cu nasul pe sus. Faptul ca m-a deranjat ca patronul nu ne-a bagat in seama nu a fost doar ptr mine asa. Romanii cu care am fost au avut aceeasi parere mai ales ca domnul ii preferea pe nemti.

Consider ca putea sa ne intrebe cum ne simtim daca e totul in regula, nu cred ca cer prea mult.

ancamariagadea*
    [14.06.10 18:55:30]

@belliv, sa stii ca si eu iti impartasesc aceasta "pretentie". Este important ca patronii sa fie draguti in timpul sederii la hotelul lor.

[14.06.10 19:12:15]

Iti multumesc draga Anca ca gandesti la fel. Nici mie nu mi se pare o pretentie exagerata, dar in fine ce pot face. Conteaza ca m-am simtit bine cu toate baiurile si ca m-am relaxat.

[14.06.10 22:20:02]

belliv, in potos ai fost? sau pe unde ai mai fost?

[14.06.10 23:09:50]

Cami imi pare rau ca nu-ti pot spune prea multe despre Potos deoarece doar am trecut pe acolo doar cand am facut turul insulei. Deci nu stiu mai nimic despre Potos.

In Limenas capitala insulei am petrecut ceva timp daca cumva te intereseaza sau Golden Beach.

[14.06.10 23:12:29]

multumesc belliv, atunci cum e limenas? unii spun ca e "prafuit" ar merita acolo cazare? sau e mai frumos in sud- est? multumesc.

corinka
    [14.06.10 23:15:11]

Mda, intr-un fel ai dreptate, atata vreme cat ii baga in seama pe nemti si pe romani nu, te simti frustrat. Daca ii ignora pe toti era altceva!

Am vazut si eu hotelul acesta intr-un catalog si imi facuse impresie buna. In plus, citisem si pe aici un review pozitiv...

[14.06.10 23:23:07]

Totul depinde de tine ce zona preferi mai galagioasa sau mai linistita.

In Limenas te poti distra, sunt 2 cluburi si multe terase.

Mie sincer nu mi-a placut ca hotelurile sau pensiunile sunt foarte aproape , stradutele sunt inguste si ai ceva de mers pana la plaja. In schimb sunt si multe magazine si de haine si stradute cu mici magazine care vand tot felul de lucruri de la steaguri la miere.

Acolo am cheltuit si noi banutii nostrii .

Daca vrei liniste iti recomand scala rachoni.

Sper ca te-am putut ajuta cu ceva.

[14.06.10 23:27:32]

nu chiar liniste, sa fie si putina animatie. oricum in septembrie nu cred sa fie asa aglomerat. am sa mai caut info despre potos.multumesc.

[14.06.10 23:28:29]

Draga corina eu iti spun ce am patit eu. Chiar vroiam sa scriu despre dezamagirea mea. Am spus hotelul este ca in poza si noi de aceea l-am ales. Am vrut si o zona linistita. Numai ca fazele cu curatenia mi-a lasat un gust amar. In orice caz daca cumva vrei sa te cazezi acolo de mancare nu vei duce lipsa. Si apropo daca nimerseti si camera noastra 608 te rog sa-mi scri daca au schimbat acoperitoarea la plapuma sau tot asa galbena ii.

corinka
    [15.06.10 00:01:42]

Te cred, draga belliv, si imi pare rau ca nu a fost totul asa cum ti-ai dorit. Am avut si eu experiente neplacute, vezi link-ul de mai jos:

click aici

[15.06.10 13:22:33]

@cami, din ce stiu eu...in Potos gaseti plaja destul de greu..si e preferata de nudisti, adica aici e singura zona din Thassos unde se face plaja cu anatomia la soare.

@belliv...in Romania, in concediile tale...de cate ori a venit patronul unui hotel de pe litoral sa te intrebe cum te simti? Sau macar de cate ori l-ai vazut? Sau...stiai ca hotelul are un patron? Hai sa nu cautam pete-n soare...

[15.06.10 14:18:04]

Eu mi-am spus punctul meu de vedere, nu inseamna ca trebuie sa-l impartasesc cu toti. Pur si simplu m-a deranjat si nu am fost sg. Fiecare are dreptul la opinie. Si vreau sa-ti spun ca unde am fost pana acuma tratau lumea in mod egal si te intrebau una alta.

Nu cred ca cer prea mult.

[15.06.10 16:08:47]

buna belliv, te rog spune-mi si mie cat de des circula acolo autobuzele? si noi plecam la acelasi hotel la sf lunii si am prefera sa ajungem in mai multe zone ale insulei. merci anticipat!

