#E#D

REGIM MASĂ UAI

#G#0
#M#0

Trendy Lara, nu mai revenim

Salutare, intorsi de 5 zile de la Trendy, trebuie sa imi expun off-urile. Consider ca nu sunt off-uri de simandicos, ci doar o realitate.

1. Pisicile nenumarate de la restaurantul principal. La fiecare masa erai asaltat de pisici sa le dai ceva sa manance. Trebuie luat in considerare ca sunt oameni alergici la parul de pisica, alti au o fobie cu pisicile (o fetita din grupul nostru). Plus este o regula de igiena, pisicile se urca pe scaune, pe mese sa caute de mancare. Se bat pentru mancare, etc.

2. Cainii vagabonzi de pe plaja, multi, nu puteam lasa copii singuri sa mearga la bar sa isi ia suc din cauza cainilor. Poate ca ei erau pasnici, dar nu aveam incredere.

3. Faptul ca nu ai access la plaja dimineata si seara. Noi suntem genul care am vrea sa ne plimbam pe plaja dimineata sau seara. Dar primul catamaran pleaca la 8:30 catre plaja, iar ultimul la 19:30.

4. Barul de pe plaja se inchide la ora 18. Pana la 19:30 cand pleaca ultima barca nu mai acces la apa sau altele.

In rest nu am nimic de bagat de vina, hotelul este frumos, bine ingrijt.

Sper sa ajute aceste informatii.

Impresii încărcate de calin.zerna in 28.06.2019 18:32:33

Validat / Publicat: 28.06.19 19:53:16

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: tot in Lara, la Kervansaray si Fame Residence

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (calin.zerna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2

[28.06.19 19:52:38]

@calin. zerna:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 59&ridAnt=94255

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[28.06.19 20:35:51]

@calin. zerna:

Consider ca nu sunt off-uri de simandicos, ci doar o realitate.

Nu, nu sunt ofuri de simandicos, ci doar realitatea aşa cum ai perceput-o tu, o nouă dovadă că suntem diferiţi.

Pe mine prezenţa pisicilor nu m-ar fi deranjat, oricum nu am văzut până acum resort turcesc fără pisici :D, eu numărându-mă printre cei care le hrănesc cu drag, eu şi copiii :). A nu se înţelege totuşi că mâncăm din aceeaşi farfurie.

Despre câinii de pe plajă nu prea aveai de unde să ştii. Eu am stat în urmă cu 2-3 ani alături de Trendy Lara, la Mardan, şi nu am văzut picior de câine vagabond sau cu stăpân.

Faptul ca nu ai access la plaja dimineata si seara.

Această informaţie era disponibilă pe net şi se presupune că era cunoscută de tine şi asumată în momentul alegerii acestui hotel.

Cât timp accesul la plajă se face DOAR cu catamaranul pe râu, depinzi, automat, de programul acestuia, care nu este non stop.

Dimineaţa cred că m-ar fi deranjat şi pe mine, fiind mai matinală şi mai devreme la plajă de ora 8.30.

- calin.zerna
[29.06.19 09:47:14]

Buna dimineata, si noi avem pisica acasa, deci suntem pentru, dar pentru cei care au fobii sau alergii este nasol. Am scris un review si pe tripadvisor si sunt cativa oameni care mi-au scris ingroziti ca au deja biletele cumparate si au o fobie cu pisicile.

Despre programul la mare (plaja), greseala clar a fost a noastra ca nu ne-am documentat. Dar mintea noastra nici nu concepea asa ceva, probabil de accea nu ne-am gandit :))

Caini de pe plaja pareau pasnici, dar nu puteam sa nu ma gandesc ca stau in soare la 42 de grade si poate o iau razna. Plus ca aveau pui, deci nu stii cum reactionau.

In rest, numai de bine :)

#G#1

#M#1