ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2019
ÎNSCRIS: 17.07.13
MAY-2019

Hotel Dreams Beach - Sousse, Tunisia

HOTEL DREAMS BEACH -SOUSSE, TUNISIA

Am ajuns aici intr un sejur de 7 nopti cu demipensiune care a costat 281,50 euro/persoana, 1-8 mai 2019, o oferta (by WM), charter compania Blueair, aeroport Enfidha, Hammamet.

Hotelul de 3***este o structura cu sase etaje, dotat cu ascensor si situat la cativa metri de plaja.

Camera in care am locuit pe timpul sejurului a fost una dubla cu paturi twin, spatioasa, decorata cu majolica in stil arab si mobilier minimalist, baie proprie cu prosoape schimbate zilnic, cosmetice doar in ziua sosirii, curatenie zilnica. Camera are balcon cu mobilier adecvat.

Curatenie era in tot hotelul, dar nu sclipea, cum spumem noi europenii.

In camera si mai ales in baie nu era nevoie sa te uiti cu lupa ca sa vezi urme de var de la niste zugraveli si picaturi de vopsea de la prima vopsire.

Camera nu a avut frigider sau minibar, dar avand in vedere ca nu a fost prea cald in perioada sejurului si nici nu am prea stat in hotel nu am suferit prea tare de lipsa acestuia.

Hotelul se afla situat la 5 km de centrul istoric al orasului Sousse, care se poate accesa cu taxiul in schimbul a 5-6 dinari tunisieni. Tunisia ofera experiente de neuitat si are frumuseti nebanuite.

Lobby- ul hotelului este unul generos cu bar, spatii de relaxare, receptie nonstop cu personal foarte serviabil, wi-fi gratuit doar aici.

Restauratul unde se serveste masa este suficient ca spatiu, meniul nu foarte variat, cred ca am fost seria care a deschis sezonul asta (vezi foto pentru preparate), apa nu se serveste la masa decat contra cost.

Pentru mine si prietena mea a fost totul ok in ceea ce priveste raportul calitate- pret. Daca recomand acest hotel o fac in ideea ca se poate merge la plaja cu bani putini, iar restul banilor iti pot aduce frumusetile desertului langa inima si pe cele ale litoralului tunisian aproape.

Mai multe informatii gasiti aici www.booking.com/hotel/tn/dreams-beach-hammam-sousse.ro

Trimis de ile57b in 27.06.19 20:52:06
Validat / Publicat: 27.06.19 21:57:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TUNISIA

VIZUALIZĂRI: 1373 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ile57b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P20 RESTAURANT -SALA DE MESE

[27.06.19 21:56:46]

[27.06.19 22:11:56]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

nicole33
[27.06.19 23:29:21]

@ile57b:

Felicitări pentru CURAJ!

O lună mai târziu am ajuns și eu pentru prima dată în Tunisia.

Îmi amintesc ce emoții am avut cu alegerea hotelului, un hotel de cinci stele foarte bun, dintr-o listă de hoteluri doar de cinci stele, multe neinspirându-mi deloc încredere.

Oferta prinsă de tine a fost la un preț avantajos, dar ce folos să iei un hotel aproape de plajă, o plajă frumoasă, dacă nu te poți bucura mai deloc de aceasta, vremea fiind rece și capricioasă, iar apa mării RECE la început de mai. Păcat!

ile57bAUTOR REVIEW
[27.06.19 23:39:18]

@nicole33: Nu sunt o iubitoare a soarelui si plajei, am mers pentru optionale, care au fost o experienta inedita.

• Alte impresii din această RUBRICĂDreams Beach Hotel:

• pagină generată în 0.049521923065186 sec