[15.06.10 16:18:01]

@belliv...eu cred ca totusi ceri cam mult...daca te duci la hotel de 5 stele in Turcia, garantat ca patronul nu va veni sa te intrebe de sanatate, poti sa stai tu 1 an intreg la hotelul lui. La fel cum tu daca esti director de banca nu iesi in strada sa intrebi lumea de la coada daca mama e sanatoasa si daca e multumit de pretul la bere...Sunt niste chestii care nu se fac, pur si simplu.

[15.06.10 16:28:27]

Draga Petra pot sa-ti spunca circula destul de des, insa nu stiu la ce intervale. Mai mult iti va spune ghidul turistic de acolo. Veti avea 2 ghizi romani si ei te ajuta cu cea mai mare placere.

Ce stiu este ca circula pana la ora 5 din cate am retinut iar daca pierzi ultimul autobuz sunt taxiuri care iti iau 1 euro pe km.

Noi nu am mers cu autobuzul dar ne-au spus ghizii ca te duc unde vrei tu si nu este scump. Cred ca 2-3 euro ptr drum, nu stiu sigur. In orice caz ai ce vedea, insula este foarte frumoasa.

[15.06.10 16:31:50]

sbacau eu nu am mers la un hotel de 5 stele, ma gandesc ca acolo nici nu are cum sa te bage in seama, eu am mers intr-un hotel de 3 stele micut nu cine stie ce, dar cand vezi ca pe unii ii baga in seama si pe altii nu mi se pare o atitudine nu prea frumoasa mai ales ca era tot timpul acolo. In fine eu am spus ca nu voi mai merge la hotelul acela si nu din cauza patronului ci din cauza conditilor de curatenie.

[15.06.10 16:52:33]

@belliv, de acord cu tine...si eu m-as fi simtit destul de dezamagit daca as vedea ca pe nemti ii intreba de sanatate iar pe tine ba...mai ales ca spui ca e un hotel micut...dar ia gindeste-te...cati bani ai lasat tu in plus acolo (pe mancare, bautura, ciubucuri, etc etc) si cam cati lasa nemtii...si vei avea un raspuns.

[15.06.10 16:59:07]

multumesc foarte mult

[15.06.10 17:55:58]

Da, aici iti dau dreptate, ei cheltuie mai mult, dar sa stii ca eu cu logodnicul meu am fost sg romani care isi mai luau ceva de baut seara.

Dar in fine, asta este.

[15.06.10 23:00:17]

sbacau multumesc. am ales potos pt ca am citit la cei care au fost ca e ok, e animat, e un punct de plecare ideal pentru excursii si cazarea la astir notos mi se pare f buna. nu suntem disperati dupa plaja si oricum o sa facem bai de soare pe unde o sa vizitam. am inteles ca sunt destule plaje pe insula si te duci unde vrei. noi plecam in septembrie.

[16.06.10 15:54:11]

@cami, cu multa placere; sa nu ratati cariera de marmura din Thassos, luati o masina si plimbati-va toata insula; aveti ce vedea. Se spune (si eu cred ca pe buna dreptate) ca marmura de Thassos este cea mai alba din lume. Am vazut cateva blocuri enorme care treceau pe ferry...sunt de un alb sclipitor, ireal aproape.

[20.06.10 14:19:19]

belliv, te rog zi-mi daca frigiderul se plateste saparat sau nu. si cam ce preturi sunt acolo. ms

[20.06.10 14:20:35]

ma refer la preturile din bar: suc, bere, inghetata etc.

merci

[20.06.10 19:36:39]

Draga Petra

Frigiderul este gratuit si il poti folosi de cand ajungi. Este micut trebuie bagat in priza dar de ajuns sa pui una alta la rece.

Preturile sunt mai scumpe in hotel. Noi am baut bere amstel foarte buna care la hotel era 2.80 iar daca luai de la supermarket o luai cu 1.15 la doza.

Deasemenea am baut la hotel si cocktailuri care erau 6 euro. Frappeul era 3 euro daca imi mai aduc bine aminte dar nu mi-a prea placut este mai amar ca cel din plic de la noi.

Ce am baut noi la hotel a fost un pahar de vin dar vin dinala la litru nu ceva special si era 5 euro un pahar.

