ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2019
DIN: Zalau
ÎNSCRIS: 03.01.17
JUN-2019
2 AD. + 3 COPII -- v: 10 6 6

Al treilea concediu reusit la Dorna

Dupa doua vacante consecutive, reusite, la Hotel Dorna Mamaia (vezi impresii, vezi impresii), am intrunit in famile Adunarea Generala a Asociatilor unde s-a votat in unanimitate ca si in acest an sa mergem in vacanta la Hotel Dorna. Sedinta s-a facut la inceputul lunii Februarie iar in data de 13 Februarie, zi cu ghinion pentru altii, am cumparat un pachet de 6 nopti, Prichindel All Inclusive la pretul de 28800 de lei, 6 nopti, pentru o familie cu 3 copii.

Dupa un drum de aproape 800 de km cu o vizita la cetatea Rupea am ajuns la Hotel Dorna. Acolo am fost intampinati ca de obicei cu zambetul pe buze, iar in timp ce faceam formalitatile de cazare, copiii au fost preluati de o doamna de la receptie de la care au primit cateva bomboane si cate o jucarie care face baloane de sapun. In jurul orei 14.30 am primit camera.

Camera ca de obicei, foarte curata, dotata cu aer conditionat, seif, minibar, cabina de dus, uscator de par, etc. Dat fiind faptul ca eram acolo a treia oara consecutiv, faceam comparatii intre anii anteriori si ceea ce am gasit anul asta acolo. Impresia mea generala este ca Hotelul progreseaza de la an la an, iar acest lucru l-am observat inca de cand am intrat primadata la receptie si am vazut acolo un dozator cu limonada si apa, destinat clientilor. Curatenia in toata incinta hotelul era exemplara la fel ca si in anii trecuti.

Bucataria la fel ca si in anii trecuti, foarte diversificata si cu gust. Pe langa mancarurile obisnuite si foarte diverse in bucatarie era un bufet de paste si un bufet unde puteai sa iti prepari singur salata. Un alt mare plus anul asta a fost ca la fiecare masa de pranz si cina se faceau cate doua preparate diferite pe grill, afara langa barul de la piscina. Personal cred ca orice pretentios isi gaseste ceva de mancare pentru ca aveai de unde alege.

Mesele se servesc in urmatorul interval orar: micul dejun de la 08.00 la 10.00, pranzul de la 13.00 la 15.00 iar cina de la 19.00 la 21.00. In fiecare seara pana la ora 23.00 am avut parte de spectacole de dans, stand up comedy si muzica.

Cina de obicei era servita pe baza de tematica: seara italiana, seara americana, seaara romaneasca, etc.

La barul de la piscina am avut sucuri gama Pepsi si Santal, bere Bergenbier, whiskey J&B, coniac Milcov, ceva votca iar la cerere baietii de acolo faceau cocktail-uri.

Un alt mare plus, foarte mare, este amenajarea unui Beach Bar pe plaja pe care din pacate eu l-am prins doar in faza de constructie, urmand ca lucrarea sa fie finalizata in luna Iulie. Nu-i nici o problema, o sa beneficiez de el anul viitor.

Una peste alta Hotelul mi-a lasat o impresie generala foarte buna incepand de la personalul de acolo pana la serviciile pe care le ofera.

Singurul gust amar pe care l-am avut in acest sejur a fost atitudinea conationalilor care inainte de deschiderea restaurantului facea cozi la intrare de parca venea criza sau razboiul iar in farfurii isi puneau munti de mancare, mancare care de cele mai multe ori sfarsea aruncata. De exemplu am vazut farfurie abandonata pe masa cu sase copanele intregi, neatinse plus garnitura, iar asta este numai un exemplu.

Iar in incheiere, sa inchei intr-o nota mai optimista, ma bucur ca se pot face in Romania lucruri de calitate.

Va doresc sa aveti parte numai de vacante perfecte.

Trimis de Linux in 03.07.19 12:31:32
Validat / Publicat: 03.07.19 12:49:11

VIZUALIZĂRI: 1224 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Linux); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Zoazore
[03.07.19 13:50:44]

@Linux: Copiii au avut sejur gratuit?

De acord cu tine, incepe sa miste cate ceva si pe la noi, dar, din pacate, pe bani ff multi! De care, conform exemplului tau cu cele 6 copanele, unii isi bat joc!

Si nu multi isi permit normalitatea asta la noi in tara! Si uite asa, dam prea putini bani la noi, dar mult mai multi la bulgari, greci, turci, care au inteles cum se castiga si banul, dar si turistul! Pacat!

Vacante insorite in continuare!

LinuxAUTOR REVIEW
[03.07.19 14:07:37]

@Zoazore: Da, copiii au avut sejur gratuit pana la limita varstei de 12 ani, in asta consta oferta Prichindel

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[04.07.19 16:07:18]

@Linux: Bună,

Am citit cu drag primul review pe acest an despre Dorna, având în vedere că peste 3 săptămâni vom ajunge şi noi acolo.

Mă bucur că se menţin condiţiile bune din anii trecuţi şi chiar s-au făcut şi îmbunătăţiri faţă de anii trecuţi.

LinuxAUTOR REVIEW
[04.07.19 17:26:45]

@cris1982: Eu deja ma gandesc sa merg si anul viitor tot acolo, sa ne spui daca au dat drumul la beachbar.

Am uitat sa scriu in review, poate va ajuta. In fata hotelului Dorna este o statie de autobuz, unde opreste un autobuz supraetajat "decapotabil" . Pretul unei calatorii este de 3 lei de persoana, copiii peste trei ani platesc. Pretul unui bilet pe toata ziua este de 5 lei persoana. Noi am fost intr-o plimbare cu acel autobuz, e chiar frumos.

Fetele de la receptie nu au stiut sa imi spuna de el, mi-a zis cineva din Constanta.

Vacanta frumoasa sa aveti

cris1982, Linux, Zoazore