Dar nu trebuie sa bei doar de la hotel poti merge si la alte taverne unde ai o gama mai variata. Inghetata nu ne-am luat de la hotel ptr ca nu aveau ne-am luat o caserola de la supermarket cred ca 5 euro a fost si am bagat-o in frigider.

In orice caz iti dau un sfat daca vreti sa mai faceti putine economii.

Cumparati apa la bax si nu de la supermarketul Gecas care este aproape de hotel. Acolo costa o sticla 90 de centi mergeti vreo 500 de m de la hotel pe strada principala treceti de farmacie si vreo 500 m in fata e un supermarket mare cu o gama larga de produse si acolo am dat pe aceeasi apa da la bax 2.38.

In orice caz iti recomand sa mancati la taverna Olga , au mancare foarte buna singurul loc unde gasiti girosul ( saorma noastra ) si unde domnisoara este foarte amabila. In plus primiti la diecare masa un desert gratuit. Niste prajituri foarte foarte buna.

Daca te mai pot astepta cu ceva te ajut cu cea mai mare placere.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [20.06.10 19:55:19]

5 euro un pahar de vin??? cam mult ca sa nu spun enorm , noi in ultima vacanta am tot luat vin la 3-4 euro jumatatea de litru in Lefkada in mai multe locuri , peste tot unde exista demipensiune in Grecia se pare ca preturile sunt foarte mari la bauturile ce se servesc la masa de seara.

[20.06.10 21:57:18]

Asa este. Am vazut ca au preturi foarte mari. De aceea noi mai cumparam de la supermarket si beam in camera de hotel ca afara nu ai voie.

[21.06.10 14:20:37]

iti multumesc din suflet ptr amabilitate

MITA
    [21.06.10 22:55:40]

Plecam si noi peste o saptamana si vreau sa stiu daca sunt 2 hoteluri sub aceeasi denumire dintre care unul cotat cu ***+ sau este acelas lucru? si daca este cazul sa-mi iau lenjerie de pat de rezerva,

[22.06.10 22:01:45]

Scuze mita ca iti raspund doar acuma dar am avut niste probleme. Exista doar un hotel cu numele acela si este cotat la 3 stele. Eu iti sugerez sa-ti iei lenjerie de rezerva poate ai si "noroc" si nimeresti camera noastra 608. Lenjeria de pe pat a fost curata insa cea cu care trebuia sa te acoperi era cu pete galbene la fel si plapuma. Poate pana mergeti voi au invatat ce inseamna curatenie.

MITA
    [24.06.10 11:31:29]

Mutumesc frumos sper sa fie bine, eu am ales locatia pentru ca este pe plaja si sper pentru liniste si marea si plaja sa fie frumoase. O sa scriu si eu impresiile dupa ce ma intorc.

alex1968
    [06.10.10 09:09:10]

belliv, am citit abia acum review-ul tau (a mai scris cineva recent o impresie de la acest hotel, asa ca mi-am aruncat privirea si peste celelalte pareri de la Rachoni Bay). Foarte util textul tau, precum si ecourile prin care ai raspuns la intrebari. Am, insa, o nelamurire legata de mancare. Ai sopus, la un moment dat:

Imediat dupa aceea, ai scris, insa:

Asadar, pana la urma, cum a fost mancarea? Mai ales va vad ca ai punctat cu 100% la grad de satisfactie la acest capitol. Multumesc

[06.10.10 09:50:18]

Mancarea a fost foarte buna. Insa nu serveau dupa masa acolo doar la cerere ptr ca nu aveau prea multe ma refer dupa masa.

Dimineata si seara era mancare destula aveai de unde alege. La micul dejun aveai sunca, salam, cascaval, oua fierte, iaurt de capra, gem, unt, carnaciori, lapte, cafea, suc natural, miere, iar la cina pe langa aperitiv care consta in paste, salate grecesti de mai multe feluri aveai si felul 2 pe care il alegeai dimineata la micul dejun. Crdede-ma ca nu ai avut cum sa nu te saturi. Dupa masa nimeni nu manca la hotel ptr ca nu se servea de aceea mergeam si noi si ceilalti la taverne sa mancam pranzul. Cum am scris si mai sus iti recomand taverna Olga, este o taverna rustica dar oamenii sunt amabili acolo si primesti de fiecare data un desert gratuitcare consta in prajituri care saunt foarte foarte bune. Deja mi-a lasat gura apa cand ma gandesc.

Daca mai ai intrebari cu placere ti le raspund.

alex1968
    [06.10.10 13:57:46]

Multumesc pentru raspuns. Acum am inteles ca te-ai referit la dejun, pentru ca aveai demipensiune. Iti doresc concedii minunate si pe viitor.

ileanaxperta*
    [06.10.10 14:32:14]

Eu am avut primul meu contact cu insula Thassos aici, la Skala Rachony, la hotelul Rachony Bay, in iunie 2008. Si am fost foarte multumita, inca de la cazare, cand chiar patronul de acolo, ne-a ajutat atat pe mine cat si pe fiimea cu caratul trolerului 2 etaje. Mai exact chiar el l-a dus pe scari pana la camera noastra si in fiecare zi ne salutam si el ne zambea politicos. Si curatenie in fiecare zi, asternuturi curate, camera destul de spatioasa, renovata atunci proaspat...

Plaja de acolo nu am gasit-o deloc murdara... Cum spui tu, de la pini, este normal sa le mai cada si lor "frunza", nu? !... Dar nisipul nu mai este fin? !... Pe noi ne-a incantat practic atat plaja exclusivista, doar a hotelului, cu umbra acelor pini, atat de binevenita la orele amiezii... cat si marea curata, linistea si intregul peisaj... dar si piscina... toate la botul calului... cum se spune...

La capitolul "Mancare" ai fost mai "rasfatata" decat noi. Aici nu am fost intrutotul multumite, neavand atatea sortimente la micul dejun cum ati avut voi. Pranzul de cateva ori l-am servit la barul hotelului, care pregatea pe vremea aceea o pizza excelenta si niste hamsii de toata bunatatea, dar si mousaka si alte preparate din peste. Acum probabil ca s-au mai schimbat treburile...

Dar gusturile nu se discuta, aici ne impartasim doar pareri ce se doresc a fi respectate de noi toti, nu? ! Iar eu le respect pe ale tuturor.

Iti doresc numai vacante de vis oriunde vei merge. Cu bine!

[06.10.10 16:13:01]

Ma bucur ptr tine ca intampinarea din partea patronului a fost f buna la noi nu a fost asa. Cum am scris nici nu ne-a bagat in seama. Cand am ajuns la hotel nici nu ne-a intampinat nici un buna ziua nimica desi noi l-am salutat. Parca nici nu eram asteptati.

La camera nu am avut pretentia sa fie mare si luxoasa m-a deranjat foarte tare ca cearceafurile erau cu pete galbene iar eu cum sunt mai friguroasa de felul meu am vrut sa ma acopar cu o plapuma care si ea era la fel de patata insa m-am acoperit cu partea cealalta pe care nu se vedeau petele ptr ca aveau culoarea albastra. Deasemenea m-a deranjat ca pe balcon nu ne puteam intinde rufele ca erau cuiburi de pasari care-si faceau treburile pe acolo. Nici balconul nu a fost curatat cand am ajuns acolo.

Sa sti ca nu sunt o fire pretentioasa dar consider ca atunci cand mergi undeva te astepti sa fie curat in camera.

Mancarea mie mi-a placut nu am ce sa comentez depinde si de gusturi acuma eu am fost f multumita de aceea am dat si o nota asa de mare mancarii.

Noi am mancat la hotel dupa masa o sg data chiar in prima zi cand a plouat si dupa drumul atat de lung nu mai puteam de foame. Ne-am comandat si noi pizza insa am primit-o mai mult arsa decat comestibila dar sti cum e cand ti-e fooame mananci orice.

Pe plaja e normal sa fie conuri de pin avand in vedere ca sunt pini dar nu erau numai pini, de aceea am comentat. Trebuia sa ai grija unde calci sa nu te tai. Dar am spus si mai sus plaja peste tot in rachoni era asa ba mai mult in unele parti mai murdara.

Eu am ales hotelul deoarece vroiam liniste si chiar am avut parte de asa ceva.

Cu siguranta voi mai merge in Grecia poate chiar si in Thassos ca este o insula f frumoasa insa ma voi caza la alt hotel.

Si eu iti urez numai concedii placute de acuma incolo.

[09.02.11 13:42:14]

si eu merg aici in iunie 2011, cateva nopti cu demipensiune, am ales locatia pt. pret, si apropierea de mare, caci venim din Kusadasi si nu vrem lux, dar vroiam aproape de mare, oricum nu vom sta in camera, in cele cateva zile vrem sa vedem cat putem noi de mult. Deoarece avem copii, pt. ei a fost gratis, copii de 11 si 12 ani, iar noi, 2 adulti am dat 153 E fiecare pt 3 nopti. Si asa e destul de mult, dar pe partea cealalta a insulei pe plaja Golden Beach am vazut preturi mai mari. Ce e avantajos aici pe insula e sa vii cu autocarul, caci pt. 7 nopti am vazut la agentii un pret mai mult decat bun la cazare si demipensiune. Asa cum am citit impresii de aici, recunosc ca nici noi nu am fost intampinati prin Grecia de cineva, nici nu si-a luat nimeni la revedere de la noi, pe unde am stat, ne-am luat noi in schimb cu greu la revedere de la mare, de fiecare data, dar singura locatie la care am fost condusi de la receptie pana la camera este Lagomandra hotel, nu voi uita. Despre camera, nu avem mari pretentii, sper sa nu avem surprize, insula am auzit ca are multe locuri pitoresti pe care astept cu nerabdare sa le vad.

[09.02.11 13:44:16]

si pt. ca tot nu m-am dumirit, daca exista doua locatii Rachoni Bay si Rachoni Resort, eu merg la cel din urma.

alisaL*
    [18.08.11 11:04:04]

Poate a fost un noroc, dar anul acesta desi am rezervat printr-o agentie 2 camere aici, la fata locului cei de la Rachony Bay ne-au zis ca nu mai au camerele. Tipa de la receptie foarte plictisita ne-a expediat in 2 minute si ne-a zis ca ne-a gasit loc in alta parte.

Din fericire acolo unde am stat a fost super, asa ca nu-mi pare rau, ca vad ca oamenii nu sunt multumiti de Rachony Bay.

[18.08.11 11:39:27]

@alisal, mare bafta ai avut, noroc ca nu ai gasit camera aici, la Rachoni Bay, asa sa stii, sa zici noroc, si sunt curioasa unde v-a cazat receptionera? probabil la celalalt, la Rachoni Resort, care e mult mai bun ca si acesta, Bay. Nu inteleg de ce nu se separa impresiile, cei care au fost la Rachoni Bay si cei care au fost la Rachoni Resort, tin sa cred ca patronul e acelasi, hotelurile fiind unul langa celalalt. Ar ajuta pe multi in continuare.

@ufoman, inca te mai astept cu cateva impresii de la Rachoni Resort .

alisaL*
    [18.08.11 14:12:43]

Noi am stat la Hotel Coral

bibielena
    [15.01.13 17:24:39]

Mare dreptate ai cu patronul! Un om fara pic de educatie si foarte arogant.

Noi am luat prin agentie 3 camere deluxe deoarece hotelul e format din camere normale, superioare si deluxe... asta implica preturi diferite.

Cand am ajuns ne-au dat 2 camere deluxe care intradevar aratau extraordinar si erau renovate de curand si o camera normala insa acest patron a incercat sa ne minta ca este deluxe... defapt nu arata nici de 2 stele avea usa rupta si era ft murdara.

Cand am mers sa rezolvam problema, patronul ne-a spus ca mai are doar 2 camere deluxe (desi platisem in bucuresti pt 3) iar daca vrem ramanem daca nu si citez ,,nu este problema lui si nu il intereseaza"...

dar totusi dupa ce ne. am certat acolo total bulversati de nonsalanta cu care minte a spus ca se eliberreaza o camera deluxe (dar cand ne. am dus s-o vedem am observat imediat ca aceasta este superioara deci implicit nu era acelasi comfort si curatenie ca in celelate doua camere) si tot el a spus ca aceasta camera miroase urat.

Doar dupa ce am sunat la agentie ce avea sediul in Paralia si am spus ca ii dam in judecata, cei de acolo l. au sunat si l.au tras la raspundere, iar in cele din urma am primit camera care defapt era libera insa patronul foarte nesimtit care raspundea scarbit nu a avut probabil chef sa ne-o dea...

am primit apoi din partea casei pranzul gratuit timp de doua zile insa comportamentul si vocabularul acestui om de nimic nu mai poate fi sters cu nimic...

in rest locatia deluxe a fost superba, mancarea de tip bar destul de sumara insa nu e chiar de nemancat.

Plaja, peisajul si tavernele primitoare si cu mancare extraordinara au salvat o vacanta mult asteptata.

[15.01.13 17:45:09]

@bibielena: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poți folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

adaiulia, adryana, alex1968, alisaL*, belliv, bibielena, cami, corinka, ileanaxperta*, MITA, petra, sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂRachoni Bay / Sunrise Beach Hotel: